Diósgyőri vereség a Sopron ellen

DVTK
DVTK
Két góllal nyert a Sopron a DVTK ellen a labdarúgó NB I 19. fordulójában. A mérkőzésről élőben számoltunk be.

Vége a mérkőzésnek.

93. perc: Soproni csere: Cigan helyett Lázár.

92. perc: Vitelki 22 méterről bombázott kapura, de Takács remek mozdulattal szögletre mentett.

91. perc: Sira adott jó labdát Horváth A.-nak, aki kapura lőtt, de ebből kísérletből nem lett gól.

89. perc: Korudzhiev adott be prímán balról, a 16 sarkának közeléből, a labdát Cigan 6 méterről csúsztatta a hálóba, 0-2.

87. perc: Bindernek a jobb összekötő helyéről, 21 méterről rácsavart labdája a bal kapufa mellett suhant el.

83. perc: Kettős csere a DVTK-nél: Sadjo helyett Binder és Rubint helyett Faggyas a pályán

79. perc: Újabb soproni csere: Magasföldi helyett Korudzhiev

76. perc: Cserélt a Sopron; Feczesin helyett Sira

72. perc: Rus lopakodott előre, nagy bombát eresztett meg jobb oldali felfutása végén, de a laszti a jobb kapufa mellett ment ki.

71. perc: Bal oldali szöglet után nagy kavarodás támadt a hazai kapu előtt, a visszagurított labdát Ibric lőtte rá 10 méterről, de az Szalmát találta el, akiről kipattant az, s így oda lett a ziccer.

70. perc: Dancs előreívelésénél les gyanús helyzetben Feczesin lépett ki, majd 16 méterről leadott lövését Szalma bravúrral tolta az alapvonalon túlra, góltól mentve meg csapatát.

63. perc: Vezet a Sopron! A bal oldalról Cigan szöktette kitűnő labdával Magasföldit, a csatáron nem volt védő, de ennek ellenére volt szíve leadni a jobb oldalon felfutó Feczesin elé, aki 8 méterről a kapuba lőtt, 0-1.

60. perc: Sipeki bal oldali szabadrúgását Elek csúsztatta meg fejjel, de kapu torkában Katona 3 méterről nem tudta bepöckölni a hálóban, mert lemaradt róla. (Ez volt az eddigi legnagyobb hazai helyzet.)

57. perc: Magasföldi legurított szabadrúgását Horváth A. küldte kapura, de Szalma megfogta a labdát.

53. perc: Douva tolta Sipeki elé a játékszert, aki a jobb összekötő helyéről, 22 méterről lőtt, de a jobb alsó sarok felé tartó laszti ismét Takács T. zsákmánya lett.

51. perc: Rus kapott sárga lapot, mert felrúgta Douvát.

50. perc: Kethevoama a kaputól 18 méterre szorongatott helyzetben lőtt, de Takács T. megfogta a labdát.

47. perc: Magasföldi szabadrúgását Radu fejelte a jobb kapufánál a bal alsó sarok felé, de Szalma a helyén volt.

46. perc: cserélt a DVTK; Simon A. helyett Halgas a pályán.

Vége az első félidőnek. Sápi játékvezető nem hosszabbított, így 45 percnyi játék után mehettek szünetre a csapatok.

41. perc: Rubint húzódott be középre, majd 25 méterről lőtt, ám a lapos bombát Takács kapus mellre ölelte.

38. perc: Ibric kapott sárga lapot, mert Kethevoamát szabálytalanul szerelte.

36. perc: Douva jobbról középre belőtt labdájára belül Simon rajtolt rá, de ezúttal nem Sifter, hanem Rus mentett szögletre.

31. perc: Kethevoama a bal összekötő helyéről, 24 méterről rúgott kapura – Takács T. a jobb alsó saroknál megfogta a löketet.

A sáros, mély talaj lassítja ugyan a játékot, ám a csapatok nem védekezésre rendezkedtek be, minkét oldalon vannak helyzetek.

21. perc: Kethevoama középről tette balra a labdát, Simon A. elől azonban Sifter becsúszva szögletre mentett.

10. perc: Rubint jobbról, a felező vonaltól ívelt keresztbe a kapu elé, a jobb kapufánál Sadjo érkezett, aki éles szögből a rövid felső sarok fölé lőtt.

Körülbelül 3500 néző előtt Sápi Csaba sípszavára – asszisztensek: Fehér Gy., Vígh T. – a Sopron kezdte a találkozót, amelyet gyászszünet vezetett fel a közelmúltban elhunyt több DVTK drukkerre emlékezve.

A találkozóra egyelőre lassan gyülekeznek a nézők, amiben valószínűleg nagy szerepe van az esős időjárásnak. Az állóhelyi részen negyed órával a meccs előtt kevesebben voltak, mint a tribünön.

Diósgyőri VTK – Sopron 0-2 (0-0)

Miskolc, Diósgyőri stadion, 4000 néző. V.: Sápi (Fehér Gy., Vígh T.)
DVTK: Szalma – Rubint, Hegedűs, Katona, Elek – Sipeki, Vitelki, Sadjo – Duova, Simon, Kethevoama. Vezetőedző: Csank János
SOPRON: Takács – Rus, Sifter, Radu, Dragomir – Horváth A., Ibric, Dancs – Feczesin, Magasföldi, Cigan. Vezetőedző: Csertői Aurél

Csere: Simon A. helyett Halgas a 46. percben, Feczesin helyett Sira a 76. percben, Magasföldi helyett Korudzhiev a 79. percben, Sadjo helyett Binder és Rubint helyett Faggyas a 83. percben
Gólszerző: Feczesin (0-1) a 63. percben, Cigan  (0-2) a 89. percben
Sárgalap: Ibric a 38. percben, Rus az 51. percben