Dunaferr – NYKSE kézilabda mérkőzés

Dunaújváros – Dunaferr kézilabda csapata fogadja 16 órától az NYKSE- ét.

Fickándozó fiatalok

A Nyíregyházi KSE élvonalbeli kézilabdacsapata a dunaújvárosi fellépéssel melegített a közeljövő felettébb rázós mérkőzéseire.

A vasárnapi bajnoki találkozó előtt nyilvánvaló volt, a tehetséges titánok egész sorát foglalkoztató, a tabellán jóval előkelőbb helyen jegyzett Dunaferr aligha kegyelmez – így történt, a hazaiak már az első félidőben jelentős előnyt szereztek. Még úgy is, hogy Lencsés, majd a – szünet után kapuba álló– Nagy Levente is jó néhány lövést ártalmatlanított, miközben Oláh és Ulics  szépen termelt: a nyírségi átlövők teljesítménye némileg ellensúlyozta a védekezési hiányosságokat.

A hazaiak válogatott szélsői nagyon éltek: a fickándozó Iváncsik Tamás és Törő főként gyors indításokból és az emberelőnyös szituációkból szerzett gólokkal keserítették a vendégeket, akik papírforma vereséget szenvedtek.

Jegyzõkönyv
Dunaferr–Nyíregyházi
KSE
37–25 (20–12)
Dunaújváros, 400 nézõ, v.: Andorka, Hucker.
5/3, ill. 1/1.
Az eredmény alakulása. 13. p.: 10–7. 24. p.: 13–11.
37. p.: 25–14. 46. p.: 29–18. 53. p.: 32–24.

Mesterszemmel

Jano Pál: – Elégedett vagyok a szerzett találatok számával, ugyanakkor a Dunferr ellen fegyelmezetebben kell játszani, nem szabad ennyi gólt kapni.

Véget ért a mérkőzés. A papírformának megfelelően a Dunaferr 37–25-re nyert. A nyíregyháziak közül Lencséskapus, valamint az egyaránt 6-6 gólt szerző OláhBarna és Ulics dicsérhető.

A második félidőben tovább növelte előnyét a dunaújvárosi csapat, amely a 40. percben 26-16-ra vezet.

Vége az első félidőnek. Harminc perc elteltével a Dunaferr 20–12-re vezet. A nyíregyháziak eddigi góljaitUlics, Kleis 3-3, Kopco, Gamrat 2-2, Kalous, NagyCs., 1-1 szerezte.

A 13. percben 10–7-re vezet a jobban kezdő és esélyesebb Dunaferr. A vendégek közül Nagy Levente több bravúrt is bemutastott a kapuban, Ulics és Kleis pedig a gólgyártásban jeleskedik.