Élő közvetítés a Jegesmedvék vs. Újpest elődöntő 5. meccséről

Miskolc - A jégkorong Mol Liga elődöntőjében a címvédő DVTK Jegesmedvék az Újpesti TE csapatával vív négy győzelemig tartó párharcot. Az ötödik mérkőzést szerdán rendezték a miskolci jégcsarnokban, melyről élő videós közvetítést láthattak a Borsod Online látogatói.

DVTK Jegesmedvék – Újpesti TE

2-1 (0-0, 2-0, 0-1)

Miskolc, 1460 néző. V.: Babic, Juhász G. (Soós D., Pálkövi).

DVTK Jegesmedvék: Adorján – Leppanen, Láda B., Magosi, Galanisz 1 (1), Pavuk (1) – Gőz, Vojtkó, Hajós, Tóth A., Miskolczi – Colin, Tuominen, Toulmin, Johnston, Sakaris – Laczkó, Albert T., Popovics, Sági 1, Ritó – Kiss B. (kapus). Vezetőedző: Douglas Bradley.

Újpesti TE: Sila – Dósa, Kiss D., Benk 1, Hebar, Ropret – Hegyi (1), Pokornyi, Frolik, Sikorcin, Csanyi – Kovács A., Nagy R., Nemes, Pápa, Tóth G. – Gröschl, Dömötör, Virág, Turbucz – Ágoston O. (kapus). Vezetőedző: Szilassy Zoltán.

Kiállítások: 10 perc, ill. 14 perc.

Douglas Bradley: – Nagyon hektikus volt az első harmad. Elsősorban arra ügyeltünk, hogy elkerüljük a kiállításokat. A második harmadban sikerült két gólt szereznünk és ezzel húztuk be a mérkőzést. A végére izgalmas pillanatok jöttek, de Adorján jól védett. Gratulálok a fiúknak a fináléba jutáshoz!

Szilassy Zoltán: – Igazi harc volt ezen a meccsen is. A második harmadban ,,eltűntünk" és ezt a Miskolc két góllal büntette. Minden találkozónk szoros volt, az apró részleteket azonban a Jegesmedvék jobban oldották meg és ez döntött.

Az egyik fél négy nyertes meccséig tartó párharc végeredménye: 4-1 a DVTK Jegesmedvék javára.

Az elődöntő másik ágán:

• MAC Budapest – Debreceni HK 5-1 (2-0, 2-1, 1-0), a párharcot a MAC Budapest nyerte 4-1-re.

• Jegesmedvék vs. Újpest - Véget vethetnek a ,,táncnak”

Miskolc - Szerdán este megszerezheti negyedik elődöntős sikerét és a fináléba juthat a DVTK Jegesmedvék hokicsapata.

Az elődöntő menetrendje

1. mérkőzés

• Február 28., kedd (Miskolc), 18.30: DVTK Jegesmedvék - Újpesti TE 1-2 (0-0, 1-1, 0-1)
  • 2. mérkőzés

• Március 2., csütörtök (Újpest), 19.00: Újpesti TE - DVTK Jegesmedvék 1-4 (0-2, 0-1, 1-1)
  • 3. mérkőzés

• Március 4., szombat (Miskolc), 18.00: DVTK Jegesmedvék - Újpesti TE 4-2 (1-0, 2-2, 1-0)
  • 4. mérkőzés

• Március 6., hétfő (Újpest), 18.00: Újpesti TE - DVTK Jegesmedvék 2-5 (2-1, 0-2, 0-2)