DVTK Jegesmedvék: Az első sor volt a nyerő a Csík ellen

Ez is bent van a csíkszeredai kapuban, magabiztosan nyertek a Macik
Ez is bent van a csíkszeredai kapuban, magabiztosan nyertek a Macik - © Fotó: Ádám János
Miskolc – Az Erste Ligában (is) folytatta hetek óta tartó sikerszériáját a DVTK Jegesmedvék hokicsapata.

A hétfő esti 20 órás kezdés és a televíziós kezdés ellenére nagyon sok (kis)gyerek ült a lelátókon. Ennek magyarázata: szüleik kíséretében megengedhették a lazítást, hiszen az őszi szünet következtében kedden nem kell iskolába menniük.

jegesmedvek-csikszereda-22-aj

Ritkán adódik a jégkorongban, hogy az első lövés rögtön gólt hoz, most azonban így történt. Még csak 77 másodperc telt el, amikor egy ártatlannak tűnő átadást, Schastlivyy 8 méterről, balról a bal felső sarokba zúdított (0-1). A korong sebességére és röppályájára jellemző, hogy Adorján a kezét sem tudta felemelni. A gól kissé visszavetette a hazaiakat, akik ráadásul a 7. percben azért kerültek emberhátrányba, mert Adorján felszabadítás helyett nagy igyekezetében a nézőtérre ütötte a korongot. Az emberhátrány jót tett a piros-fehéreknek, Galanisz ugyanis megszökött, de szólóját nem tudta befejezni, a bal oldalra tartó lövésébe ugyanis Onodi belekapott. A 11. percben Magosi középre tartó lövését magához ölelte a portás, a játékvezető a sípjába fújt, közben a játékszer túljutott a hálóőrön, majd némi segédlettel a kapuban kötött ki, de mindez már a holtidőben történt. A 12. percben Leppanen bombáját Onodi a kapu fölé fejelte (!), majd a 13. percben jött az egyenlítés. A Csíkszereda ketrece előtt csordogált a korong, amelyre Berta lecsapott és közelről, a védők szorításában átsegítette a gólvonalon (1-1). A miskolci nyomás nem szűnt ezután sem és a 17. percben Miskolczi kevergetett, majd Magosi elé került a korong, a csatár pedig jobbról, 3 méterről a jobb sarokba ütött (2-1).

jegesmedvek-csikszereda-19-aj

Hamar eldőlt

A második harmad elején emberelőnyhöz jutottak a Jegesmacik, és öten igencsak jól adták elő négy ellen: Sakaris 24 másodperc elteltével közelről a kapuba pofozta a korongot (3-1), majd másfél perc múlva Magosi egészséges ütésével már a negyediket is összehozta a hazai gárda (4-1). Kevéssel ezután Schastlivyy balról, nulla fokos szögből tréfálta meg Adorjánt (4-2), de ettől még senki nem kapott a szívéhez. A 33. percben Miskolczi tett egy „félholdat” a kapu mögött, alakításáért gólt érdemelt (5-2), aztán a folytatásban többször is csak a szerencse mentette meg a vendégek kapuját a hatodik találattól.

jegesmedvek-csikszereda-10-aj

Magosi négyig jutott

A harmadik húsz perc elején Magosi bizonyította be, hogy pillanatnyilag a liga legjobb csatára (6-2), majd a levegőben lógott, de ott is maradt a hetedik, erre jött a csíkiek +bosszúja”: Rokaly Sz. szemből, középtávolról 6-3-ra kozmetikázott. A végén még jött a ráadás mindkét oldalon (7-4), majd Magosi lövése öt centiméterre a gólvonaltól akadt el Onodiban, az eredmény pedig a vendégekre nézve lett hízelgő.

Folytatás szerdán

A miskolci hokisok szerdán este ismét hazai környezetben játszanak tétmérkőzést, Magyar Kupa-csoportselejtezőjének 4. fordulójában, 18.30-tól a Dunaújvárosi Acélbikák együttesét fogadják.

– Kolodzey Tamás –

DVTK Jegesmedvék – SC Csíkszereda
7-4 (2-1, 3-1, 2-2)

Miskolc, 1025 néző. V.: Babic, Soós D. (Kedves, Kormos).

DVTK Jegesmedvék: Adorján – Leppanen (2), Rusk, Magosi 4, Miskolczi 1 (2), Galanisz (2) – Bernáth, Rantanen, Pavuk, Vas (1), Sakaris 1 – Vojtkó (1), Joe, Tóth A. (1), Kulmala (1), Ritó (1) – Köllő, Albert T., Berta 1, Tóth G. (1) – Kiss B. (kapus). Vezetőedző: Mikael Tisell.

SC Csíkszereda: Onodi – Papp Sz., Belov, Antal Zs. (1), Taratukhin, Valchar 1 – Brnák, Salló, Rokaly Sz. 1 (1), Schastlivyy 2 (1), Fabus (1) – Farkas T., Györfy, Fodor, Rokaly N. – János I., Orbán, Antal N., Casaneanu, Egyed – Ruczuj (kapus). Vezetőedző: Leo Gudas.

Kiállítások: 10 perc, ill. 4 perc.

Mikael Tisell: – Hatalmas tisztelet a csíkieknek, hiszen négy gólt szereztek. Néha jól jön a csapatnak, ha ilyen ébresztőt kap, így volt ez most is.

Leo Gudas: – A védekező harmadban bután játszottunk, és ellenfelünk gólokat tudott szerezni ennek köszönhetően.