VRCK: tizenkét nap alatt négy nemzetközi ligamérkőzés

Akt.:
Juhászra (jobbra) és társaira még 4 meccs vár a KEL-ben
Juhászra (jobbra) és társaira még 4 meccs vár a KEL-ben - © Fotó: ÉM
Kazincbarcika – Ismertté vált a Vegyész RC Kazincbarcikának a Közép-Európa Ligában a részletes programja.

A Osztrák Röplabda Szövetség szervezésében zajló Közép-Európa Ligában négy fordulóban összesen 8-8 meccset kell lejátszania a résztvevő 9 csapatnak, köztük a Vegyész RC Kazincbarcika együttesének is. A csoportküzdelmek során a kék-sárgák eddig négy mérkőzést tudtak le – nyerniük még nem sikerült, így a sorozat négyes döntőjébe jutásra tulajdonképpen már nincs esélyük –, és mostanra ismertté vált a még hátralévő összes meccsüknek az időpontja.

Az már korábban kiderült, hogy a szlovéniai Kamnik csapata által a tavalyi év végén először az idei esztendő első hétvégéjére, majd onnan február utolsó napjaira halasztott meccseket pontosan mikor játsszák le, most pedig már az is tudható, hogy a Vegyész RC Kazincbarcika mikor lesz házigazda. Az észak-borsodiak február 17–19-e között lesznek a Don Bosco Sportközpontban sorra kerülő meccsek rendezői, amelynek során két szlovák csapatot fogadnak. A körmérkőzéses hétvégi fordulóban, a pénteki nyitónapon előbb a Bystrina SPU Nitra ellen meccsel a VRCK, majd vasárnap a Spartak Myjavával csapnak össze (szombaton a szomszédos ország két együttese játszik egymás ellen Kazincbarcikán) – minden mérkőzés 18.00-kor kezdődik.

ÉM-BCS


A VRCK hátralévő Közép-Európa Liga mérkőzései

4. forduló

  • Február 17. (péntek), 18.00: Vegyész RC Kazincbarcika – Bystrina Spu Nitra (szlovák) – Kazincbarcika
  • Február 19. (vasárnap), 18.00: Vegyész RC Kazincbarcika – Spartak Myjava (szlovák) – Kazincbarcika

2. forduló

  • Február 27. (hétfő), 18.00: Mladost Marina Kastela (horvát) – Vegyész RC Kazincbarcika – Kamnik
  • Február 28. (kedd), 18.00: Calcit Volleyball Kamnik (szlovén) – Vegyész RC Kazincbarcika – Kamnik

A férfi röplabda Közép-Európa Liga állása

1. ACH Volley Ljubljana (szlovén) 6 4 1 – 1 – – 17:4 16

2. Mladost Zagreb (horvát) 6 – 2 3 – – -1 15:11 12

3. Hypo Tirol Innsbruck (osztrák) 6 4 – – – 1 1 13:6 12

4. Bystrina SPU Nitra (szlovák) 6 4 – – – – 2 12:6 12

5. Posojilnica AICH/DOB (osztrák) 6 2 – 1 1 – 2 11:11 9

6. Spartak Myjava (szlovák) 6 – 2 – – 3 1 9:14 6

7. CV Kamnik (szlovén) 4 – 1 – 1 – 2 5:10 4

8. Mladost Ribola Kastela (horvát) 4 – – – 1 1 2 3:12 1

9. Vegyész RC Kazincbarcika 4 – – – – 1 3 1:12 0