DVTK Jegesmedvék: Idegenben nyertek rangadót, és lettek ismét listavezetők

A szokásos nagy csatát produkálta a két csapat
Miskolc, Kaposvár – Hat másodperccel a rendes játékidő vége előtt Cseter góljával szerezte meg a győzelmet az immár 101 pontos DVTK Jegesmedvék csapata.

A jégkorong Mol Ligában rangadót rendeztek kedden az alapszakasz hajrájában, 19 nappal annak zárása előtt, a tabellán azonos pontszámmal álló első két helyezett csapat csapott össze, semleges helyszínen. A listavezető azért vitte Kaposvárra pályaválasztóként ezt a meccset, mert otthonában, a fővárosi Tüske csarnokban nem tud jéghez jutni egy másik sportrendezvény miatt. A somogyi megyeszékhelyen a kezdésre vagy félezer ember gyűlt össze, köztük több vendégdrukker.

A mérkőzés elején a pályaválasztónak volt nagyobb lehetősége arra, hogy megszerezze a vezetést, de hiába játszottak több percen át szinte folyamatosan emberfórban két diósgyőri kiállítás miatt (a kettő között 41 másodpercen át egyenlő volt a létszám a pályán), nem sikerült bevenniük Gyenes kapuját. A találkozó izgalmas volt, mindkét oldalon adódtak lehetőségek, majd amikor a 8. percben Quinn bottal akasztásért kisbüntetést kapott volna, de a DVTK-nál maradt a korong, Galanisz passza után Fekti talált a kapuba (0-1). Így az emberhátrány helyett gólhátrányba került a MAC. A fővárosiak ebben a harmadban próbálkoztak tisztességgel az egyenlítéssel, de mindezt eredmény nélkül tették.

A hajrában

A második játékrészt Galanisz áthúzódó kiállítása miatt emberfórban kezdte a MAC, de Nagy K. nélkül, ő ugyanis az első harmad után meglökte az egyik vonalbírót, amiért végleg kiállították a játékvezetők. A 23. percben megkapta első igazi emberfórját a DVTK, de ezt meg a MAC játékosai védekezték ki. A 32. percben a sokadik nagy lehetőséget váltotta gólra a Jegesmedvék gárdája, Booras verte be végre a korongot (0-2). Aztán jött egy hazai emberelőny, majd két diósgyőri, de egyikből sem született találat. Aztán amikor a harmad utolsó percére ismét egyenlő létszámban lettek a csapatok, egy kiugrás után Olson szépített (1-2).

A kiegyenlített meccsen, a harmadik játékrészben előbb egy DVTK-emberfór maradt ki, majd a 45. percben jött Klempa egyenlítő gólja (2-2). Mindkét csapat nagyot küzdött az újabb találat megszerzéséért, és ez előbb a MAC-nak sikerült, az egyenlítés után hat minutával McDonald révén (3-2). 18 másodperccel később megfogyatkoztak a fővárosiak, és ezt már nem hagyta kihasználatlanul a DVTK, Somogyi egyenlített az 53. percben. Óriási izgalmak következtek a hajrában, és amikor már csak kevesebb mint 10 másodperc volt hátra, egy korongszerzés után megugrottak a vendégek, kettő az egyben támadhattak, és végül Hajós passzát Cseter küldte a kapuba (3-4), megszerezve ezzel a győzelemért járó 3 pontot.

ÉM-BCS

MAC Budapest – DVTK Jegesmedvék
3-4 (0-1, 1-1, 2-2)

Budapest, 500 néző. V.: Németh, Babic (Kis-Király, Pálkövi).

MAC Budapest: Bálizs – Quinn (1), Tokaji, Klempa 1, McDonald 1 (1), Hayes (1) – Pozsgai, Olson 1, Nagy K., Saarenpaa, Terbócs – Stipsicz, Mestyán, Szappanos, Tóth R., Roczanov – Lakatos, Bödök, Schmál, Németh, Egyed – Arany (kapus). Vezetőedző: Majoross Gergely.
DVTK Jegesmedvék: Gyenes – Dudas, Somogyi 1, Miskolczi, Booras 1 (1), Dansereau – Leppanen, Vojtkó, Ritó (1), Cseter 1, Hajós (1) – Láda B., Laczkó. Pavuk, Fekti 1, Galanisz (1) – Kiss B. (kapus). Vezetőedző: Jason Morgan.

Kiállítások: 12 perc+25 perc fegyelmi (Nagy K.), ill. 8 perc.

Majoross Gergely: – Nagy csata volt, bármilyen eredmény születhetett volna.
Jason Morgan: – Óriási győzelem volt, a fiúk egy pillanatra sem adták fel, mentek, óriásit küzdöttek. Nagyot sokat tettek bele a meccsbe, megérdemelték a sikert.