Év sportolója 2011 – Kezdődik a döntő

Akt.:
Év sportolója 2011 - Kezdődik a döntő
Év sportolója 2011 - Kezdődik a döntő
Hetvenhét versenyzőből negyvenketten maradtak állva.

Az Év sportolója 2011 közönségszavazásban véget ért az elődöntő, kedden délben lezárult a szavazás, szerdától pedig egy héten át már a döntő résztvevőire lehet voksolni.

Játékunk még tavaly indult, az év végén arra kértük a sportbarátokat, hogy a szerkesztőségünk által állított jelöltek mellé, további sportolókat, csapatokot, edzőket nevezzenek be a játékunkba. Összesen hét kategóriában (utánpótlás leány, utánpótlás fiú, utánpótlás csapat, felnőtt női, felnőtt férfi, felnőtt csapat, edző) a szerkesztőségünk által állított 6-6 jelölt mellett további 35 név érkezett a jelölési határidő végéig, így összesen 77 sportoló/csapat/edző kezdte meg a szavazatok gyűjtését az elődöntőben, a múlt héten kedden. Egy héten át érkeztek a voksok sms-ben, az Észak-Magyarországból kivágott játékszelvényen, illetve interneten, a Borsod Online-on. Kedden délben véget ért az elődöntő, kialakultak azok az eredmények, amely alapján kiderült, hogy kik azok, akik a fináléban is szerepelhetnek.

Az első hatok

Mind a hét kategóriában azok jutottak be a döntőbe, akik az első hat hely valamelyikén végeztek. Rájuk szerdától szerdáig, január 11-től január 18-án délig lehet szavazni, vagyis egy héten át várjuk a voksokat. Az egyes kategóriákban az lesz a győztes, aki a legtöbb szavazatot kapja. Szavazni a fináléban kétféleképpen lehet: az Észak-Magyarországból kivágott szelvényen vagy a Borsod Online internetes portálon (az elődöntőtől eltérően sms-ben azért nem, mert a cégünknek az észak-keleti régiót kiszolgáló sms-szerverét egy másik megyében, egy másik szavazásra fogják használni).


Díjátadó

Az egyes kategóriák legjobbjait meghívjuk majd az Év sportolója díjátadónkra, ahol a közönségszavazatok alapján a legjobbnak bizonyulókat is díjazzuk – azokkal együtt, akik a lapunk által felkért zsűri voksai alapján a legjobbaknak bizonyulnak.

Az év sportolója 2011 közönségszavazás, az elődöntő végeredménye

Felnőtt férfi  

1. Luque, José (Diósgyőri VTK, labdarúgás) 578 (11+0+567)
2. Balogh Bence (TVK-Mali TK, triatlon) 199 (0+0+199)
3. Deák Bárdos Mihály (Diósgyőri BC, birkózás) 187 (5+0+182)
4. Verhóczki György (Bogácsi SK, lábtenisz) 181 (60+0+121)
5. Dankó Roland (Sátoraljaújhelyi TK, labdarúgás) 164 (0+0+164)
6. Kiss Pál Tamás (Tech 1 Racing, autósport) 152 (0+1+151)
7-8. Budovinszky Krisztián (Diósgyőri VTK, labdarúgás) 144 (2+0+142)
7-8. Molnár Péter (Tiszaújvárosi VSE, kajak-kenu) 144 (8+3+133)
9. Mészáros László (Miskolci VSC, erőemelés) 118 (0+0+118)
10. Bogár János (Encs VSC, atlétika) 45 (3+3+39)
11. Szabó Gábor (Szirmabesenyői SE, labdarúgás) 36 (1+2+33)

Felnőtt női

1. Csepregi Gabriella (Miskolci Szk.-Vénusz, futsal) 341 (15+5+321)
2. Szakály Zsuzsanna (TVK-Mali TK, triatlon) 251 (0+0+251)
3. Kovács Edina (Albrecht-MVSC-MISI, röplabda) 217 (3+0+214)
4. Karakas Hedvig (Miskolci VSC, cselgáncs) 143 (4+1+138)
5. Gáspár Eszter (Miskolci VSC, cselgáncs) 128 (3+0+125)
6. Nagy Nikoletta (Ózdi SFC, súlyemelés) 126 (0+0+126)
7. Staicu Simona (Miskolci Sportiskola SC, atlétika) 59 (0+0+59)

Felnőtt csapat

1. Diósgyőri VTK (labdarúgás) 807 (50+0+757)
2. Miskolci Jegesmedvék JSE (jégkorong) 488 (92+0+396)
3. Albrecht-Miskolci VSC-MISI (női röplabda) 132 (0+0+132)
4. Miskolci Szabadidőközpont-Vénusz (női futsal) 129 (4+0+125)
5. Vegyész RC-Kazincbarcika (férfi röplabda) 85 (6+1+78)
6. Diósgyőri KSK (női kosárlabda) 71 (3+0+68)
7. Miskolc Steelers (amerikai futball) 53 (0+0+53)
8. Mezőkövesd-Zsóry SE (labdarúgás) 41 (0+0+41)
9. Szerencs VSE (férfi kosárlabda) 27 (0+0+27)

