DVTK

2021.08.24. 08:00

A szolnokiak léptek fel a feljutó helyre

A gyatra támadójátékot mutató diósgyőri labdarúgócsapat kikapott a Tisza partján.

Forrás: MW/Új Néplap

A labdarúgó NB II. 5. fordulójának zárómérkőzését játszotta hétfő este a Diósgyőri VTK együttese a Szolnoki MÁV FC vendégeként. A két csapat egyaránt veretlenül és ugyanannyi ponttal, 8-8 egységgel várta az összecsapást. A DVTK összeállítása két helyen változott a múlt szerdai, Kecskeméti TE elleni hazai 1–1 után, Polgár csak a kispadra került, Hegedűs J. pedig a helyére, a védelem közepébe, míg a piros-fehéreknek az első négy fordulóban elért öt góljából hármat jegyzett Könyves keretben sem volt. Sérülés miatt maradt ki, így Horváth Z. a kezdő sípszóra készülődhetett. Könyves mellett Szeles, Zsolnai és Molnár G. sem tudott keretbe kerülni, sérülés miatt, és így a támadó szekcióban szűkös lehetőségekkel kellett szembenéznie Kondás Elemér vezetőedzőnek. A túloldalon kollégája, Csábi József sem volt ideális helyzetben, öt játékosát volt kénytelen nélkülözni, Földi, Kónya, Kovács O., Papp és Tóth L. sem volt bevehető állapotban.

Hazai találat

A szolnoki pálya talaja alapból sem volt szuper, amit a meccs előtt eleredt és a mérkőzést kísérő eső tovább rontott. Az összecsapást a hazaiak kezdték nagyobb becs­vággyal, de ez eleinte helyzeteket nem hozott. Pár perc védekezőmeló után a DVTK is „megérkezett” a meccsbe, de lehetőségei a vendégeknek sem voltak. Fertályóra unalmas, küzdelmes labdarúgás után Suljic beadását követően Horváth Z. fejesét fogta könnyedén a hazai kapus, majd válaszként Lakatos Cs. a meccs addigi legnagyobb helyzetét elérve, 8 méterről Póserbe bombázott. Innentől a mindkét oldalt jellemző erőtlen, ötlettelen próbálkozások negyedórán át tartottak. Aztán a 34. percben Tisza továbbcsúsztatott fejesénél Póser ügyetlenkedett, nem tudta megszerezni a játékszert, ami Sipos elé került, ám a hazai játékos nem tudta a kapus nélküli ketrecbe vágni a labdát, a jobb kapufa mellé gurított. Nem sokkal később Lakatos Cs. beadása után Kurdics ollózott a léc fölé, a 11-es pontról. Érett a hazai találat, és a 40. percben jött a szüret: Kurdics ment el a jobb oldalon az eleső Hegedűs J. mellett, ami után nem csak ő volt üresen a büntetőterületen belül, hanem a 11-es pontra érkező Sipos is, aki miután megkapta a lasztit, higgadtan, laposan a kapu jobb oldalába lőtt (1–0). A szolnoki együttes teljesen megérdemelten vonulhatott előnnyel a szünetre a szinte támadójáték nélkül futballozó DVTK-val szemben.

A második félidőre kettőt cserélt Kondás Elemér: jobb híján, mivel a kispadon csak a nem túl egészséges Makrai ült mint támadó, védőket hozott be. Háromvédős rendszerre állt át a Diósgyőr, Szatmári jobbján Polgár, balján Szűcs K. futballozott, az addigi két szélső védő, Eperjesi és Bárdos pedig feljebb húzódott. Ment is az egyenlítésért a DVTK, de egy pontrúgás után megszületett a hazaiak második találata. Az 54. percben Sipos jobbról érkező szabadrúgását a rövid oldalra érkező Tisza 12 méterről bólintotta a bal alsó sarokba (2–0). A vendégeknek egy pontrúgás után volt egy veszélyes fejesük, de Németh M. beadása után Zsemlye a léc fölé küldte a lasztit. Szenvedett a DVTK, nem tudtak helyzetet kidolgozni a saját térfelére visszahúzó Szolnok ellen. A csapatukat sokáig lelkesen biztató vendég drukkerek kórusban, rövid költői kérdésben érdeklődtek arról, hogy ki fog egyenlíteni, de a választ tudta mindenki: senki. Ettől ugyanis nagyon messze voltak a fehér mezesek. A 74. percben a nem sokkal korábban a DVTK-ba ötödikként becserélt Makrai szabadrúgását fogta a hazai kapus. A 83. percben a szintén a hajrára beküldött Roxin járt közel a gólszerzéshez, de bombája kizúgott a pályáról a léc felett.

A meccset a szolnoki együttes jobb, érettebb játékával magabiztosan nyerte meg, győzelméhez kétség sem férhetett, ugyanis a diósgyőri alakulat szinte veszélytelen volt kapura, a piros-fehérek támadójátéka ezúttal is láthatatlan volt.

Labdarúgás: NB II., 5. forduló