Eb-bronzérmet szerzett az MVSC-s Tóth Apor

Tóth Apor (kékben) bronzérmet szerzett
Miskolc – A Miskolci VSC cselgáncsozója négy meccset nyert és csak egyszer kapott ki.

A Szófiában megrendezett junior cselgáncs Európa-bajnokság szombati napján lépett tatamira a férfiak 90 kg-os mezőnyében a Miskolci VSC versenyzője, Tóth Apor. Érdekesség, hogy a junior fiúk mezőnyében magyar sportoló legutóbb 2014-ben, Tóth Krisztián révén állhatott dobogóra korosztályos világversenyen, ő akkor világbajnok lett. Tóth Apornak tegnapelőtt ezt a négyéves csendet sikerült megtörnie.

A 90 kg-os súlycsoportban összesen 34 versenyző állt rajthoz, a miskolci judós első meccsét, a 16 közé kerülésért a ciprusi Georgios Kroussaniotakis ellen vívta, akit 212 másodperc alatt intézett el. A folytatásban a fehérorosz Aliaksandr Sidoryk következett, aki ellen 3 perc 1 másodperc után jött Tóth Apor ippon-győzelme. A negyedöntőben az MVSC sportolója a francia Sofiane Ait Mohamed Amerrel került össze, de ezt a meccset is hozta, 2:45 alatt. Az miskolci judós ezzel a sikerével bejutott az elődöntőbe, ahol rendkívül szoros csatában, az utolsó másodpercben kapott egy wazarit a török Mert Sismanlartól, így a harmadik helyért harcolhatott tovább. Utolsó meccsére, a vigaszágról a bosznia-hercegovinai Toni Miletic érkezett ellenfélként. A két fiú között nem dőlt el négy perc alatt a medál sorsa, tehát jöhetett az aranypont. Az ezért zajló csatában, Tóth Apor 6:45 percnél hajtott végre egy wazari értékű akciót, és ezzel Európa-bajnoki bronz­érmet szerzett.

ÉM-BCS

MVSC: Négy érem az országos válogató rangsorversenyen
Miskolc - A Miskolci VSC négy judósa is dobogóra állhatott az elmúlt hétvégén Győrben megrendezett felnőtt országos válogató rangsorversenyen, mely egyben az idei szezon nyitánya is volt. Kálmán Tibor és Kawaguchi Yudai tanítványai közül – balról jobbra – 90 kg-ban Tóth Apor harmadik, 55 kg-ban ...

Tóth Apor (kékben) ötödik lett az Eb-n
Miskolc -Rendkívül kiélezett csatákat követően az előkelő ötödik helyet érdemelte ki Tóth Apor, a Miskolci VSC judósa a múlt hétvégén, a szlovéniai Maribor városában megrendezett junior Európa-bajnokság 90 kg-os súlycsoportjában. Kálmán Tibor és Kawaguchi Yudai tanítványa három győzelemmel, melyből...