Az ingatlan tulajdonosa gázpalack cseréjét követően a szivárgást gyufával, nyílt láng használatával ellenőrizte. Az esethez a cigándi hivatásos tűzoltókat, illetve a katasztrófavédelmi műveleti szolgálatot riasztották, akik 2 vízsugárral eloltották a lángokat. Személyi sérülés nem történt.
ÉM-SZB
A propán-bután gázpalack helyes kezelése és bekötése
- A záróanya eltávolítása előtt győződjünk meg a záróelemek sértetlenségéről és szivárgásmentességéről.
- Amennyiben szivárgást tapasztalunk a szelepet zárjuk el. Amennyiben a szivárgás továbbra is fennáll, abban az esetben a palackot távolítsuk el a zárt térből és értesítsük a katasztrófavédelmet.
- Amennyiben szivárgás nem tapasztalható, akkor záróanya eltávolítását követően a nyomáscsökkentő felszerelhető a palackra.
- Tömítéscsere minden szerelésnél javasolt.
- A szerelés befejezése után sűrű szappanoldattal ellenőrizzük a fenti munkánk helyességét. A palack szelepét annyi időre nyitjuk meg, hogy az összekötő vezeték és a készülék csövei gázzal megteljenek. Ezután a nyomáscsökkentő és a gumicső csatlakozásait, a készülék csapjait bekenjük a szappanoldattal és figyeljük, hogy nem keletkezik-e buborék. A buborék a gázszivárgás jele! Abban az esetben, ha gázszivárgást észlelünk, a szivárgás helyén a tömítetlenséget megszüntetjük és az összes korábban elvégzett szerelési műveletet ellenőrizzük. Ha az ellenőrzés után sem szűnik meg a gázszivárgás, a hiba a palack elzáró szelepében van. Ez esetben elzárjuk a szelepet, leszereljük a nyomáscsökkentőt, visszahelyezzük a záróanyát, a védősapkát és a palackot a cseretelepen kicseréljük.
- Üzembe helyezni, csak úgynevezett gáztömör, szabályosan szerelt és leellenőrzött berendezést szabad.
- PB gázkészüléket csak az használjon, aki annak kezelését ismeri.
A kommentelés opció, a jó magaviselet kötelező! Moderációs elveinket itt olvashatja .