Év sportolója szavazás: a legjobbakat keressük

Akt.:
A 2016-os Év sportolója díjazottjai
A 2016-os Év sportolója díjazottjai - © Fotó: ÉM-Archívum
Miskolc – Az Észak-Magyarország és a Borsod Online az idén is meghirdette az Év sportolója játékot.

Az Észak-Magyarország olvasói és a Borsod Online internetes portál látogatói dönthetnek arról, hogy kik legyenek a 2017-es esztendő legjobb megyebeli sportolói, csapatai, edzője – kétfordulós szavazás útján. A játékot hét kategóriában hirdettük meg: a felnőtteknél a legjobb férfi, női sportolókra és csapatra, utánpótlásvonalon szintén a nemek legjobbjaira (leány, fiú), valamint csapatra lehet szavazni, továbbá a legjobb edzőt is keressük.

Játékunk során – amolyan kezdő lépésként – szerkesztőségünk valamennyi kategóriában öt-öt sportolót, csapatot, szakembert jelölt arra a listára, amelyre első körben majd szavazni lehet (2018. január 5-től). De nem csak rájuk, a szerkesztőségünk által jelölt kategóriánkénti ötökre, ugyanis január 3-án, szerda éjfélig bárkinek lehetősége van arra, hogy további jelölteket állítson a Facebookon (www.facebook.com/eszakmo), vagy postai levélben, az Észak-Magyarország újságból kivágott szelvényen (3526 Miskolc, Zsolcai kapu 3.), vagy e-mailben (verseny@eszak.hu).

Fontos tudnivaló, hogy kizárólag olyanokra fogadunk el jelöléseket, akik 2017-ben valamelyik megyebeli sportszervezet színeiben sportoltak, edzősködtek.

A szavazásról

A jelöltek január 5-én egy szavazólistára kerülnek fel, és ettől a naptól kezdve egy héten át lehet voksolni az első körben, amelynek során a tét az, hogy a mezőny mind a hét kategóriában öt-öt versenyzőre (egyéni sportolóra, csapatra, edzőre) szűkül. Ez egyben azt is jelenti, hogy 2018. január 12-én 12 órakor zárul az elődöntő, és azok, akik ekkor a kategóriák első öt helyén állnak, bejutnak a döntőbe.

A voksolás második körére, amelynek végén ismertté válnak a győztesek, január 15-e és 22-e között (déltől délig) kerül sor. Ebben a fordulóban az állva maradottak tiszta lappal indulnak, ugyanis az elődöntőben kapott voksokat nem vesszük figyelembe a döntőben. Az egyes kategóriákban az lesz a győztes, aki a legtöbb szavazatot kapja a már említett egy hét alatt.

Az egyes kategóriák legjobbjait meghívjuk majd az Év sportolója-díjátadónkra, ahol a közönségszavazatok alapján a legjobbnak bizonyulókat is díjazzuk – azokkal együtt, akik a lapunk által felkért zsűri voksai alapján a legjobbak lesznek.

– ÉM –


A játék menete

2017. december 22. – 2018. január 3.: jelöltállítás

2018. január 5. – 2018. január 12.: Év sportolója szavazás, 1. forduló, elődöntő

2018. január 15. – 2018. január 22.: Év sportolója szavazás, 2. forduló, döntő


A tizenötödik szavazás jön

Pár héten belül immár tizenötödik alkalommal adjuk át az Év sportolója díjakat megyénkben.

2003 végén, amikor először meghirdettük az Év sportolója választást, még csak négy kategóriában szavazott az általunk felkért zsűri a megye legjobb sportolóira, edzőjére (felnőtt nők, felnőtt férfiak, felnőttcsapat, edző). Két év múlva tovább bővült a kör az utánpótlás-versenyzőkkel (ekkor még egyben értékeltünk minden utánpótlás-sportolót), majd újabb két év elteltével az „utánpótlásbázis” tovább szélesedett, immár itt is, hasonlóan a felnőttekhez, három kategóriában lehetett voksolni. Vagyis a tizenegy évvel ezelőtt kialakultak szerint az idén is összesen hét kategóriában (felnőtt női, felnőtt férfi, felnőttcsapat, utánpótlás leány, utánpótlás fiú, utánpótláscsapat, edző) lehet szavazni a megye legjobbjaira.

