Diósgyőri VTK – Újpest FC 0-0

Srdjan Stanic
A Diósgyőri VTK és az Újpest FC gólnélküli döntetlent játszott a labdarúgó NB I. 11. fordulójában. A találkozót élőben közvetítettük a Borsod Online-on.  Diósgyőr - Újpest 08/09 Újpesti szurkolók 2008.10.19.

90. perc: Vége a mérkőzésnek, a játékvezető egy percet sem hosszabbított.

89. perc: Rajczi kapott sárga lapot.

87. perc: Lipusz 24 méterről bombázott a kapu jobb oldala felé, de Balajcza bravúrral kitenyerelte a labdát.

85. perc: Bori lőtt 18 méterről a kapu fölé.

84. perc: Sándor György több lehetséges megoldás közül a legrosszabbat válaszotta, a jól helyezkedő csatárok közül a lesen álló Simon Attilához passzolt.

81. perc: A diósgyőri ultrák az északi kanyarból átmentek a délibe, hogy a lehető legközelebb kerüljenek az újpesti szurkolókhoz. Természetesen a biztonságiak felsorakoztak a két tábor közé, akiket 3 szektor választ el.

80. perc: A harmadik diósgyőri csere: Euloge Ahodikpét  Szélpál Tamás váltotta.

79. perc: Bori lőhetett a kaputól 14 méterre, de ez a lövés is a kapu fölé szállt.

76. perc: Pollák kapott sárga lapot, mert felvágta a megiramodó Ahodikpét.

73. perc: A jobb oldalról Kethevoama indította remekül Rajczit, a középen érkező csatár elől Köteles a kapujából kifutva tisztázott.

72. perc: Pintér Zoltán helyett Búrány Zoltán a pályán.

69. perc: Egy újpesti szabadrúgás után Lipták próbált meg 12 méterről a léc alá bombázni, de lövése a kapu felett ment ki a játéktérről.

67. perc: Vendég csere: Mijadinoski helyett Simon Attila a pályán.

64. perc: Sándor György 22 méteres bombáját hárította Köteles.

62. perc: Kethevoama vette át a labdát a kaputól 20 méterre, majd jobbal lőtt, bombája a felső lécről vágódott vissza a mezőnybe.

61. perc: Diósgyőri csere: Homma Kazuo helyett Jimmy Jones Tchana állt be.

60. perc: Rajczi a jobb oldalon, az alapvonalnál becsapta Milicicet, majd középre adott, Kethevoama azonban 6 méterrről sem tudott a kapuba találni.

55. perc: Kethevoama szöglete után Pollák került óriási helyzetbe, de a kaputól 12 méterre senkitől sem zavartatva a bal alsó sarok mellé csavart.

53. perc: Stanic estében próbálta meg kapura lőni a labdát 20 méterről, de kapus a helyén volt.

51. perc: Pintér durrantott kapura a balösszekötő helyéről 22 méterről, a jobb felső sarok fölött ment ki a labda a pályáról.

49. perc: Kethevoama a jobb oldalon, az alapvonal közelében próbált meg helyzetet kialakítani, de lövése után csak szöglettel folytatódhatott a játék.

48. perc: Pollák baloldalról érkező beadását az előre húzódó Korcsmár fejelte 6 méterről a bal kapufa mellé.

46. perc: Megkezdődött a második játékrész.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Kamber ívelését fejelte Homma a tizenegyes pontról a kapu fölé fejelte.

44. perc: Újabb hazai lehetőség: ezúttal Lipusz a jobb oldalon játszotta magát tisztára, majd jobbal a hosszú felső sarkot célozta meg és nem sokat tévedett.

41. perc: A meccs eddigi legnagyobb helyzete: Ahodikpe sprintelt a jobb oldalon a labdával, betört a tizenhatoson belülrte, és senkitől sem zavartatva 14 méterről a kapusba lőtt. A kipattanót Stanic csavarta a bal kapufa mellé 18 méterről.

40. perc: A jobb oldalon Kamber vezetgette a labdát, majd 16 méterről az oldalvonal mellől kapura szúrta a labdát, Balajcza a léc alól ütötte ki a játékszert.

39. perc: Ezúttal az Újpest birtokolja a labdát.

38. perc: Rajczi vállalkozott egy távoli lövésre, 24 méteres bombája a felső léc fölött zúgott ki.

36. perc: Bozic 30 méteres szabadrúgása az egyik újpesti játékos fejéről pattant a kapu fölé.

35. perc: Bori kapott sárga lapot, mert felvágta Gohért.

33. perc: Bori a jobboldalról jó labdát adott Kethevoamának, aki 16 méterről a jobb alsó sarkot célozta meg, de Köteles elcsípte a labdát.

