Újpesten nyert rangadót a DVTK Jegesmedvék

Miskolc - A DVTK Jegesmedvék nagy lépést tettek az alapszakasz-győzelem felé vezető úton.

A jégkorong Mol Liga vasárnapi játéknapján rangadót játszottak a fővárosban, melynek során a DVTK Jegesmedvék együttese az Újpesti TE vendége volt. A meccs előtt azonos pontszámmal álló csapatok csatájára a listavezető látogatott a másodikhoz, ráadásul az alapszakasz első helyezését jelentősen befolyásoló összecsapás tétje menet közben tovább emelkedett, ugyanis a harmadik helyen álló MAC Budapest – akik egy órával korábban kezdtek – meglepetésre 5-4-re kikaptak a Fehérvári Titánok vendégeként.

De a meccs közben ezzel nem igazán foglalkoztak az Újpest – Diósgyőr ligamérkőzés résztvevői, leginkább azzal törődtek, hogy jobban jöjjenek ki az egymás elleni meccsből. Az elején a DVTK-nak volt oka a nagyobb nyugalomra, ugyanis már a 2. percben betalált Sakaris, akinek Toulmin adott gólpasszt (0-1). Az előnyt 10 percen át őrizték a vendégek, akik nem sokkal azután, hogy az első emberfórjukat nem tudták gólra váltani, a 12. minutában az öt-öt elleni játékban behorpadtak, a lila-fehérek részéről Turbucz volt eredményes (1-1). Ezt követően sem adta át a kezdeményezőszerepet a hazai gárda, és amikor megkapták az első emberelőnyüket – Magosi kiállításával –, sikerült megszerezniük a vezetést Ropret találatával (2-1). Most a Maciknak lett sürgősebb, és jött is a válasz, a 15. perc elején az addigi vendégtalálat fabrikálói cseréltek szerepet, ezúttal Sakaris volt az előkészítő és Toulmin a befejező (2-2).

Megint Sakaris

Ahogy az első harmad végén, úgy a második elején sem tudott emberfórból a kapuba találni ÚTE, és amikor a 28. percben hazai játékosnál jeleztek kiállítást, Hegyi megúszta a kispadon ücsörgést, ugyanis a piros-fehérek Sakaris góljával visszavették az előnyt a 28. percben (2-3). A folytatásban itt is, ott is volt 2-2 kisbüntetés, de ebben a játékrészben az eredmény már nem változott, és a kapura lövések száma alapján ennek a hazai gárda örülhetett, ugyanis ebben a harmadban 6-10 volt ez az arány.

A harmadik játékrészben az Újpest nagyon kapart az egyenlítő gól megszerzéséért, de a Jegesmedvék jól védekeztek, még úgy is, hogy a játékrész első harmadában négy percen át emberhátrányban voltak kénytelenek játszani. Az 55. percben egy páros kiállítása színesítette a meccset, majd az 59. perc elején a játékvezetők Miskolczi kiállításával „elintézték”, hogy jelentős esélye legyen a hazai gárdának az egyenlítésre, az emberelőnyös létszámmal. Ekkor, 58:04-nél időt kért az Újpest, majd ezt követően megkezdte a nagy offenzívát, ami nem hozott olyan eredményt, amivel a hosszabbítást ki tudták volna csikarni.

ÉM-BCS

Újpesti TE – DVTK Jegesmedvék

2-3 (2-2, 0-1, 0-0)

Budapest, 800 néző. V.: Németh M., Kincses (Soós, Muzsik).

Újpesti TE: Sila – Gröschl, Hegyi, Dósa, Dömötör, Tóth G. – Huba (1), Kiss D., Csanyi, Hebar, (1) Ropret 1 – Kovács A., Nagy N., Benk, Frolik, Nemes – Pokornyi, Virág, Pápa, Szalma, Turbucz 1 – Ágoston (kapus). Vezetőedző: Szilassy Zoltán.

DVTK Jegesmedvék: Adorján – Leppanen, Láda B., Magosi, Pavuk, Sági – Vojtkó, Gőz, Tóth A., Hajós, Miskolczi – Kuqali, Joe, Toulmin 1 (1), Johnston (1), Sakaris 2 (1) – Szopos, Laczkó, Karda, Ritó, Popovics – Kiss B. (kapus). Vezetőedző: Douglas Bradley.

Kiállítások: 10 perc, ill. 18 perc.

Szilassy Zoltán: – Gratulálok a DVTK-nak.

Douglas Bradley: – Nagyon izgalmas mérkőzésen vagyunk túl, amelyet bármelyik csapat megnyerhetett volna. Köszönhetően a kiváló kapusteljesítményünknek és az emberhátrányos védekezésünknek, egyik legnagyobb riválisunk fölé tudtunk kerekedni. Köszönjük a szurkolók biztatását.