Ami nem változott az első kiírás óta: az Év sportolója díjról, illetve a helyezések sorrendjéről a lapunk által felkért zsűritagok döntenek. Igaz, hogy a zsűri létszáma néhányszor változott, új tagok érkeztek, és régiek kerültek ki, de mindennek az volt a fő mozgatórugója, hogy minden évben, minden szavazáskor olyan emberek, többnyire sportújságírók, sportújságírással foglalkozók voksoljanak, akiknek napi munkájuk kötődik a sporthoz.

A mostani szavazás során is tíztagú lesz a zsűri, amelynek tagjai között az írott sajtóban dolgozók mellett az elektronikus médiában és az internetes sajtóban dolgozók is helyet kaptak.

Kikre?

Ahogy a zsűri létszáma nem, így az sem változott tavaly óta, hogy ezúttal is megyebeli sportolókra, megyei csapatokra, a megyében tevékenykedő edzőkre lehet szavazni. Olyanokra, akik a 2017-es esztendőben valamelyik megyebeli sportszervezet színeiben, annak tagjaként értek el elismerésre méltó eredményeket.

És az is változatlan a korábbi évekhez képest, hogy milyen pontozás alapján rangsoroljuk a sportolókat.


Zsűri és szavazás

A lapunk által idén felkért 10 fős zsűri tagjaitól ezúttal is azt kérjük, hogy mind a hét kategóriában állítsanak dobogós sorrendet. Az így kapott voksokat bepontozzuk, az 1. helyre tett sportolók/csapatok/edző 5-5 pontot, a második helyre állított sportolók/csapatok/edző 3-3 pontot, míg a kategóriák harmadikjai 1-1 pontot kapnak. A pontokat összeadjuk, és azok a sportolók/csapatok/edző végez az élen a kategóriájában, aki a legtöbb pontot kapja a 10 zsürortól.

A zsűri tagjai

Bódi Krisztián, a Mezőkövesdi Média sportszerkesztője; Brézai Zoltán újságíró; Juhász István, a Miskolci VTV sportszerkesztője; Marosréti Ervin, a Magyar Rádió sporttudósítója; Sike Gábor, az Európa Rádió főszerkesztője; Szűcs István újságíró; Pásztor Attila újságíró; Kolodzey Tamás, az Észak-Magyarország sportszerkesztője; Molnár István, az Észak-Magyarország sportszerkesztője; Berecz Csaba, az Észak-Magyarország sportszerkesztője.


A zsűris szavazások legjobbjai: 2003–2016

Utánpótlás leány

2016: Bragato Giada (kenu)

2015: Gercsák Szabina (cselgáncs)

2014: Gercsák Szabina (cselgáncs)

2013: Gercsák Szabina (cselgáncs)

2012: Gercsák Szabina (cselgáncs)

2011: Éltető Daniella (küzdősport)

2010: Brogli Réka (kerékpár)

2009: Gáspár Eszter (cselgáncs)

2008: Gáspár Eszter (cselgáncs)

2007: Szakolczai Fédra (kajak-kenu)

2006: egyben értékeltük az utánpótlást

2005: Bukóczki Bianka (vívás)

2004: nem volt ilyen kategória

2003: nem volt ilyen kategória

Utánpótlás fiú

2016: Feczkó Csanád (cselgáncs)

2015: Béke Kornél (kajak)

2014: Mozgi Milán (kajak)

2013: Koleszár Mátyás (kajak)

2012: Bodonyi András (kenu)

2011: Daher Michel (birkózás)

2010: Hankó Gábor (triatlon)

2009: Sütő Dávid (vívás)

2008: Pál Robin (atlétika)

2007: Lerch Zsolt (súlyemelés)

2006: Sziklavari István (motocross)

