Cseh az ötödik, Kerékjártó a hetedik

Michael Phelps nyert
Melbourne – A férfiak 400 méteres vegyes számának magyar idő szerint vasárnap reggeli előfutamában az olimpiai bajnok, és világcsúcstartó Michael Phelps úszta a leggyorsabb időt.

A szám két magyar indulója, Cseh László, és Kerékjártó Tamás az ötödik, illetve a hetedik helyen kvalifikálta magát a döntőbe. A nők ugyanezen számában Hosszú Katinka a tizenegyedik időt úszta selejtezőben, így nem jutott fináléba.

Phelps két másodpercet javított világcsúcsán – Cseh László csupán az ötödik lett 400 méter vegyesen

Az amerikai Michael Phelps hetedik aranyérmét szerezte vasárnap a melborune-i 12. vizes világbajnokságon. A férfiak 400 méteres vegyes számában Phelps 4:06.22-es időeredményével több, mint két másodpercet javított korábbi világrekordján (4:08.26).

A szám magyar reménysége, a címvédő Cseh László kilenc másodperces hátránnyal, az ötödikként ért célba, Kerékjártó Tamás pedig a nyolcadik lett.

Az amerikai hetedik aranyérmét szerezte Melbourne-ben, és negyedik világcsúcsát úszta. Ezzel minden idők legjobb világbajnoki szereplését produkálta.

12. Vizes-vb, Melbourne: Férfi, 400 méteres vegyesúszás, a döntő résztvevői