DKSK Miskolc – Foton Győr

A női kosárlabda NB I/A 5-8. helyért zajló, két nyert meccsig tartó párharc első ütközetét vívta szerdán a miskolci városi sportcsarnokban a DKSK Miskolc és SEAT Foton Győr.

Vége a meccsnek, 90-75-re nyert a Diósgyőr, és 1-0-ra vezet a két nyert  meccsig tartó párharcban, amelynek következő találkozóját szombaton Győrben játssza a két csapat.

Borecká a harmadik hárompontosát könyvelhette el, Tyler adott egy blokkot Wabarának, majd szerzett egy duplát (88-75).

Wabara 17. és 18. pontja után nem sokkal Brantlová is megszerezte első találatát a meccsen, a 38. percben. 81-68-nál a Győr időkérése miatt állt a játék.

A DKSK legeredményesebbje, Keller büntetőből növelte 17-re pontjainak számát (75-63).

A 34. percben egy másik vendégjátékos, Borovicková is megkapta 5. faultját, majd Antolovics faragta 10 pontosra csapata hátrányát (71-61).

A záró játékrész elején 4-4 pontot szerzett mindkét együttes (69-57). A 34. percben Varga R. pontozódott ki.

A negyed utolsó pontjait Keller szerezte 2+1-es kombinációban (65-53).

A 28. minutában Keller büntetőzött eredményesen (60-53), aztán Tóth zs. szerezte meg 15. és 16. pontját.

Kovács K. előbb egy kettest, majd egy hármast vágott be (56-47), ami után Gálos László kért időt.

Tyler faultos kombinációja után 49-42 lett az eredmény, az amerikai kosaras a 25. percben tovább gyarapította pontjai számát (51-46). Imbergerová megkapta 4. személyi hibáját.

A harmadik játékrész Varga R. találatával indult, a 23. percben Borecká labdaszerzése után góllal fejezte be az akciót (46-41).

Keller faultos kosara után indulhattak hosszú szünetre a csapatok (44-37).

A negyed utolsó perce Tóth zs. találatával kezdődött (41-37).

A 15. percben Keller ellen fújtak támadó faultot, ami után Borecká talált be a tripla vonal mögül (39-31).

A második negyed elején Fodor hintett két triplát, közte Tyler volt eredményes (36-25).

A 9. percben Kovács K. büntetői után újra a DKSK vezetett, majd Imbergerová kettese után 26-23-ra módosult az eredmény, ez a különbség realizálódott a negyed végére (28-25).

A 8. percben Keller után Varga R. szerzett gólt (19-23), majd Fodor értékesített egy büntetőt.

Tóth Zs. újabb találatát követően Tapodi Péter kért időt (12-18).

A lepattanókat szinte kivétel nélkül a zöld mezes vendégek szedték össze (nem csak a saját palánkjuk alatt), így nem volt meglepő, hogy az 5. percben 12-16 állt az eredményjelzőn.

Másfél perc alatt 5-5 pont született mindkét oldalon. A 3. percben először volt a DKSK-nál az előny Borecká triplája után (8-7).

Minden késés nélkül, pontban 18 órakor kezdődött el a mérkőzés, ami a mai napon történtek miatt egy ideig kérdéses volt (bővebben korábbi írásainkban foglalkoztunk ezzel a témával).

DKSK Miskolc – SEAT Foton Győr 90-75 (28-25, 16-12, 21-16, 25-22)

Miskolc, 150 néző.V.: Valovics, Szilas.

DKSK Miskolc: Brantlová (2), Borecká (15/9), Fodor (11/6), Imbergerová (15/3), TYLER (15). Csere: KELLER (17/3), KOVÁCS K. (15/3). Edző: Tapodi Péter, Hajdu Roland.

SEAT Foton Győr: Borovicková (1), WABARA (19), KONCZ J. (9/3), Tóth Zs. (19/3), Varga R. (14). Csere: Antolovics (8), Orsó (-), Szalay. Edző: Gálos László.

Kipontozódott: Varga R. a 34., Borovicková a 34. percben.