Diáksport: díjátadó ünnepség Miskolcon

A Diósgyőri Gimnázium V-VI. korcsoportos 4×100-as leány atlétái és edzőjük (középen)
A Diósgyőri Gimnázium V-VI. korcsoportos 4×100-as leány atlétái és edzőjük (középen) - © Fotó: Bujdos Tibor
Miskolc – A Miskolc Városi Diáksport Szövetség péntek délután a miskolci Művészetek Házában tartotta a 2016/17-es tanév eredményességi díjátadását.

Az országos bajnokságokon jól szerepelteket és a sikeresen dolgozó iskolák munkáját ismerték el. A diáksportszövetség részéről Lódi Gábor, a város részéről pedig dr. Kiss János alpolgármester vett részt a díjátadáson.

Egyéni országos bajnokok

Atlétika

V. korcsoport leány, 100 m gát: 1. Bacsa Fanni (Diósgyőri Gimnázium, testnevelő tanár: Tóthné Horváth Éva, felkészítő edző: Tigyi József). IV. korcsoport fiú, magasugrás: 1. Török Gergely (Avasi Gimnázium, testnevelő tanár: László István, edző: Tigyi József). IV. korcsoport fiú, távolugrás: 1. Pintér Erik (Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium, testnevelő tanár: Bacsa Péterné, felkészítő edző: László István).

Rövidpályás gyorskorcsolya

III. korcsoport fiú, 333 m: 1. Kocsis Botond (Hermann Ottó Gimnázium, testnevelő tanár: Kerekes Attila, felkészítő edző: Bíró Ignác). III. korcsoport fiú, 444 m: 1. Kocsis Botond (Hermann Ottó Gimnázium, testnevelő tanár: Kerekes Attila, felkészítő edző: Bíró Ignác). IV. korcsoport leány 500 m: 1. Szamosfalvi Petra (Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola, testnevelő tanár, felkészítő edző: Bíró Ignác). IV. korcsoport fiú 500 m: 1. Fazakas Erik (Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola, testnevelő tanár, felkészítő edző: Bíró Ignác).

Úszás

I. korcsoport fiú, 50 m gyors: 1. Doszpoly Zsombor (Jókai Mór Református Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Óvoda, testnevelő tanár: Molnár Andrea, felkészítő edző: Fázoldné Ecsédi Zsuzsanna). I. korcsoport fiú, 50 m hát: 1. Doszpoly Zsombor (Jókai Mór Református Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Óvoda, testnevelő tanár: Molnár Andrea, felkészítő edző: Fázoldné Ecsédi Zsuzsanna). I. korcsoport fiú, 50m mell: 1. Lupkovics Lázár (Szabó Lőrinc Általános Iskola, testnevelő tanár: Tóbiás Orsolya, felkészítő edző: Fridrich László). II. korcsoport leány, 50 m mell: 1. Esztián Petra (Avastetői Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, felkészítő edző: Sajgó László).

Fotó: Bujdos Tibor Fotó: Bujdos Tibor ©

Csapat országos bajnokok

Atlétika

V-VI. korcsoport leány, 4×100: 1. Diósgyőri Gimnázium (Szvercsók Barbara, Edőcs Fanni, Zádeczki Luca, Bacsa Fanni, testnevelő tanár: Tigyiné Takács Zsuzsanna, Pecsét Tibor, felkészítő edzők: Tigyi József, László István).

Floorball

I. korcsoport, fiú: 1. Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola (Besenyei Botond, Kojsza Kende, Szecskó Gergő, Zsámbok Zalán, testnevelő tanár, felkészítő edző: Bíró Ignác). V-VI. korcsoport, fiú: 1. Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium (Berta Zoltán, Cseke Dániel, Feczkó Botond, Lövei Dávid, Lövei Patrik, Pós Bertalan, testnevelő tanár, felkészítő edző: Molnár Attila).

Futsal

V-VI. korcsoport, fiú: 1. Diósgyőri Gimnázium (Bánhegyi Donát Tamás, Géringer László, Géringer Tamás, Kitl Krisztián, Málik Mihály András, Mészáros Gyula, Orosz Marcell, Palágyi Milán, Schmidt Ákos, Szabó Balázs, testnevelő tanár, felkészítő edző: Borbély Péter).

Grundbirkózás

I. korcsoport, leány: 1. Gyarmati Dezső Sport Általános Iskola (Farkas Mirella, Gelle Júlia, Lakatos Barbara, Lipták Doroti, Szántai Réka, Tóth Hanga, Veres Tamara Klaudia, testnevelő tanár, felkészítő edző: Gecsei László). II. korcsoport, leány: 1. Gyarmati Dezső Sport Általános Iskola (Csele Alíz, Csordás Dorka, Harsányi Zita, Joó Gréta, Muntyán Eszter, Pásztor Netti, Poczkodi Zsófia, Simon Anna, Zsiga Aliz Gabriella, testnevelő tanár, felkészítő edző: Gecsei László).

Kosárlabda

III. korcsoport, leány: 1. Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium (Arad Eszter, Borbély Blanka, Földi Boglárka, Gál Nikolett, Hegedűs Aténé Kata, Hudák Lilla, Hutka Luca, Marincsák Anna, Szabó Zsanett, Szarka Edit, Szemerszki Mária, felkészítő edző: Vukicevic Milen).

Fotó: Bujdos Tibor Fotó: Bujdos Tibor ©

Iskolák rangsora, a diákolimpiai versenyeken kapott pontok

Általános iskolák: 1. Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium 10 919 pont, 2. Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda 10 915 pont, 3. Gyarmati Dezső Sport Általános Iskola 7285 pont, 4. Herman Ottó Gimnázium 5700 pont, 5. Miskolc-Szirmai Református Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény 4161 pont, 6. Miskolci Könyves Kálmán Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény 4095 pont, 7. Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium 4040 pont, 8. Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola 3782 pont, 9. Arany János Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény 3450 pont, 10. Jókai Mór Református Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Óvoda 2927 pont.

Középiskolák: 1. Diósgyőri Gimnázium 11 233 pont, 2. Herman Ottó Gimnázium 9498 pont, 3. Földes Ferenc Gimnázium 6677 pont, 4. Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium 4462 pont, 5. Lévay József Református Gimnázium 4027 pont, 6. Avasi Gimnázium 3944 pont, 7. Miskolci Szakképzési Centrum Berzeviczy Gergely Szakgimnáziuma 3611 pont, 8. Miskolci Szakképzési Centrum Andrássy Gyula Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája 3516 pont, 9. Fáy András Görög Katolikus Közgazdasági Szakközépiskola 3355 pont, 10. Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium 2613 pont.

– ÉM –








hirdet�s