31. perc: A Diósgyőr hátul járatja a labdát.

29. perc: Kethevoama kiugratását Rajczi nem tudta átvenni a tizenhatosnál, így oda lett a lehetőség.

28. perc: Kamber próbálta meg a kaputól 20 méterre lévő Stanichoz passzolni a labdát, de az elakadt egy lila mezesben.

24. perc: Cserél az Újpest: a megsérült Kabát helyett Kethevoama áll be.

23. perc: Lipusz próbált meg elfutni a bal odalon, átadásást nem érte el Homma.

18. perc: Az Újpest birtokolja most többet a labdát.

15. perc: Pintér ívelte Homma lábára a labdát, a csatár a kapunak háttal állva levette a játékszert, majd félfordulattal lőtt, de ennek a lövésnek a hárítása nem okozott nagy problémát.

14. perc: Rajczit állította meg lesen a játékvezető sípszava a DVTK tizenhatosán belül.

13. perc: Sándor György a jobb összekötő helyéről eresztett el egy bombát, Köteles kiütötte a léc alá tartó lövést.

12. perc: A Diósgyőr keresgeti a rést az újpesti védőfalon.

10. perc: Előbb Lipusz bombáját védte Balajcza, majd a kipattanó után Stanic ívelését Homma fejelte a kapu fölé.

9. perc: Kabátot próbálták megjátszani a tizenhatoson belül, ha nehezen is, de tisztáztak előle a hazaiak.

8. perc: Rajczi tört előre a baloldalon, a kaputól 20 méterre a diósgyőriek feltartóztatták, a csatár szerint szabálytalanul, a játékvezető szerint viszont nem.

6. perc: Kamber szerzett labdát az újpesti térfél közepén, majd a beinduló Hommát próbálta meg játékba hozni, de a tizenhatosnál a csatár elől lekapcsolták a labdát a vendégek.

3. perc: A diósgyőri kaputól 23 méterre szabadrúgáshoz jutott az Újpest. A pontrúgást Bozic néhány centivel a jobb kapufa mellé csavarta.

1. perc: Az első hazai akció végén Homma lőhetett 16 méterről, a labda a bal kapufa mellett hagyta el a pályát.

17:30 – Az Újpest kezdte a mérkőzést.

17:15 – Negyedórával a kezdés előtt nincsenek sokan a stadionban. A stadiont gyalog megközelítő újpesti ultrák viszont megérkeztek a busszal.

Labdarúgó Soproni Liga, 11. forduló:

Diósgyőri VTK Újpest FC 0-0

Diósgyőri Stadion, 4500 néző, v.: Arany (Kispál, Viszokai).
Diósgyőri VTK: Köteles – Lakatos, Sebők Vilmos, Milicic, Gohér – Kamber, Pintér – Ahodikpe, Stanic, Lipusz – Homma. Vezetőedző: Sisa Tibor.
Újpest FC:
Balajcza – Dudic, Lipták, Korcsmár, Mijadinoski – Bozic – Bori, Sándor György, Pollák – Kabát, Rajczi. Vezetőedző: Szentes Lázár.

Csere: Kabát helyett Kethevoama a 24., Homma helyett Tchana a 61.,  Mijadinoski helyett Simon Attila a 67., Pintér helyett Búrány a 72., Ahodikpe helyett Szélpál a 80. percben.
Sárga lap: Bori a 35., Pollák a 76., Rajczi a 89. percben.

• Gólnélküli, de nem az unalmasból
    A bajnokaspiráns Újpest ellen szerzett pontot a Diósgyőr hazai pályán. Összefoglaló.
  • Edzői nyilatkozatok a DVTK – Újpest bajnoki után
    Sisa Tibor, a DVTK vezetőedzője szerint a 0-0 ellenére is egy nézhető, jó iramú meccs volt az Újpest elleni bajnoki.
  • Ön szerint ki volt a DVTK – Újpest mérkőzés embere?
    A volt listavezető Újpest ellen játszott gólnélküli döntetlent a DVTK. A védőket vagy a támadókat dícséri a meccs után? Szavazzon!
  • Újpesti vonulás, rendőri intézkedés
  • A labdarúgó Soproni Liga állása
    A DVTK az Újpest ellen szerzett egy ponttal továbbra is a tabella 14. helyén áll, de már 10 ponttal.
  • A labdarúgó Soproni Liga sorsolása
    A Soproni Liga eddigi eredményei és a következő fordulók párosítása, órarendje.
  • A DVTK házi góllövőlistája
    Az Újpest ellen az idei bajnokságban harmadszor  maradt gólképtelen a DVTK, igaz, másodszor sikerült kapott gól nélkül hozni a meccset.