Gödöllőre szereztek indulási jogot a borsodi atléták

A díjazottak egy csoportja
A díjazottak egy csoportja - © Fotó: magánarchívum
Miskolc – A napokban rendezték a mezei­futó-diákolimpia megyei döntőjét.

A négy korcsoport küzdelmére a megye 12 diáksportbizottságának győztes csapatai és egyéni versenyzői, valamint a középiskolák diákversenyzői nevezhettek. A korcsoport 1–2. helyezett csapatai és 1–4. helyezett egyéni versenyzői szerezték meg a jogot a 2017. április 11-én Gödöllőn megrendezésre kerülő országos döntőn való indulásra.

A győztesek:

II. korcsoport leány egyéni: Haraszin Linda (Miskolc, Jókai Mór Református Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Óvoda).

II. korcsoport leány csapat: Jókai Mór Református Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Óvoda, Miskolc (Haraszin Linda, Béres Emma, Veres Lili, Kismartoni Eszter, Ferencz Anna).

II. korcsoport fiú egyéni: Sipeki László (Mezőkövesd, Szent István Katolikus Általános Iskola).

II. korcsoport fiú csapat: Pollack Mihály Általános Iskola, Kazincbarcika (Sáreczki Szabolcs, Keresztes László, Berente Martin, Ferkel Dániel Krisztián, Szegedi Máté).

III. korcsoport leány egyéni: Szabó Alexa (Miskolc, Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium).

III. korcsoport leány csapat: Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, Miskolc (Szabó Alexa, Kucsma Kinga, Vukicevic Mila, Földi Boglárka, Illés Rebeka).

III. korcsoport fiú egyéni: Szilágyi Gellért (Miskolc, Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium).

III. korcsoport fiú csapat: Pollack Mihály Általános Iskola, Kazincbarcika (Keresztes Márk Adrián, Keresztes Alex Zsolt, Komlósi Bence, Balázs Levente Kristóf, Kiss Bence Máté).

IV. korcsoport leány egyéni: Kovács Anna (Tiszaújváros, Tiszaújvárosi Széchenyi István Általános Iskola).

IV. korcsoport leány csapat: Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, Miskolc (Németh Csenge, Tóth Ágnes, Jármi Szófia, Fülöp Vanda, Kondás Réka).

IV. korcsoport fiú egyéni: Orosz Donát Benedek (Kazincbarcika, Pollack Mihály Általános Iskola).

IV. korcsoport fiú csapat: Pollack Mihály Általános Iskola, Kazincbarcika (Orosz Donát Benedek, Lakatos Krisztián, Géczy Ákos, Szabó Dominik, Deák Ádám).

V. korcsoport leány egyéni: Tóth Anna (Tiszaújvárosi Eötvös József Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, Tiszaújváros).

V. korcsoport leány csapat: Miskolci Herman Ottó Gimnázium, Miskolc (Gyurkó Lili, Tóbis Anita, Dovák Dorka, Berecz Panna, Bakos Júlia).

V. korcsoport fiú egyéni: Szilágyi Bulcsú (Miskolc, Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium).

V. korcsoport fiú csapat: Tiszaújvárosi Eötvös József Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Tiszaújváros (Berencsi Ádám, Kőszegi Milán, Mészáros Tamás János, Berkes Viktor).

VI. korcsoport leány egyéni: Mátyus Lili (Miskolc, Avasi Gimnázium).

VI. korcsoport leány csapat: Tiszaújvárosi Eötvös József Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Tiszaújváros (Putnóczki Dorka, Szegedi Sára, Molnár Sára, Jakab Ilka, Filep Zsanna).

VI. korcsoport fiú egyéni: Tyukodi Dániel (Miskolc, Miskolci SZC Andrássy Gyula Szakközépiskolája).

VI. korcsoport fiú csapat: Tiszaújvárosi Eötvös József Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Tiszaújváros (Lehmann Csongor, Fróna Ákos, Óvári László, Béke Kornél, Mannheim Krisztián).








hirdet�s