DVTK – Paks: a küzdelem diadala

A labdarúgó NB I 21. fordulójában a DVTK a Paksot fogadta. Főként első félidei játékának köszönhetően a Diósgyőr megérdemelten gyűjtötte be a három pontot. A mérkőzésről élőben tudósítottunk.

Egy remek színvonalú mérkőzésen megérdemelten gyűjtötte be a DVTK a győzelemért járó három pontot.

90. perc:+2. perc: Pánczél lefújta a mérkőzést.

90. perc:+1. perc: Sipeki helyére Rebecsák állt be.

85. perc: Szalma jól jött ki egy paksi előreívelésre, és kiöklözte a labdát.

Továbbra is nagy a hajtás, a játékosok maximálisan kiszolgálják a közönséget.

73. perc: Binder óriási kapufát lőtt 11 méterről, az elbambuló paksi védők csak asszisztáltak.

70. perc: Pokorni újra védett egy diósgyőri próbálkozást.

Lüktet a játék, jobbára a paksi térfélen folyik a játék.

65. perc: Böde kapott sárgát Sipeki felrúgásáért. A szabadrúgást a sorfalról szögletre vágódott. A sarokrúgás után Katona közeli fejesét védte bravúrral Pokorni.

62. perc: Cserél a DVTKSimon helyett Huszák a pályán.

59. perc: Douva és Molnár futott versenyt a paksi kapu felé. A diósgyőri játékos a földre került a kaputól 18 méterre, ám a játékvezető sípja néma maradt.

58. perc: Hanák és Farkas fejelt össze, mindkét játékost ápolják. Nem sokkal később Szalma hárított egy paksi próbálkozást.

55. perc: Heffler kapta Sipeki lerántásáért a második sárga lapot

53. perc: Nagy küzdelem folyik a pályán, a vendégek találata után felpörögtek a csapatok.

48. perc: Egy vendégfejest tolt a léc fölé Szalma, majd nem sokkal később már ő is tehetetlen volt. Belényesi jobb oldali beívelése Katona fején megpattant, és a labda a hálóba hullott.Öngól. 2-1

46. perc: Megkezdődött a második félidő

45. perc: Vége az első félidőnek. A Diósgyőr a sokkal aktívabb kapu előtti játékának köszönhetően megérdemelten vezet a Paks ellen.

38. perc: A mérkőzés első sárga lapját a vendégek játékosa Mészáros érdemelte ki Sipeki lerántásáért.

34. perc: Mészáros kézzel ért a labdához a büntetőterületen belül. Tizenegyes. A büntetőt Farkas Viktor a bal alsó sarokba lőtte. 2-0

28. perc: Ezúttal Hegedűs bombázott szabadrúgásból, Pokorni ismét a helyén volt és kiütötte a bal alsó sarokba tartó labdát.

25. perc: Lendületben a DiósgyőrSadjo tizenhárom méteres löketét bravúrral védte Pokorni.

20. perc: Sipeki tekert rá baloldalról egy szabadrúgást a kapura, a vendégek portása szögletre tolta a labdát. A sarokrúgás után az első próbálkozást Pokorni még védte, de a kipattanót Rubint  a kapuba pofozta. 1-0

13. perc: Az erős szélben a második paksi szöglet is veszélytelen volt.

11. perc:  Az első paksi szöglet egy fejes után jócskán a kapu mellett hagyta el a játékteret.

8. perc: Továbbra is a mezőnyjáték dominál, a kapusoknak még nem volt védeni valójuk.

6. perc: Az első szöglet amit a hazaiak végeztek el, némi kavarodás után tisztáztak a paksiak.

3. perc: Komoly helyzetet eddig egyik csapat sem alakított ki. A középpályán gyűrik egymást a felek.

1. perc: A vendég Paks kezdte a mérkőzést

Labdarúgó Borsodi Liga, 21. forduló:

Diósgyőr – Paks 2 – 1 (2-0)

Diósgyőr, 2500 néző Jv.: Pánczél (Kispál, Butkai)
DVTK: Szalma – Farkas V., Hegedűs Gy., Rubint, Elek, – Sipeki, Katona, Binder, Sadjo – Simon A., Douva. Vezetőedző: Csank János
Paks: Pokorni – Molnár, Salamon, Benedeczki, Hanák – Tamási G. Mészáros I. Kiss T. Heffler – Csehi Belényesi. Vezetőedző: Lengyel Ferenc

Csere: Csehi T. helyett Böde, Mészáros helyett Buzás (mindkettő a szünetben), Simon helyett Huszák a 62., Heffler helyett Balaskó a 81., Binder helyett Faggyas a a 86., Sipeki helzett Rebecsák a 90+1. percben.
Gólszerző
: Rubint a 20., Farkas Viktor (11-esből) a 34., valamint Katona (öngól) a 48. percben
Sárga lap: Mészáros a 38., Heffler az 55. és Huszák a 74. percben