2015.12.13. 19:04

Aluinvent-DVTK: A végére feltámadtak a fáradtak, de...

Miskolc, Pécs - Az utolsó percben nyerte meg a rangadót a pécsi csapat a Diósgyőr ellen.

A női kosárlabda NB I 9. fordulójának zárómeccsét vasárnap este Pécsett rendezték meg, ahol a PEAC-Pécs együttese az Aluinvent-DVTK csapatát fogadta. A két gárda legutóbb április 2-án, a tavalyi évad bajnoki elődöntőjének harmadik meccsén találkozott utoljára, ugyanebben a szereposztásban, vagyis Pécsett, és akkor 76-72-es vendégsiker született. Ami akkor azt jelentette, hogy a Diósgyőrnek 19 év után sikerült újra bajnokit nyernie a Mecsek-alján, és ugyanennyi év után játszhatott ismét bajnoki döntőt. A nyolc hónappal ezelőtti nagy csata résztvevői közül, a mostani összecsapásra éppen egy tucatra való sportoló maradt, és azért nem egyenlő eloszlásban, mert Tina Jovanovic időközben Diósgyőrbe szerződött, és azért nem tizenhárman, mert a DVTK-s Rasheed húzódása miatt most sem játszhatott (ahogy szerdán, a hollandiai EK-meccsen sem).

Tompán, fáradtan

A mérkőzés Brewer duplájával indult, majd az egyenlítés után a két csapat 20 év alatti fiatalja, Szűcs R. és Horváth B. váltott kosarat (4-4). Aztán a PEAC egy faultos kombinációval lett előrébb, majd 9-6-nál picit megálltak a csapatok, na nem pihenni, hanem labdákat szedni a rontott dobáskísérletek után. Innen a hazaiak mozdultak el hamarabb, de 11-6 után a frissen pályára lépett Jovanovic egy triplával nyitott, nem sokkal később, 13-9-nél Likhtarovich is a hárompontos vonal mögül talált be, ami után Horti első találatával visszavette a vezetést a DVTK (13-14). A negyedből hátralévő két percben újabb vendég gól már nem esett, hazai ellenben igen, Raksányi triplája és Stankovic dupla ért célba (18-14).

A második játékrész elején is a hazai csapatnak ment jobban, így a 13. percben, 22-16-nál diósgyőri időkérés következett. Ez sem segített, a visszatérés után másfél percen belül hat pontot kaptak a vendégek (28-16), ami után a meccs első két DVTK-s büntetője közül Strange egyet dobott be. Tompának, fáradtnak tűntek a diósgyőriek, hiába forgatta a játékosokat López edző, nem talált olyat, aki ki tudta volna mozdítani a csapatot a kátyúból (32-17). A 20. percben Papp játékvezető asszisztot adott Parksnak, az oldalvonal felé repülő labda a sípos testéről pattant vissza a pécsi légiós elé, aki leindulásból talált a gyűrűbe (40-25). Aztán Likhtarovich ért el trojkát, majd Zele követett el sportszerűtlen hibát, de ebből csak 1 pontot tudott csinálni a vendég együttes, így több mint tízzel vezettek a hosszú szünet előtt a pécsiek (40-29).

A harmadik negyed kezdetén Bálint is lehetőséget kapott a vendégeknél, és Jovanovic duplája után nem sokkal egy védőlepattanót csípett el. Rá sem lehetett ismerni az DVTK-ra, annyira fel volt pörögve a csapat, hogy egymás után érte el a gólokat. És amikor Czank második leindításos találata a gyűrűben kötött ki, hazai időkérés következett (40-37). A pauza után Raksányi hármast hintett, majd Stankovic is betalált, innentől pedig 6-8 pontos hazai vezetés közepette zajlott a találkozó. A DVTK távoli kísérletei nem sültek, viszont a hazaiaknál Zelének igen, így visszaállt a félidei 11 pontos különbség (53-42), ami megmaradt a játékrész végére is (58-47).

Czank hármasával indult a negyedik menet, majd Jovanovic faultosa, és sima duplája ért célba (58-55). Ezzel nyitott lett a meccs, és amikor a 34. percben Czank dobott egy tempót, hazai időkérés következett (58-57). Aztán Parks faultos találata után Jovanovic is ilyet szerzett, majd Raksányi jött, aztán Brewer hármasa, és beállt a meccsnull (63-63). Az utolsó percben jártunk, amikor a mezőny legjobbjának, Jovanovicnak a duplájával ismét a DVTK vezetett (63-65). 43 másodperc volt hátra ekkor, és hazai időkérés következett, ami után Pedrals vágott be triplát (66-65). 25 szekundummal a vége előtt a Diósgyőr támadhatott, 9-cel a vége előtt a remekül játszó Jovanovic kísérlete lejött gyűrű széléről, és mivel a labdát a hazaiak szerezték meg, eldőlt a meccs. A végén még volt egy vendég faulteső, amiből négy pontot szerzett a PEAC, és megnyerte a meccset a fáradtabb DVTK-val szemben.

PEAC-Pécs – Aluinvent-DVTK

70-65 (18-14, 22-15, 18-18, 12-18)

Pécs, 300 néző. V.: Papp P., Frányó, Vida.

PEAC-Pécs: Szűcs R. (6), RAKSÁNYI (16/9), PRAKS (17), Zele (10/6), Williams (2). Csere: Kaposi (-), Pedrals (5/3), Stankovic (6), Fürész (8), Bozóki (-). Vezetőedző: Roberto Hernandez Monleon.

Aluinvent-DVTK: Horváth B. (4), Czank (12/3), Likhtarovich (8/6), Brewer (10/3), Horti (4). Csere: JOVANOVIC (23/3), Szécsi (-), Strange (1), Bálint (3/3). Verzetőedző: Miguel de Jesús López Alonso.

Kipontozódott: Zele a 37. percben.

Roberto Hernandez Monleon: – Jó iramú mérkőzés volt, nagyon jó volt a védekezésbeli hozzáállásunk, ennek köszönhetően a hosszú szünetre még nagyobb előnyt szerezhettünk volna. A meccs második felében a vendégek zónája zavart okozott nálunk, és bár a végén a dobásokban szerencsésebbek voltunk, összességében megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.

Miguel de Jesús López Alonso: – Jó és nehéz mérkőzés volt. Mi meglehetősen fáradtunk érkeztünk erre a meccsre. Meg is látszott az összecsapás egyes periódusaiban, hogy mentális is fizikai fáradtság közepette játszottunk. Próbáltunk ezen felülkerekedni, majdnem sikerült.