DVTK Jegesmedvék: győztes meccsen debütált a kanadai védő

Nagy volt a küzdelem
Nagy volt a küzdelem - © Fotó: Rózsa Zoltán/jegkorongblog.hu
Miskolc – Vasárnap este a fővárosban szerepelt és nyert a piros-fehérek Mol-ligás hokicsapata, folytatás hétfőn a miskolci Jégcsarnokban a Brassó ellen.

A mérkőzés esélyese a miskolci gárda volt, amely ezúttal csak nehezen igazolta a papírformát. A vendégeknél először szerepelt a pénteken érkezett kanadai védő, Garrett Clarke.

Dansereau kétszer

Az első harmadban három gólt is elértek a Macik. Az 5. percben Dansereau szerzett vezetést a Maciknak (0-1), majd a 10. percben ugyancsak az első sorban szereplő Dansereau volt eredményes közelről (0-2). A 15. percben Galanisz akkor köszönt be a lila-fehérek hálójába (0-3), amikor csak négy-négy mezőnyjátékos tartózkodott a jégen (ekkor Hegyi és Pavuk koptatta két-két percre a büntetőpadot).

A második harmadban nagy fordulat történt, hiszen a hazaiak két gólt is szereztek, közben pedig egyet sem kaptak. Rögtön az elején, a 21. percben a szemfüles Busbacher szépített, majd egymást követték az ígéretes akciók mindkét oldalon, de a hálók egészen a hajráig érintetlenek maradtak. A 39. perc végén Virág emberelőnyből ismét kozmetikázott az eredményen (2-3), s ezzel éledtek csapatának reményei. Ebben a szakaszban egyébként több kisbüntetést osztottak ki a játékvezetők.

Fekti a legjobbkor

Az utolsó húsz percben mindkét alakulat nagy elánnal rohamozott: az újpestiek az egyenlítésért küzdöttek, a vendégek pedig előnyük növeléséért szorgoskodtak. Már-már úgy tűnt, hogy nem változik az eredmény, amikor az 58. percben Fekti „bevitte” a mindent eldöntő találatot (2-4).

A jégcsarnokban hétfőn 18 óra 30 perckor kezdik a DVTK Jegesmedvék – ASC Corona Brasov Mol-ligás találkozót.

– Kolodzey Tamás –

Újpesti TE – DVTK Jegesmedvék
2-4 (0-3, 2-0, 0-1)

Budapest, 500 néző. V.: Haszonits, Bogdan (Nedeljkovic, Popovic).

Újpesti TE: Pleszkán – Lindgren, Kiss D. (1), Feil, Mihalik, Virág 1 – Huba, Garbacz, Gröschl, Pance, Busbacher 1 – Dósa, Hegyi, Dömötör, Pichler, Turbucz – Pados, Nemes, Gágyor, Kiss Á. Vezetőedző: Szilassy Zoltán.

DVTK Jegesmedvék: Gyenes – Clarke, Dudas (1), Somogyi (2), Dansereau 2, Booras (1) – Gőz, Leppanen (1), Hajós, Miskolczi, Cseter – Láda B., Vojtkó, Galanisz 1, Pavuk, Ritó – Popovics, Fekti 1. Vezetőedző: Jason Morgan.

Kiállítások: 14, ill. 14 perc.

Szilassy Zoltán: – Nagy csatát vívtunk. Mindent megtettünk az egyenlítésért, de a harmadik gólunk nem jött össze.
Jason Morgan: – Az első harmadban nagyon jól kezdtünk. A másodikban a gyorsan bekapott gól megzavart minket, utána jött négy kiállítás, ennek köszönhetően az Újpest visszajött a mérkőzésbe. A harmadik harmadban sikerült egy gólt szereznünk, ezzel biztosítottuk be győzelmünket.