Győzelem idegenben, továbbjutott a DVSC

Jovanovic lövése megpattant egy védőn, majd a labda a hálóban kötött ki
Jovanovic lövése megpattant egy védőn, majd a labda a hálóban kötött ki - © Fotó: Kovács Péter
Debrecen - Az NB II-es Vasas otthonában játszott Magyar Kupa-mérkőzést a DVSC alakulata kedden este a fővárosi Szusza Ferenc Stadionban.

A vendégek sok sérült játékosukat voltak kénytelenek nélkülözni a találkozón, ezért egy némileg felforgatott összeállítású Loki állt ki a meccsre. Ennek ellenére sokkal aktívabban kezdtek a debreceniek, az első tíz percben Bódi könnyen betalálhatott volna, utána pedig Takácsot rántották le az ötösön belül a hazai védők, ám nem fújt tizenegyest a játékvezető.

Az első játékrész második felére magához tért a Vasas, néhányszor veszélyes kontrákat vezetett Szanyó Károly együttese.

A félidő utolsó percében Nagy Kevint lökték el a tizenhatoson belül, Bódi Ádám higgadtan értékesítette a büntetőt.

A fordulás után a házigazdák léptek fel támadólag, ám a DVSC védelme jól tartotta magát. Egészen a 61. percig, amikor Király 14 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. Tíz minutummal később Jovanovic lövése pattant meg egy védőn, és a labda a hálóban kötött ki (1–2).

A folytatásban az angyalföldiek próbálkoztak az egyenlítéssel, de a Debrecennek is akadtak lehetőségei, újabb gól azonban már nem született, továbbjutott a Loki.