Emberhátrányban nyert rangadót a Mezőkövesd Zalaegerszegen

Rácz (balról) és Fótyik támadja a kitörni készülő zalaegerszegi játékost
Rácz (balról) és Fótyik támadja a kitörni készülő zalaegerszegi játékost - © Fotó: Bán Bence
Mezőkövesd – Egykori szövetségi kapitányok által irányított NB II-es csapatok rangadóját a Pintér Attila által irányított Mezőkövesd Zsóry FC nyerte meg vasárnap este.

Zalaegerszegi TE FC – Mezőkövesd-Zsóry FC 0-1 (0-1)

Zalaegerszeg, 3200 néző. V.: Iványi Z.

Zalaegerszegi TE FC: Szappanos – Króner (Bailo, 58.), Gyagya (Koller, 52.), Forgács, Szakály A. – Szalkai – Wittrédi (Patvaros, 46.), Városi, Nagy T. – Daru, Horváth R. Vezetőedző: Csank János.

Mezőkövesd Zsóry FC: Dombó – Vági, Szeles, Devecseri, Fótyik – Tóth B. (Sós B., 89.), Hegedűs D. – Molnár G. (Szilvási, 53.), Szatmári, Heffler (Rácz, 63.) – Frőhlich. Vezetőedző: Pintér Attila.

32. perc: jobb oldali szöglet után Fótyik megcsúsztatta a labdát, Devecseri fejjel levette, majd a estében, a gyepen ülve, jobbal, közvetlen közelről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, 0-1.

46. perc: Frőhlich rátartott Gyagya lábára, megkapta a második sárga lapját és mivel már volt egy ilyen figyelmeztetése, a pirosat is megkapta.

Jók: Városi, Szakály A., ill. Devecseri, Tóth B., Szeles, Fótyik, Dombó, Hegedűs D.

Csank János: – Fortuna elengedte a kezünket, hiszen két kapufánk is volt. Sajnos türelmetlenül játszottunk, sok technikai hibát követtünk el, nem tudtunk megszabadulni a rossz beidegződéseinktől. Képtelenek voltunk megbontani ellenfelünk védekezését, ráadásul Dombó NB I-es szinten védett.

Pintér Attila: – Szép és kiszámíthatatlan játék a labdarúgás. Az első félidőben a mi akaratunk érvényesült, a gólunkon kívül két százszázalékos helyzetünk is adódott. Zalaegerszegen nyerni, ráadásul egy félidőn át emberhátrányban, nagy fegyvertény. Fegyelmezetten és jól futballoztunk, a fiúk mindent megcsináltak, amit kértem tőlük. Jó meccset nyertünk és már a következő feladatunkra készülünk.