Debreceni kerékpárosok a Gemenc Kupán

Debrecen – A hétvégén két versenyen is rajthoz álltak az újonnan alakult DKSI sportolói, ahol szép sikereket értek el.

A III. Snake Ring Cup elnevezésű viadalnak Újkígyós adott otthont, ahol az amatőr 19-40 éves kategóriában Nagy Gyula győzedelmeskedett Hajdú Barna és Czine Tamás előtt, míg a 40 év feletti kategóriában Nagy II. Zoltán szintén győzedelmeskedett!

A DKSI kerekesei ezután Szekszárdra utaztak, ahol a 39. Gemenci Nagydíj Nemzetközi Országúti Kerékpárversenyen mérettettek meg. Hazánk egyik legrangosabb, legnagyobb hagyományokkal rendelkező versenyén sok éves kihagyás után újra debreceni csapat is tekert a mezőnyben, nevezetesen Nagy Gyula, Czine Tamás, Lévai Szilárd, Hajdú Barna és Nagy II. Zoltán állt rajthoz. A viadalon 5 nemzet, 13 csapatának, 84 versenyzője tette próbára magát az első szakaszon egy 150 km-es, a második etapon egy 70 km-es mezőny-, majd zárásként egy belvárosi körpályán, lámpafényes kritériumverseny következett. Nyílt verseny volt, azaz a nemzeti válogatottak mellett, amatőrök is indulhattak. Ezek közé tartozott a debreceni alakulat is, akik sok csapattal ellentétben teljesítették a versenyt. Kiemelendő, az első szakaszon Nagy Gyula a 10. helyezettel azonos idővel érkezett a célba, az amatőrök között elsőként!