Friss hírek

2011.03.24. 08:55

<p>Ljubicic és Davigyenko kiesett, Szafina továbbjutott Miamiban. Kikaptak az élen álló csapatok az NBA-ben.</p>

Meglepetésekkel folytatódott Miamiban a 3,645,000 dollár összdíjazású ATP 1000-es férfi teniszverseny, a Sony Ericsson Open.
A verseny honlapja szerint a horvát Ivan Ljubicicet a világranglistán messze mögötte álló, most is selejtezőre kényszerült olasz Paolo Lorenzi győzte le 7:6, 6:1-re.
Selejtezőből érkezett ellenféltől, az amerikai Alex Bogomolov Jr.-tól kapott ki három játszmában a román Victor Hanescu is.
Nyikolaj Davigyenko és Kevin Anderson rangadóját a dél-afrikai teniszező magabiztosan, 6:4, 6:3-ra nyerte a korábban szebb napokat is látott orosszal szemben.
--
Szafina győzelemmel hálálta meg a szabad kártyát. A nők 4.5 millió dollár összdíjazású versenyében az orosz Dinara Szafina a selejtezők első kiemeltjeként főtáblára jutott ausztrál Jelena Dokic ellen jutott tovább.
A verseny honlapján elérhető információk szerint korábbi két mérkőzésüket Dinara Szafina nyerte - utoljára 2009-ben. Jelenleg Dokic 64., a korábbi világelső orosz versenyző csak 91. a világranglistán.
Most lejátszott mérkőzésük egyértelmű volt: mindkét játszmát 6:4-re nyerte Szafina. Következő ellenfele honfitársa, a harmadik helyen kiemelt Vera Zvonarjova lesz.
--
Vereséget szenvedtek a konferenciák élén álló csapatok az NBA-ben. A bajnoki sorozat honlapja szerint a hazai közönsége előtt kapott ki a Boston Celtics, idegenben a San Antonio Spurs.
A Celtics vendége a Memphis Grizzlies volt: a csapatban hatan is kétszámjegyű pontot szereztek, a Bostonban Paul Pierce jutott 22 pontig - 90:87 lett a végeredmény.
A Spurs nem tudta pótolni a Denver Nuggets elleni mérkőzésen Tim Duncant. Al Harrington 27 pontjával szoros végjátékban, 115:112-re nyert a házigazda.