2016.02.15. 13:55

MVLC: Amikor kellett, rákapcsoltak

Miskolc - Hazai találkozót vívott szombaton az élvonalbeli PannErgy-MVLC pólócsapata.

A férfi OB I alapszakaszának 12. fordulójában, az A-csoportban a miskolci alakulat azt a Tatabányát fogadta, amely a két gárda első közös meccsén nyert (a „bányászok” csak azt a mérkőzést hozták eddig a pontvadászatban). Az első negyedben a főszerep a kapusoknak és a kapufáknak jutott, a csapatok nem céloztak jól, illetve lehetett azt is mondani, hogy a hálóőrök készültek fel jól erre a csatára, amelyen a két újonc feszült egymásnak. Az első gólra egészen az 5. perc közepéig kellett várnia a publikumnak, Jakab Zivojinovic ketrecének a bal sarkába küldte a labdát büntetőből. A Komárom-Esztergom megyeieknél Francsics egalizált, és ez az 1-1 maradt egészen addig, amíg véget nem ért a nyitó felvonás.

Jól működő reflexek

Amint az utólag kiderült, ekkor volt utoljára döntetlen az összecsapás állása, mert a második negyedtől kezdve a házigazda mutatott hol kicsivel többet, hol nagyon többet a játékból. A második menetet például 3-0-ra nyerte úgy, hogy a Tatabánya kapusa ezekről a találatokról kevéssé tehetett: merthogy Milicic kegyetlenül benézte magának a bal felső sarkot (2-1), Hegedűs centerben előző heti formáját mutatta (3-1), Milicic pedig nemes egyszerűséggel átúszott Császáron és a kialakított tiszta helyzetet nem is rontotta el (4-1). Bendes ref­lexei működtek a harmadik felvonásban is, de azért nem lehetett tisztán lőni hagyni a látogatókat, akik fel is jöttek kétszer két gólra (5-3, 6-4). Viszont 2 másodperccel ezen negyed befejezése előtt Njego­van látta meg, hogy a bal „ficak” üresen tátong, Zivojinovic is a labda mellé nyúlt, így 90 százalékos biztonsággal már ekkor ki lehetett jelenteni: ha csak valami bődületes nagy fordulat nem következik be, bezsebeli a sikerért járó egységeket az MVLC.

Biztos kézzel

Valószínűleg ugyanez fordulhatott meg a miskolci pólósok fejében is, mert kihagytak 1 perc 45 másodpercig a negyedik menetben, s Francsics előbb akcióból, aztán büntetőből volt eredményes, így a vendég együttes nagyon közel került a borsodiakhoz (7-6). A fizikailag jobb állapotban lévő és úszásban többet tudó hazaiak érezték, rá kell azért még kapcsolni, jókor jött Njegovan biztos kézzel végrehajtott ötméterese, Hegedűs kibirkózott belső találata, és Hornyák közeli hálószaggatója előnyből, megúszás révén (10-6). Az utolsó két perc PannErgy szempontból nyugalomban telt, Kiss Gy. és Máthé ugyan még közelebb hozta csapatát, de Jakabék győzelme nem forgott veszélyben. Dr. Sike József gárdája játszott ettől jobban is ebben a szezonban, de ezúttal egy mérsékeltebb produkció is elég volt a 3 pont begyűjtéséhez a csoportutolsó ellen.

PannErgy-Miskolci VLC - EBP-Tatabánya

10-8 (1-1, 3-0, 3-3, 3-4)

Miskolc, 150 néző. V.: Marjay, Rubos.

PannErgy-Miskolci VLC: Bendes - Petkovic (-), Hornyák (1), Milicic (3), Somlai (-), Jakab D. (2), Takács (-). Csere: Hegedűs I. (2), Njegovan (2), Gros (-), Kovács Z. (-), Tóth M. (-), Kerschbaum (-). Edző: dr. Sike József.

EBP-Tatabánya: Zivojinovic - Práczky (-), Francsics (4), Kiss Gy. (1), Regős (1), Mocsári (-), Császár (-). Csere: Tatár (-), Salamon A. (1), Máthé (1), Dobay (-), Garancsy (-). Edző: Zantleitner Tamás.

Gól emberelőnyből: 7/1, ill. 5/2

Gól ötméteresből: 2/2, ill. 1/1

dr. Sike József: - Amikor júliusban meghatároztuk a céljainkat, akkor az alapszakasz végére 16 pontot terveztünk. Ebből az időszakból még két találkozó hátravan, és nekünk megvan a tizenhat egység.

Zantleitner Tamás: - Nem játszottunk jól és döntő szituációkban hibáztunk. A védekezésünk is kívánnivalót hagyott maga után, több elkerülhető gólt is kaptunk, ha ez nem így lett volna, akkor szorosabb eredmény alakul ki.