Férfi kézilabda EHF Kupa – Hátrányba került a Tatabánya

Budapest – A Grundfos Tatabánya KC öt góllal kikapott a német Füchse Berlin csapatától a férfi kézilabda EHF Kupában, az elődöntőbe jutásért zajló párharc Győrben rendezett első mérkőzésén, szombaton.

A visszavágót egy hét múlva rendezik Berlinben. A német Göppingen együttese a házigazda jogán automatikus résztvevője a négyes döntőnek.

Eredmény, férfi EHF Kupa,

az elődöntőbe jutásért, 1. mérkőzés:
Grundfos Tatabánya KC-Füchse Berlin (német) 25-30 (11-17)

a Tatabánya gólszerzői: Vujovic 7, Juhász 4, Pásztor, Szöllősi B., Grigoras 3-3, Ilyés 2, Nagy Sz., Vranjes, Leimeter 1-1

A magyar csapat eleinte jól tartotta magát, de a folytatásban egyre inkább megléptek a vendégek (6-10). Ebben az időszakban a Tatabánya védekezésben és támadásban sem tudta felvenni a versenyt a hatékonyabban, pontosabban és gyorsabban kézilabdázó ellenfelével, így már gyakorlatilag a szünet előtt eldőlt a mérkőzés (11-17).

A magyar csapat a második félidőben némileg jobban, felszabadultabban játszott, leginkább Juhász Ádám, és a kapus, Székely Márton remekelt. Némileg sikerült is felzárkóznia a Tatabányának, de végül öt góllal kikapott.

A mezőny – és egyben a Füchse Berlin – legeredményesebb játékosa a dán Hans Lindberg volt kilenc góllal.