NB II.

2021.02.08. 11:00

„Sikerült 3–0-s hátrányból felállnunk, dicséret jár a csapatnak, hogy mindent megtett”

A labdarúgó NB II. 23. fordulójában a Pécsi MFC játékosaival lépett pályára a KolorCity-Kazincbarcika SC csapata.

Fotó: Laufer László

Pécsi MFC – KolorCity-Kazincbarcika SC 4–2 (2–0)

Pécs, zárt kapuk mögött. V.: Németh Á. (Máyer, Kovács II.)

Pécsi MFC: Helesfay – Sági, Rácz L., Preklet, Katona – Bartha (Geiger, 70.), Futó, Kónya – Grabant (Németh M., 84.), Adamcsek (Tihanyi, 70.), Óvári (Hegedűs, 68.). Vezetőedző: Vas László.

KolorCity-Kazincbarcika SC: Horváth L. – Majzik, Dávid Z., Szűcs K., Fótyik, Farkas A. (Mikló, 77.) – Csősz R. (Németh T., 87.), Oltean – Kovács M. (Tóth B., 87.), Kovac (Korbély, 60.), Oldal (Tóth L., 77.). Vezetőedző: Pacsi Bálint.

21. perc: Preklet elé került a labda egy szögletet követően, aki közelről, jobbal, a jobb alsóba bombázott, 1–0.

35. perc: Egy gyors támadás során Kónya emelte a labdát a jobb oldalon berobbanó Grabant elé, aki jobbal laposan a kapu közepébe lőtt, 2–0.

54. perc: Büntetőhöz jutott a hazai csapat, Barthát buktatta Fótyik a 16-oson belül. A pontrúgást Bartha végezte el, és laposan a jobb alsó sarokba helyezett, 3–0.

56. perc: Kovács M. 12 méterről, félfordulatból kilőtte a kapu jobb oldalát, 3–1.

66. perc: Szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, 17 méterre a pécsi kaputól. Kovács M. kísérletét még hárította Helesfay, a kipattanóra azonban Oldal mozdult a leghamarabb, és 3 méterről a hálóba lőtt, 3–2.

74. perc: Kónya táncoltatta meg a mellén a labdát, majd Hegedűst indította. A balszélsőtől Tihanyihoz vezetett a labda útja, de ő Horváth L.-be lőtt. Viszont nem tudott felszabadítani az akciót követően a vendégegyüttes, így Geigerhez került a laszti, aki 11 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, 4–2.

Jók: Rácz L., Preklet, Bartha, Kónya, ill. Kovács M., Oldal.

Vas László: – Érdekes mérkőzés volt. Az első félidőben nagyon jól, fegyelmezetten, szervezetten játszottunk, megérdemelten szereztünk kétgólos előnyt. Aztán megszereztük a harmadik gólt is, és azt gondoltuk, hátradőlhetünk, de az ellenfélnek megadtuk azt a szikrát, amivel élt is. 3–2-nél meleg pillanataink voltak, nyomás alá helyeztek minket a vendégek, de a cserék jól sültek el, gratulálok a csapatomnak.

Pacsi Bálint: – Sikerült 3–0-s hátrányból felállnunk, dicséret jár a csapatnak, hogy mindent megtett. A két szerzett gólunkkal pontot, pontokat kellett volna elhozni idegenből, de a négy kapott gólunk egyértelműen azt mutatja, hogy az ellenfél jobb volt. Remélem, hogy egy ilyen hagyományokkal rendelkező városnak, mint Pécs, minél hamarabb NB I.-es csapata lesz.