Edző

1. Benczés Miklós (Diósgyőri VTK, labdarúgás) 687 (14+0+673)
2. Dever, Robert (Miskolci Jegesmedvék JSE, jégkorong) 188 (2+0+186)
3-4. Flórusz János (Miskolc Városi Sportiskola, cselgáncs) 140 (0+1+139)
3-4. Kupecz László (Miskolc Városi SI, kézilabda) 140 (71+6+63)
5. Sárréti Géza (Miskolci Szabadidők.-Vénusz, női futsal) 138 (5+0+133)
6. Jancsár László (Tiszaújvárosi VSE, kajak) 133 (4+6+123)
7. Lehmann Tibor (TVK-Mali TK, triatlon) 122 (0+0+122)
8. Toma Sándor (Albrecht-Miskolci VSC-MISI, röplabda) 101 (5+0+96)
9. Tar Miklós (Miskolc Városi Sportiskola, torna) 99 (65+0+34)
10. Repka Attila (Diósgyőri BC, birkózás) 98 (4+2+92)
11. Béres Csaba (Miskolc Városi Sportiskola, kézilabda) 91 (28+8+55)
12. Slisz Béla (Diósgyőri KKSC, kenu) 77 (21+0+56)
13. Dubeiné Balogh Gabriella (Miskolc Városi SI, kosárlabda) 43 (0+0+43)
14. Szabó László (Sátoraljaújhelyi TK, labdarúgás) 34 (0+0+34)
15. Harnócz Róbert (Kazincbarcikai SC, labdarúgás) 30 (5+0+25)

Utánpótlás fiú

1. Ritó László (Miskolci Jegesmedvék JSE, jégkorong) 629 (96+8+525)
2. Rakaczki Bence (Diósgyőri VTK, labdarúgás) 354 (0+0+354)
3. Benke Tibor (Miskolc Városi Sportiskola, kézilabda) 221 (99+4+118)
4. Balogh Máté (TVK-Mali TK, triatlon) 169 (0+0+169)
5. Rozmán Benjamin (Miskolc Városi SI, kézilabda) 134 (29+13+92)
6. Kiss Csaba (Tiszaújvárosi SC, atlétika) 119 (17+7+95)
7. Lavotha Oszkár (Club Laguna-MISI, úszás) 109 (0+0+109)
8. Daher Michel (Diósgyőri BC-MISI, birkózás) 86 (0+1+85)
9-10. Sándor Martin (Kazincbarcikai SC, labdarúgás) 81 (11+19+51)
9-10. Mészáros Dávid (Miskolci VSC, erőemelés) 81 (2+0+79)
11. Bacsó Alex (Diósgyőri BC-MISI, birkózás) 74 (5+2+67)
12. Sütő Dávid (Diósgyőri VE, vívás) 70 (0+9+61)
13. Orosz Imre (Tiszaújvárosi SC, súlyemelés) 54 (0+0+54)
14. Sárga Attila (Sárospataki TC, ökölvívás) 27 (0+0+27)

Utánpótlás leány

1. Benke Kitti (Miskolc Városi Sportiskola, kézilabda) 454 (132+17+305)
2. Soltész Noémi (Tiszaújvárosi VSE, kajak) 365 (0+12+353)
3. Hajdú Daniella (Miskolc Városi Sportiskola, torna) 328 (65+1+262)
4. Éltető Daniella (All Style Fighter, küzdősport) 263 (35+1+227)
5. Köteles Vivien (Miskolci VSC-MISI, cselgáncs) 251 (0+0+251)
6. Gercsák Szabina (Miskolci VSC-MISI, cselgáncs) 235 (2+2+231)
7. Vízi Viktória (TVK-Mali TK, triatlon) 157 (0+0+157)
8. Nevelits Laura (Viktor-i, lovaglás) 139 (1+2+136)
9. Baglyos Vivien (Miskolc Városi Sportiskola, atlétika) 137 (10+0+127)
10. Dubei Debóra (Miskolc Városi Sportiskola, kosárlabda) 123 (1+0+122)

Utánpótlás csapat

1. DKKSC-MISI: Viola Viktor, Bodonyi András (kenu) 276 (29+0+247)
2. Diósgyőri BC-MISI utánpótlás birkózás (fiú) 194 (5+4+185)
3. TVK-Mali TK utánpótlás triatlon (fiú) 183 (4+0+179)
4. Miskolc Városi SI utánpótlás kézilabda (leány) 158 (19+11+128)
5. Miskolc Városi Sportiskola utánpótlás kézilabda (fiú) 152 (43+15+94)
6. Miskolc Városi Sportiskola kadet kosárlabda (leány) 144 (1+1+142)
7. Kazincbarcikai SC U8 labdarúgás (fiú) 110 (11+19+80)
8. Mezőkövesdi KC ifjúsági kézilabda (fiú) 98 (0+0+98)
9. Club Laguna-MISI úszás 4×100-as vegyesváltó (fiú) 86 (0+0+86)
10. Szabó Lőrinc Ált. Isk. III. korcsoport kosárlabda (leány) 57 (0+0+57)
11. ÁIAMPSZI, EPSZ Tiszaújváros III. kcs. labdarúgás (fiú) 49 (0+0+49)

Az egyes kategóriákban szereplő versenyzők/csapatok neve előtt az elődöntőben elért helyezési sorrend található, míg a nevek után előbb a klubok (kivéve a csapatoknál) és a sportágak szerepelnek. A számok közül első az elődöntőben elért helyezést adó össszpontszám (a zárójelen belül előbb az Észak-Magyarország játékszelvényén érkezett voksokat, ezt követően az sms-ben érkezett szavazatokat, harmadikként pedig a Borsod Online internetes portálra érkezett szavazatokat tűntettük fel). A kategóriák első hat helyezettjei a döntőbe jutottak.








hirdetés










hirdet�s