2005: egyben értékeltük az utánpótlást

2004: nem volt ilyen kategória

2003: nem volt ilyen kategória

Utánpótláscsapat

2016: Tiszaújvárosi TK ifjúsági leány (triatlon)

2015: TVK-Mali TK ifjúsági leány (triatlon)

2014: Diósgyőri VE kadet leány párbajtőr (vívás)

2013: Diósgyőri KKSC: Viola Viktor, Bodonyi András (kenu)

2012: TVK-Mali TK fiú junior (triatlon)

2011: Diósgyőri KKSC: Viola Viktor, Bodonyi András (kenu)

2010: Diósgyőri KKSC: Viola Viktor, Bodonyi András (kenu)

2009: TVK-Mali TK fiú ifjúsági (triatlon)

2008: Club Laguna-MISI fiú gyermek (úszás)

2007: Miskolci VSC leány junior (cselgáncs)

2006: nem volt ilyen kategória

2005: nem volt ilyen kategória

2004: nem volt ilyen kategória

2003: nem volt ilyen kategória

Női

2016: Gercsák Szabina (cselgáncs)

2015: Czank Tímea (kosárlabda)

2014: Váczi Anita (parakajak)

2013: Szakály Zsuzsanna (triatlon)

2012: Nagy Nikoletta (súlyemelés)

2011: Karakas Hedvig (cselgáncs)

2010: Sebestyén Júlia (műkorcsolya)

2009: Karakas Hedvig (cselgáncs)

2008: Sebestyén Júlia (műkorcsolya)

2007: Sebestyén Júlia (műkorcsolya)

2006: Sebestyén Júlia (műkorcsolya)

2005: Bahor Bea (rali)

2004: Sebestyén Júlia (műkorcsolya)

2003: Sebestyén Júlia (műkorcsolya)

Férfi

2016: Elek Ákos (labdarúgás)

2015: Molnár Péter (kajak)

2014: Elek Ákos (labdarúgás)

2013: Molnár Péter (kajak)

2012: Mészáros László (fekvenyomás)

2011: Deák-Bárdos Mihály (birkózás)

2010: Molnár Péter (kajak)

2009: Deák-Bárdos Mihály (birkózás)

2008: Mészáros László (fekvenyomás)

2007: Boros Attila (kajak)

2006: Boros Attila (kajak)

2005: Tomanóczy Tibor (röplabda)

2004: Gyurkota József (bocsa)

2003: Isaszegi Róbert (ökölvívás)

Csapat

2016: Aluinvent-DVTK (kosárlabda)

2015: DVTK Jegesmedvék (jégkorong)

2014: Diósgyőri VTK (labdarúgás)

2013: Maximmun RT: Kazár Miklós, Szőke Tamás (rali)

2012: Miskolci Jegesmedvék (jégkorong)

2011: Diósgyőri VTK (labdarúgás)

2010: Ózdi VFTC (teke)

2009: Speedway Miskolc (salakmotor)

2008: Hell RT: Spitzmüller Csaba, Kazár Miklós (rali)

2007: Mezőkövesdi KC (kézilabda)

2006: Vegyész RC (röplabda)

2005: Diósgyőri VTK (labdarúgás)

2004: Vegyész RC (röplabda)

2003: Vegyész RC (röplabda)

Edző

2016: Miguel de Jesús López Alonso (kosárlabda)

2015: Flórusz János (cselgáncs)

2014: Sivic Tomislav (labdarúgás) és Flórusz János (cselgáncs)

2013: Flórusz János (cselgáncs)

2012: Sárréti Géza (futsal)

2011: Benczés Miklós (labdarúgás)

2010: Lehmann Tibor (triatlon)

2009: Rosta István (kézilabda)

2008: Rosta István (kézilabda)

2007: Juhász István (kézilabda)

2006: Demeter György (röplabda)

2005: Tapodi Péter (kosárlabda)

2004: Gálhidi György (labdarúgás)

2003: Daniel Oravec (röplabda)








hirdet�s