Egy “százassal” nyitottak

Némileg meglepetés volt, hogy a szakemberek által is a bajnoki döntőbe várt DKSK első hazai fellépésére nem telt meg a városi sportcsarnok nézőtere.

A találkozó vendégkosárral indult, de jöttek Fürészék, akik nagyon elhúzni nem tudtak, olyannyira, hogy az 5. percben 8-9-et mutatott az eredményjelző. A fásultság megtörésére Tapodi mester  kért időt, ám csak a negyed végére állt helyre a “világ rendje” (16-13). Sőt, a kisszünet előtti pillanatok nem csak szépen, hanem eredményesen is alakultak.

A rövid pauza után az egyébként ügyes dolgokat bemutató vendégek próbálták tartani a lépést Vilipicsékkel, de ez nem nagyon sikerült, hiszen a félidő hajrájára elfáradtak az újbudaiak, s kihagyásokat kegyetlenül kihasználták a piros-fehérek, 49-21. A DKSK ezen húsz percben bemutatott teljesítményére Djelmis tette fel a koronát: a miskolciak kitűnősége a játékrészt jelző dudaszó pillanatában saját térfeléről hintett egy három pontosat.

Lemosták az ellenfelet

Fordulás után ott folytatta a DKSK, ahol abbahagyta, ebben Vilipic volt az egyik “főkolompos”, aki ellenállhatatlan volt mindkét palánk alatt. A fiatal fővárosiak a tiszta helyzetekben is egyre többet hibáztak és az erő- és magasságfölényben lévő Diósgyőr esélyt sem adott a fekete mezeseknek.

A záró negyedben már-már azt csináltak a miskolciak a vendégekkel, amit akartak. Többnyire gólt akartak dobni és a játékot láthatóan élvező hazai hölgykoszorú ezt meg is tette, s lemosta a BEAC-ot. A századik pontot a csereként beállt Lugossy a közönség vastapsa közepette szerezte meg.