DVTK Jegesmedvék: A harmadik harmad csődje az FTC ellen

Miskolc – A hétvégén megszerezhető 6-ból csak 3 Mol ligás pont maradt a Maciké.

Az Újpest elleni fellépés előtt – régen látott tömeg tapsától kísérve – Kiss Bencét köszöntötték a jégen: a kapus részt vett a Litvániában rendezett U20-as, divízió 2/A-s világbajnokságon, amelyen a magyar válogatott aranyérmesként harcolta ki a jövő évi, divízió 1-es szereplés jogát.

A szombati meccsen

A szombati meccsen az első helyzet Galanisz előtt adódott, a csatár egészen Pleszkán elé verekedte magát, de amikor találkoztak az ütők, a kapus győzött. Csak pár másodperc telt el, amikor Leppa­nen jeleskedett: a védő középtávolról talált a bal felső sarokba (1-0). Aztán a vendégek Turbucz révén a „jég alatt” egyenlítettek (1-1). A 11. percben Dansereau középről, messziről Pleszkán mellett bombázott a kapu közepébe (2-1), majd a 14. percben Gágyor balról, tenyeressel úgy lőtte ki a bal sarkot, hogy a játékszer Adorján felszerelését is súrolta (2-2). A 17. percben Pavuk balról keveredett a kapu elé, majd egészen közelről lőtt, a korong Pleszkánt érintve vánszorgott a kapuba (3-2). A második harmad elején Hajós emberelőnyből, pár lépésről talált a hálóba (22. perc: 4-2), tíz perccel később pedig Pavuk az újpesti hálóőr mellett balról, öt méterről talált rést (5-2). A harmadik harmadban Hajós egy ütközés után vért „produkált”, lekorcsolyázott és az orvosi személyzet vette kezelésbe és gyógyította meg. Utána Csetert és Dansereau-t hajszál választotta el a góltól, az eredmény azonban nem változott. Nagy iramú és élvezetes volt a hajrá is, ebben Somogyi 55. percben leadott bombája ért célba (6-2), így az energikusan és jól játszó Macik kiütötték a mumusukat.

jegesmedvek-ftc-hokimeccs10-st

A vasárnapi találkozón

A Ferencváros elleni összecsapáson, szinte telt ház előtt, az első harmad elején megállás nélkül tüzeltek a hazaiak, de mindig középre, így Ágoston O.-nak csak a dolgát kellett végeznie, bravúrra nem volt szüksége. A 8. percben viszont Boorasnak sikerült közelről a jobb felső sarokra emelnie a korongot, a portás pedig máris lekéste a „csatlakozást” (1-0). Nagy iramot diktáltak a piros-feketék, akik ziccerek sokaságát dolgozták ki, míg a fradisták olykor csak a korongot keresték. A 17. percben Dudas és Hajós „mérnök urak” rajzoltak pompás támadást, amelynek végén Dansereau-nak csak a végrehajtó szerep maradt, jobbról, közelről a kapu bal oldalába zúdította a játékszert (2-0). A második játékrész is magas nívón zajlott, a csapatok kompromisszumok nélkül estek egymásnak és „levegővétel” nélkül rohamoztak. Gól ugyan nem született, a Jegesmedvék emberelőnye is eltelt a biztató motívumok ellenére, ez azonban semmit nem vont le a nyílt sisakos, élvezetes hokiból. Az FTC védekezett, a miskolci alakulat csak támadott, a jégcsarnok lejtett. A 37. percben azért kapott büntetőt a hazai gárda, mert Rafaj a korong útjába ütötte a jégen árválkodó egyik botot. A középkörből Booras vezette a kapura a korongot és addig kevert, amíg elfektette Ágoston O.-t (3-0). A 42. percben a volt miskolci Dubek közelről szépített (3-1), majd emberhátrányt kellett a hazaiaknak kihúzniuk. Az 50. percben izgalmassá vált az eddig sima mérkőzés, ugyanis Tendler Adorján lába között talált a hálóba (3-2), majd Dubek értékesítette a meccs első emberelőnyös szituációját (3-3). És jött a hideg zuhany tovább: az 53. percben Tendler már a Fradit juttatta előnyhöz (3-4). Mivel a Jegesmedvék 2 perc 38 másodperc alatt három gólt szedtek össze, Mayer Péter időt kért. A hajrában 49 másodpercig kettős fórban cicáztak a hazaiak, de nem tudtak egalizálni, sőt üres kapus gólt is kaptak (3-5), mert a vezetőedző kapusát mezőnyjátékosra váltotta, de a kísérlet zátonyra futott. Hajósék hazai környezetben emberemlékezet óta nem csináltak 0-5-ös záró harmadot és ez vereséget szült. Az igazsághoz tartozik persze, hogy ez a produkció az FTC-t dicséri.

