Triatlon

2023.05.28. 12:11

Lehmann Csongor hetedik Cagliariban

A magyar indulók közül a tiszaújvárosi sportoló érte el a legjobb eredményt.

Szombaton a triatlonosok világbajnoki-sorozatának Cagliariban rendezett versenyén, melyen hetedik lett Lehmann Csongor. A viadal eredményközlő oldala szerint a 1,5 kilométer úszásból, 38 kilométer kerékpározásból és 10 kilométer futásból álló távon az olimpiai ezüstérmes brit Alex Yee diadalmaskodott 1:36:28 órás idővel, a tavaly Csehországban világkupa-győztes Lehmann 1 perc 25 másodperccel maradt el tőle. Másodikként a Tokióban ötkarikás bronzérmet nyerő új-zélandi Hayden Wilde ért célba, míg a dobogó alsó fokára a francia Léo Bergere állhatott fel. Az olimpiai bajnok norvég Kristian Blummenfelt több mint kétperces hátránnyal a 15. helyen végzett.

A férfiak mezőnyében érdekelt volt Bicsák Bence és Dévay Márk is, előbbi a 17., utóbbi pedig a 21. helyen zárt.

A nők versenyében Bragmayer Zsanett a 15. pozícióban fejezte be a cagliari versenyt, míg Peszleg Dominika kiesett. Győzött az olimpiai ezüstérmes brit Georgia Taylor-Brown, megelőzve a francia Emma Lombardit és az amerikai Taylor Spiveyt.

Triatlon vb-sorozat, Cagliari (Olaszország)

Férfiak: 1. Alex Yee (brit) 1:36:28 óra, 2. Hayden Wilde (új-zélandi) 5 másodperc hátrány, 3. Léo Bergere (francia) 36 mp h., ... 7. Lehmann Csongor 1:25 perc h., ... 17. Bicsák Bence 2:06 p h., ... 21. Dévay Márk 2:25 p h.

Nők: 1. Georgia Taylor-Brown (brit) 1:46:43 óra, 2. Emma Lombardi (francia) 24 másodperc hátrány, 3. Taylor Spivey (amerikai) 53 mp h., ... 15. Bragmayer Zsanett 2:47 perc h.