DVTK – DVSC 2-0 (0-0)

Összecsapnak!
Sporttörténelmi esemény: a Diósgyőr és a Loki is első mérkőzését játszotta az idén debütáló Liga Kupában.

Az első félidő gól nélküli “közepes” játékát követően, a második félidőben rúgott első gól után, a mérkőzés harmadik harmadában láthattak jó focit a szurkolók. A mérkőzést a több helyzetet kidolgozó Diósgyőr megérdemelten nyerte meg, amit a kilátogató szurkolók hálás ünnepléssel köszöntek meg.

90+2. perc Vége a mérkőzésnek, győzött a Diósgyőr.

90+1. perc Lipusz kitűnő beadását Douva parádés mozdulattal fejelte kapura, de Csernyánszki bravúrral védett.

88 .perc Zsolnai bombáját tenyerelte ki Szalma

87. perc Az utolsó csere: Spitzmüller helyett Varga a pályán.

86. perc Kettővel vezet a Diósgyőr! Egy baloldali akcióban Lipusz 17 méteres lövése hullott a kapu bal felső sarkába, 2-0

85. perc Sipeki bombája zúgott el a felső kapufa fölött.

84 .perc Sipeki remek átadásával Douva került ciccerbe, de a csatár kapu helyett Csernyánszkiba lőtt.

83. perc Ngam lőtte el a labdát, de az egyik védő mintha kézzel állította volna meg a labdát.

82. perc Huszák adott jó labdát Sipekinek, aki a kapu torkában a léc fölé emelt

79. perc Simon a harmadik Diósgyőr-csere, az újonc Ngam lépett pályra

78. perc Czvitkovics lökete zúgott ki a pályáról a bal kapufa mellett

75. perc Tíz-tíz játékos maradt a pélyán, ugyanis Kállai szövegelésért megkapta második sárgáját: piros lap! Tévesen jelzett les miatt reklamált.

74. perc A kiállítással együtt megítélt szabadrúgást Hegedűs rúgta nagy erővel kapura, Csernyánszki azonban a felső kapufára tolta a labdát.

73. perc Sipeki szerzett labdát a DVSC tizenhatosa előtt el is húzott volna Bíró mellett, aki kézzel nyúlt a labdához. A játékvezető  a szabálytalanságért piros lapot mutatott fel a Loki játékosának.

71. perc Czvitkovics baloldali beadásánál Zsolnai akadályozta Szalmát labdaszerzésben így került a játékszer Thierry elé, aki 10 méterről kapu felé durrantott.

68. perc Czvitkovitcs szabadrúgásdsa zúgott el a bal feslő sarok felett,

66. perc Diósgyőr is cserélt: Rebecsák helyett Douva állt be.

64. perc Debreceni csere: Nagy R. helyett Rezes állt be.

60. perc Vezet a Diósgyőr! Farkas vezette fel a lábdát, majd adott jól középre Simonnak. Csernyánszki rosszul jött ki a kapujából, rajta kívül Simont három védő próbálta meg leszerelni illetve megakadályozni abban hogy kapura lőjön de a támadó 8 méterről középre bombázta a labdát, 1-0.

57. perc Éles előre vágott labdáját Faggyas csúsztatta kapura, de Szalma a helyén volt.

55. perc Mindkét oldalon kihagyott ziccer.

53. perc Huszák tette ki a labdát jobbra, majd Lipusz kezdett nagy inalásba. Jól is lőtt, de Csernyánszki megfogta a léc alá tartó labdát.

51. perc Katona előreívelésével a védőtárs Farkas került a debreceni mögé, azonban a lövés pillanatában elcsúszott.

46. perc megkezdődött a második félidő.

Félidőben cserélt a Debrecen : Dombi helyett a diósgyőri nevelésű Faggyas

Félidő : DVTK – DVSC 0-0

45+2. perc Vége a félidőnek, gól nem született.

45+1. perc Nagy Z. efutása jó ütemben adott középre berobban Szilágyi az ötösről senkitől sem zavartatva ciccerben a jobb kapufa mellé fejel

41. perc Czvitkovics kapu elé perdített labdáját Zsolnai csúsztatta meg szép mozdulattal, fejjel, de a labda elzúgott a bal kapufa mellett…

40. perc Kállai sárgult be, miután felvágta Szilágyit.

38. perc Játék kiegyenlített, mindkét csapat előreívelésekkel próbálkozik.

33. perc Kiaknázatlan helyzetek mindkét oldalon, érezhetően érik egy gól..

28. perc Hegedűs remek előreívelését Simon szelidítette meg a 16-oson belül, majd becsapott egy védőt s bár lőhetett volna még egy másikat is át akart rázni. Ez azonban nemjött össze, odalett a nagy lehetőség.

24. perc: Zsolnai 22 méteres bombájának Szalma kapus állta útját

17. perc: Spitzmüller kapott kapott sárgát

15. perc: Czvitkovics szabadrúgását ütötte ki Szalma kis hijján Czvitkovics lábára.

10. perc: Lipusz vezette lendületesen a labdát, majd durrantott nem sokkal a jobb felső sarok mellé.

6. perc:  Czvitkovics a bal összekötő helyéről, 18 méterről lőtt Szalma tenyerelte ki a kapu baloldalába tartó labdát

Diósgyőri stadionban nagyjából 1500 néző foglal helyet rendkívüli módon kevés szektorban (sok le va zárva) hogy ne szóródjanak a nézők.

Liga Kupa mérkőzés:

Diósgyőri VTK – Debreceni VSC 2-0 (0-0)

Diósgyőr, 1500 néző. Jv.: Solymosi Péter (Szécsényi István, Márton Zsolt)
DVTK: Szalma – Farkas N., Hegedűs, Katona, Fodor, – Rebecsák, Roger, Kállai, Huszák, Lipusz – Simon. Vezetőedző: Pajkos János
DVSC: Csernyánszki – Dombi, Bíró, Zsolnai, Nagy R., Thierry, Szilágyi, Éles, Nagy Z., Spitzmüller, Czvitkovics. Vezetőedző: Miroslav Beránek

Gólszerző: Simon a 60. (1-0), Lipusz a 86. percben (2-0)
Csere: Dombi helyett Faggyas a szünetben, Nagy R. helyett Rezes a 64., Rebecsák helyett Douva a 66., Roger helyett Sipeki, Simon helyett Ngam a 79., Spitzmüller helyett Varga a 87. percben.
Sárga lap: Spitzmüller a 17., Kállai a 40. percben
Piros lap: Bíró a 73., Kállai a 75. percben