DVTK-Volán: A közvetlen riválistól kaptak ki

Miskolc – Ezúttal sem tudott győzni a DVTK-Volán extraligás férfi asztalitenisz csapata.

Nagyon fontos meccs előtt álltak a diósgyőriek, akik a forduló előtt 2 ponttal az utolsó előtti helyen posztoltak a táblázaton, míg a csákváriak 1-gyel az utolsón. Egy páros siker mindig megalapozhatja a későbbieket, ám a Széll-Molnár alkotta vendégegyüttes 3:1-re kikapott a Varga-Éliás egységtől. Az első egyes nagy csatát hozott, a döntő szettben Rein­holds négy egységgel vezetett Daruval szemben, mégis utóbbi győzött (2-0). Ezután a látogatók részéről Molnár, a hazaiaktól Éliás lépett asztalhoz, ez a találkozó is csak öt szettből jött ki: Molnár – aki pénteken érkezett haza Németországból, ahol az ifjúsági kerettel edzőtáborozott – beletett mindent, nem is maradt el a szépítés (2-1).

Ketten gyengét

Széll négy menetben elbukta a Varga elleni ütközetet, aztán megint Molnár következett, ugyanolyan hozzáállással, mint korábban, „le is mosta” Darut 3:0-ra (3-2). Az ez utáni három mérkőzés nem hozott sikerélményt a DVTK-Volánnak, merthogy előbb Varga lelépte Rein­holdsot (3:0), Éliás győzött Széllel szemben (3:2), Varga pedig nem engedett szettvesztést a már fáradó Molnár ellen (3:0). Ezen a napon csak egy ember hozta azt a teljesítményt, amit a szakvezetés elvárt, s ez természetesen nem lehetett elegendő nemhogy a sikerhez, de még a döntetlenhez sem. A két csapat így helyet cserélt egymással a tabellán, s már a DVTK-Volán a sereghajtó (igaz, egy meccsel kevesebbet játszottak).