Győr – Diósgyőr 68-51

A női kosárlabda NB I/A 5-8. helyért zajló rájátszásában, a két nyert meccsig tartó párharc második meccsén a DKSK Miskolc csapata a SEAT Foton Győrnél vendégeskedett.&nbsp&nbspvideo

A két nyert meccsig tartó párharc állása 1-1, a továbbjutásról döntő mérkőzést szerdán 18 órától a miskolci városi sportcsarnokban játssza a két együttes.

A harmadik negyedbeli remek produkciójának köszönhetően nyert a hazai csapat.

40. perc: Antolovics szerezte a találkozó utolsó találatát (68-51).

39. perc: Brantlová büntetőből faragta csapata hátrányát (64-50).

38. perc: Brantlová leindításos találata után Gálos László kért időt (64-49).

34. perc: Borecká triplája után Tyler vágott be két akciókosarat (60-41).

31. perc: Előbb Keller, majd Tapodi Péter kapott technikait reklamálásért – ebből 4 büntetőpontot szerzett a Győr (58-34).

30. perc: Koncz J. is hárompontost ért el, majd Antolovics is betalált a negyed végén – a Győr ebben a 10 percben két pontal többet szerzett, mint az első 20 percben (54-34)!

28. perc: Tóth Zs. szerzett triplát (49-34).

26. perc: Wabara előbb begyűjtötte 4. faultját, majd egy faultos kosarat ért el (43-32).

25. perc: Tapodi Péter kért időt (38-32).

24. perc: A győriek futószalogon gyártották a pontokat, Koncz J. leindulása után 7 pont lett a két együttes között (38-31).

22. perc: Borovicková triplája után Wabara volt eredményes, ezzel újra a hazaiaknál volt az előny (31-29).

A meccs első felében a Diósgyőr meglehetősen gyenge dobószázalékot produkált: 28 kísérletből 7 volt eredményes. A pár pontos előnyét a 18/14-es büntető arányának köszönhette, illetve annak, hogy lepattanószerzésben ellenfelé fölé nőtt – 11-20 volt ez a mutató.

20. perc: A kosárszegény játékrész végén Tyler hagyott ki két ziccert (26-29).

17. perc: Brantlová értékesített két büntetőt (24-29).

15. perc: Borecká büntetői után 6 pontra nőtt a piros-fehérek előnye (19-25).

10. perc: Az első negyed végén a Diósgyőrnél volt az előny (15-19).

5. perc:  A DKSK támadójátékának befejezései meglehetősen pontatlanok a voltak, de a hazai együttes sem brillírozott (9-8).

4. perc: A Győr kezdte valamivel jobban a mérkőzést (8-5).

A húzódással bajlódó Fodor nem, az allergiája miatt edzéseket kihagyó Tyler viszont vállalta a játékot.

Az 5-8. helyért zajló rájátszás két nyert meccsig tartó párharcát a Diósgyőr várta előnnyel, köszönhetően annak, hogy szerdán, Miskolcon 90-75-re nyerni tudott a győriek ellen.

SEAT Foton Győr – DKSK Miskolc 68-51 (15-19, 11-10, 28-5, 14-17)

Győr, 200 néző. V.: Németh Cs., Sabáli.

SEAT Foton Győr: Borovicková (4/3), WABARA (11), KONCZ J. (14/6),TÓTH ZS. (17/6), Varga R. (5). Csere: Orsó (4), Somogyi (-), Antolovics (8), Szalay (5/3), Takács D. (-), Ürmös (-). Edző: Gálos László.
DKSK Miskolc: BRANTLOVÁ (10), Borecká (11/6), Imbergerová (2), Kovács K. (2), Keller (8). Csere: TYLER (16), Szávuly (2).  Edző: Tapodi Péter, Hajdu Roland.

Kipontozódott: Keller a 40. percben.

Gálos László: – A kötelezőt hoztuk, a nagyobb probléma az most következik. Idegenben kell nyerni rangadót, ami ebben az évben még nem sikerült.

Tapodi Péter: – Fodor kiesésével a mezőnysorunk meggyengült. Ilyen teljesítménnyel a Győrnél gyengébb csapatokat sem tudnánk legyőzni.