Év sportolója 2020 közönségszavazás

2021.01.26. 11:30

A hegyi futók két elsősége

Lezárult a szavazás, kiderült, hogy kik lettek az elmúlt esztendő legnépszerűbb sportolói.

20101018 Szekszárd Női NB/I. A csoport kosárlabda mérkőzés Atomerőmű KSC-Szekszárd - Aluinvent DVTK. Fotó: Mártonfai Dénes MD Tolnai Népújság Képen:MOKANGO CHANEL

Forrás: ÉM-archívum

Fotó: Mártonfai Dénes

A „Borsod-Abaúj-Zemplén megye Év Sportolója 2020” közönségszavazásban a múlt héten csütörtökön délben véget ért a döntő. Játékunk még tavaly indult, az elmúlt év végén arra kértük a sportbarátokat, hogy a szerkesztőségünk által állított listára további sportolókat, csapatokat, edzőket jelöljenek. A hét kategóriában (utánpótlás leány, utánpótlás fiú, utánpótlás csapat, felnőtt női, felnőtt férfi, felnőtt csapat, edző) a szerkesztőségünk által állított 5-5 jelölt mellett további 14 név érkezett a jelölési határidő végéig, így összesen 49 sportoló/csapat/edző kezdte meg a szavazatok gyűjtését az elődöntőben. A szavazás első körében egy héten át érkeztek a voksok az Észak-Magyarországból kivágott játékszelvényen, illetve az interneten, a Borsod Online-on.

Az elődöntő 2021. január 12-én, kedden délben ért véget, és ekkor dőlt el, hogy kik szerepelhetnek a fináléban. Mind a hét kategóriában azok jutottak be a legjobbak közé, akik az első öt hely valamelyikén végeztek ekkor. Rájuk egy héten át, január 21-én délig lehetett szavazni (a döntőbe jutottak a fináléban tiszta lappal indultak, vagyis a játék első fordulójában, az elődöntőben kapott szavazatokat nem vitték tovább magukkal).

Olvasóink, a sportbarátok ezúttal is nagy aktivitásról tettek tanúbizonyságot, szép számmal érkeztek az Északból kiollózott szelvények, valamint az internetes szavazatok.

A győztesek

A hét kategóriagyőztes hat sportágból került ki, duplázniuk a hegyi futóknak sikerült, akik az utánpótlás fiú és az utánpótlás csapat mezőnyben szereztek elsőséget. Egy-egy sikert könyvelhet el két olyan sportág, amelynek tavaly is volt sikere, az atlétika és a kajak-kenu, ezenkívül az úszás, a vívás és a kosárlabda képviselői kerültek a győztesek közé.

A legtöbb, szám szerint 1069 szavazatot a Miskolci Sportiskola versenyzője, Kántor Benedek kapta, aki az utánpótlás fiúk között lett első. Érdekesség, hogy a mögötte a 2. helyen végzett sportoló a kapott voksszámmal négy kategória győztesénél is jobb volt, de a 815 szavazata az utánpótlás fiúknál csak az „ezüstre” volt jó.

A 35 fős mezőny tagjai közül, akikre a döntőben szavazni lehetett, a második legtöbb voksot az utánpótlás leány kategóriában az MVSC kajakosa, Tóth Zsófia kapta, 911-et. Érdekesség, hogy a hét kategória mindegyikében a megyeszékhely sportolója, csapata, edzője diadalmaskodott, és címvédés ezúttal senki részéről nem történt, mindegyik első helyezett új. Olyannyira, hogy tavaly egyikük sem volt még csak dobogós sem.

Összesen négy klub sportolói/csapatai/edzői diadalmaskodtak a 2020-as versenyben, a Miskolci Sportiskolának három kategóriában is sikerült győztest adnia, utánpótlás fiúban és csapatban hegyi futásban (utóbbiban a serdülő fiúk), valamint a felnőtt női mezőnyben, az úszó Sztankovics Anna révén.

Három kategóriában diósgyőri sportklub sportolója/csapata/edzője bizonyult a legjobbnak. Patócs Béla az edzők között lett első, a vívás képviseletében, a táj­futó Tugyi Levente a felnőtt férfiaknál végzett az élen, a felnőtt csapatok versenyében pedig az Aluinvent-DVTK női kosárlabdacsapat nyert.

Nyertesek

A szavazatokat beküldők között, akik játékszelvényen és online formában voksoltak, sorsolás után 2-2 olvasót részesítünk 5000 forint értékű tárgynyereményben, akik egyaránt egy ajándékcsomagot és egy szakácskönyvet vehetnek át az Észak-Magyarország szerkesztőségében. Az ÉM-játékszelvényeket beküldött szavazók közül a nyertesek Szekeres Imre (Bükkábrány) és Ujvári Péter (Szirmabesenyő) lettek, a Borsod Online-on voksolt szavazók közül Balogh Tiborné és Berdó Zsuzsanna részesül tárgynyereményben.

Közönségszavazás: Borsod-Abaúj-Zemplén megye Év sportolója 2020 közönségszavazás végeredménye