Friss hírek

2008.09.20. 18:08

KÉZILABDA: Az MKB Veszprém fölényes győzelmet aratott a Bajnokok Tornáján

<p>Az MKB Veszprém férfi kézilabdacsapata szombaton 39-30-ra győzött a német HSG Nordhorn ellen, és ezzel bejutott a Bajnokok Tornája döntőjébe. A Veszprémben rendezett kétnapos viadalon négy csapat küzd meg a trófeáért: a házigazda mellett a német Nordhorn, a spanyol Ciudad Real és a szintén német THW Kiel.</p>

Az első félidőben sokáig egyik csapat sem tudott elszakadni a másiktól, aztán a játékrész második felében Mocsai Lajos tanítványai átvették az irányítást, és az első 30 perc végére hatgólos előnyre tettek szert. A folytatásban is a hazai publikum előtt szereplő MKB Veszprém akarata érvényesült, több mint tíz góllal is vezetett az együttes, ám a végére kicsit kiengedett, így 39-30 lett a vége.

A Veszprém a döntőben a Ciudad Real - THW Kiel párharc győztesével találkozik majd.