2023.09.26. 11:32

Aki elé került, azt legyőzte a diósgyőriek versenyzője

Szombaton és vasárnap 450 indulója volt a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban rendezett kadet és junior párbajtőr Magyar kupa-fordulónak. A junior fiúknál – ahol 133 résztvevő lépett pástra – a Diósgyőri VE sportolója, Cseke Balázs (edző: Kosztopulosz Beatrix) eljutott egészen a döntőig, ahol Keresztes Ádámmal (Tata) találkozott. A finálé sok-sok izgalmat hozott, Cseke 14:11-re is vezetett, innen egyenlített Keresztes, a döntő tust viszont a 18 éves, miskolci fiatalember vitte be. ,,Ahogy haladt előre a verseny, úgy éreztem egyre jobban, hogy fejben kezdek elfáradni. Az elődöntőben és a döntőben sem tudtam megcsinálni azokat az akciókat, amelyeket szerettem volna. Ráadásul 14:11-ről majdnem kikaptam a végén. Természetesen nagyon örülök, hogy sikerült nyernem, de ezen a téren előrébb kell lépnem” – mondta a szövetség honlapjának Cseke. A kadet lányok között (94 induló) szintén volt DVE-s vívó, Terhes Hanna a 7. helyen zárta az egyéni Magyar Kupát. ÉM