-Kolodzey Tamás-

jegesmedvek-ftc-hokimeccs05-st

Jegyzőkönyvek

DVTK Jegesmedvék – Újpesti TE
6-2 (3-2, 2-0, 1-0)

Miskolc, 1450 néző. V.: Juhász G., Halassy (Pálkövi, Soltész Á.).

DVTK Jegesmedvék: Adorján – Sagert, Dudas (2), Láda B., Miskolczi, Booras – Gőz, Leppanen 1, Pavuk 2 (3), Somogyi 1 (2), Cseter – Győrfy, Vojtkó, Galanisz (2), Hajós 1 (2), Dansereau 1 – Ritó, Popovics (1). Vezetőedző: Mayer Péter.

Újpesti TE: Pleszkán – Lindgren (1), Kiss D., Mihalik, Pance, Elomo – Huba, Hegyi Á. (1), Virág, Nemes, Csanyi – Dósa, Garbacz, Gröschl, Kiss Á. (1), Gágyor 1 – Feil, Pados, Dömötör (1), Pichler, Turbucz 1. Vezetőedző: Szilassy Zoltán.

Kiállítások: 4 perc, ill. 4 perc.

Mayer Péter: – Nagy iramú és kifejezetten színvonalas meccset játszottunk. A győzelemben az a legörömtelibb, hogy 60 percnyi teljes figyelemmel, magas fokú koncentrációval értük el, amit remélem egyre gyakrabban láthatunk majd a rájátszáshoz közeledve. Teljesítményükkel elégedett vagyok, s remélem, hogy a szurkolók is örültek az ajándéknak.

Szilassy Zoltán: – Az első harmadban gyors gólváltást láthattunk, aztán a második harmad közepén elment a „hajónk”. Nagyon igyekeztünk, de nem tudtunk harmadszor is a kapuba találni, így a hazaiak megérdemelten nyerték meg az összecsapást.

DVTK Jegesmedvék – Ferencvárosi TC
3-5 (2-0, 1-0, 0-5)

Miskolc, 1500 néző. V.: Németh M., Kincses (Soós D., Kosmos).

DVTK Jegesmedvék: Adorján – Sagert (1), Dudas (1), Láda B., Miskolczi (1), Booras 2 – Gőz, Leppanen, Pavuk, Somogyi, Cseter – Győrfy, Vojtkó, Galanisz, Hajós, Dansereau 1 – Ritó, Popovics. Vezetőedző: Mayer Péter.

Ferencvárosi TC: Ágoston O. – Erdélyi, Hietamaki, Manninen (2), Luomala (2), Tendler 3 – Suoraniemi, Valecko (2), Fliszár, Dubek 2, Rafaj (1) – Lévai, Pál Zs., Schellin, Kiss G. (1), Papp Cs. – Üveges, Komjáti, Farkas L. Vezetőedző: Greg Lindqvist.

Kiállítások: 6 perc, ill. 10 perc.

Mayer Péter: – A Fradi első és második gólja szerencsés hokieseményből jött össze, nem volt benne a játékban, bár tudjuk, hogy a hokiban minden előfordulhat. Ezután nyílt lett a mérkőzés és mi sajnos nem tudtunk megújulni. Kicsit kifulladtunk, nem voltunk képesek nagyot villantani. A két nap fizikálisan sokat kivett belőlünk és a rövidebb kispad is ellenünk dolgozott. Kár, hogy csalódást okoztunk az igen szép számú közönségnek.

Greg Lindqvist: – Játékban egyenlőek voltunk a hazaiakkal. A végén azonban a csapat bizonyította karakterét. Ezek a bónuszpontok nagyon sokat jelentenek nekünk.