Jó volt a második és a harmadik harmad, a Bikák és a Macik ezúttal is nagy csatát vívtak

© Fotó: ÉM-archívum
Miskolc – Szerdán este Dunaújvárosban vívott Mol ligás mérkőzést a DVTK Jegesmedvék hoki­csapata. A vendégek az alapszakasz megnyeréséért „hajtottak”, így a győzelem megszerzése lebegett a szemük előtt.

Gyors hazai gól

Tapogatózó játék után először az Acélbikák jutottak emberelőnyhöz, a 7. percben ugyanis Johnston bottal akasztásért kapott kisbüntetést. A fórt nagyon gyorsan kihasználta a hazai gárda: Ölander passzát Hruby közelről tessékelte a kapuba (1-0). A piros-fehérek nagyobb sebességre kapcsoltak, erőteljes támadásokat vezettek, és amikor csak tehették, megcélozták a kaput, de erőfeszítéseiket nem koronázta siker. A 14. percben Lencsés gáncsolásért kapott százhúsz másodperces „pihenőidőt”, a Macik azonban ezt nem tudták egyenlítésre váltani.
A második harmad miskolci góllal kezdődött. A csatár Galanisz hozta átadását a védő Leppanen távolról váltotta be (1-1). Később felgyorsultak az események: a 27. percben Tóth A. szólózott (1-2), majd alig több mint két perc múlva Becze (aki egykor Miskolcon is korongozott) szemfüles volt, középről egalizált (2-2). A 31. percben Dansereaut bottal akasztásért jutalmazták 2 perccel, de mivel Magosi B.-t is kiültették, így a mezőnyben négy a négy ellen küzdöttek az együttesek. A 36. perc Azari kiállítását hozta, és ekkor elérkezettnek látta az időt a Jegesmedvék gárdája arra, hogy átvegye a vezetést. A harmadik soros Johnston korongját az „elsős” Magosi B. értékesítette (2-3). A második szünet előtt még Hruby, majd Gőz, végül pedig Leppanen megmozdulását látták szabálytalannak a játékvezetők. A mérkőzés és a 3 pont sorsa az 53. percben dőlt el. Ekkor a vendégek tiszta harmadik „vonala” produkálta magát. Colin és Johnston segédkezett a magas termetű Toulminnak, aki bevette a hálót (2-4), ezzel pedig végleg elvette a kedvét a Duna-partiaknak. A hajrában időt kértek a Bikák, levitték a kapusukat, így Magosi B. összehozta „kegyelemdöfést” is (2-5).

A húsz perc után belelendülő borsodiak a második és a harmadik harmadban jeleskedve megérdemelten győztek.