Az 1600 éves Bibliának eredetileg mintegy 1460 oldala lehetett, amelyből 800-at sikerült restaurálni, és megosztani az interneten keresztül világszerte mindenkivel. A Biblia pergamen lapjai egyenként 40-szer 35 centiméteresek. A 4. században készült Biblia, a Codex Sinaiticus 1500 éven át a Sínai-félsziget egyik kolostorában pihent. Ahol 1844-ben találták rá, majd megosztották a dokumentum lapjait Egyiptom, Oroszország, Németország, és Nagy-Britannia közt.
A kutatók feltételezése szerint a kézirat azért maradhatott épen ennyi időn át, mert a Sínai-félsziget sivatagos levegője ideálisan konzerválta a dokumentumot. Ezenkívül pedig a keresztény kolostort a hosszú századok alatt nem tudták bevenni idegenek, így érintetlen maradhatott a kódex.
A Biblia restaurált oldalait a londoni Brit Könyvtár tette elérhető a világhálón az érdeklődők számára. A kutatók szerint a kézirat lehetőséget ad a korai kereszténység fejlődésének elemzésére, miután első kézből származó bizonyítékokat ad arról, hogy a Biblia szövegét miképp adták át generációról generációra. A ritka dokumentumot az interneten a www.codexsinaiticus.org oldalon lelhetik fel.
A kommentelés opció, a jó magaviselet kötelező! Moderációs elveinket itt olvashatja .