“Csapatom tájékozódott mint parasztgalamb Újkupáson”

Tiszakanyár vs. Nyírkarász
Tiszakanyár vs. Nyírkarász - © Fotó: Pusztai Sándor
Szabolcs-Szatmár-Bereg – A labdarúgó megyei II. osztály Nyírerdő-csoport 2. fordulójának mérkőzéseit rendezték szombaton.

Tiszaszentmárton–Rohod 3–1 (1–0)

Tiszaszentmárton, 70 néző, v.: Lengyel A.

Tiszaszentmárton: Mészáros T. – Balogh E., Jónás A., Huzdik P. (Balogh K.), Szőke Zs., Balogh R., Iván V. (Eszterhai R.), Jónás Krisztián, Farkas T., Koszta Z., Ésik Z. Edző: Golyán Gergő.

Rohod: Kasza D. – Varga J., Dobronyi G. (Papp Zs.), Mondom F., Sashegyi Á. (Éles Á.), Kriser Sz., Papp T., Horváth B., Baráti G., Ladányi D. (Kósa D.), Tóth F. Játékos-edző: Papp Zsolt.

Gól: Jónás A., Jónás Krisztián, Koszta Z., illetve Horváth B. Ifi: 5–3.

Golyán Gergő: – A mérkőzés elején már gólokkal kellett volna eldöntenünk a mérkőzést, ehelyett egy pontrúgásból magunkra húztuk az ellenfelet, majd a végén mégis magabiztos győzelmet szereztünk. Idáig jól szerepel a „Szőke”-csapat”. Külön gratulálok az ificsapatunk győzelméhez is.

Papp Zsolt: – Két ellentétes félidő láthattunk. Az elsőben nagyon rosszul és sok hibával játszottunk, a másodikban kiegyenlítettünk, de aztán egyéni hibákból kaptuk a vereséget eredményező góljainkat.

Őr–Kék 1–1 (1–0)

Őr, 100 néző, v.: Éva I.

Őr: Oláh M. – Király D. (Magyar D.), Márton T. (Gergely Sz.), Varga J., Szabó V., Soltész B., Tisza Á., Erdei Cs., Tóth-Kondor N., Tóth G., Anda G. Edző: Kálmándi Bertalan.

Kék: Himmer A. – Gáspár S., Stadler Z., Stadler D. (Szurcsik G.), Szurcsik Z., Dankó M., Horváth A., Kántor P. (Gubek J.), Sinka J., Csombók I Cs., Csombók II Cs. Edző: Fabók István.

Gól: Márton T., illetve Szurcsik Z. (11-esből). Ifi: 6–2.

Kálmándi Bertalan: – Szerettük volna megszerezni mindhárom pontot, sajnos a végén egy buta tizenegyessel kiegyenlített az ellenfél, így végül igazságos döntetlen született. Gratulálok az ificsapatunk győzelméhez.

Fabók István: – Nem működtünk elég olajozottan, még jó hogy volt nálunk WD40. A fiúknak jár a dicséret, így este megérdemelten mehetnek instabil környezetben gyakorolni az instabil mozgást.

Gyulaháza–Nyírmada 5–1 (1–0)

Gyulaháza, 120 néző, v.: Lövei.

Gyulaháza: Deák Z. – Kovács E. (Bardi G.), Tóth G., Tóth F., Bombera M., Tóth D., Deák B. (Molnár T.), Juhász L., Kovács B. (Palcsák M.), Lévai Cs., Bandor F. Edző: Bardi Gábor.

Nyírmada: Pál Zs. – Kiss J., Kiss E., Szikszai A., Jóni A. (Szőke I.), Csonka L., Mátyus Cs., Dancs I., Balogh A., Jónás A. (Pál M.), Csehil Á. Játékos-edző: Szőke István.

Gól: Bombera M., Tóth F., Bardi G., Balogh A. (öngól), Pál M. (öngól), illetve Szikszai A. Ifi: 5–0.

Bardi Gábor: – Ha nem is sziporkázó játékkal, de hoztuk a kötelezőt. Reméljük a következő fordulóban ettől sokkal többet fogunk tudni nyújtani.

Szőke István: – Úgy gondolom, hogy a gyulaházi csapatnak ennyi játékvezetői segítségre nincs szüksége. A meccs elején két szabályos tizenegyestől fosztottak meg minket, így az eredmény lehetett volna akár más is.

Ladányi TC–Gergelyiugornya 1–3 (0–1)

Mezőladány, 100 néző, v.: Kiss L.

Ladányi TC: Hosszú L. – Sajtos R. (Erdei K.), Árva B., Kovács Cs., Dobrai G. (Pólyán R.), Molnár Cs., Vantyuch B. (Kovács A.), Kun B., Demeter L. (Szilágyi G.), Csépke Z. (Czap G.), Kovács L. Edző. Sajtos András.

Gergelyiugornya: Szabó N. – Varga G. (Horváth M.), Czirják M. (Pálfi Z.), Baráth B., Szabó G., Bálint A. (Csatlós G.), Mokri R., Deskó L., Ducsi B., Bíró J., Peregrin R. Edző: Czirják József.

Gól: Kovács L., illetve Peregrin R., Deskó L., Csatlós G. Kiállítás: Hosszú L. (44. perc). Ifi: 0–0.

Sajtos András: – Kitűnő játékvezetés mellett, Fortuna ma elpártolt tőlünk. Az ellenfél rúgott három gólt helyzet nélkül, mi csak öt kapufáig jutottunk. A mérkőzést nagy mértékben befolyásolta a kapusunk kiállítása.

Czirják József: – Három perccel a vége előtt kettő nullás vezetésnél gólt kaptunk, ekkor egy kicsit megijedtünk, de aztán jött „Tojás” a csodacsere, és középkezdésből eldöntötte a mérkőzést. Gratulálok az ificsapatunk első megszerzett pontjához.

Tiszakanyár–Nyírkarász 3–0 (1–0)

Tiszakanyár, 200 néző, v.: Tassy.

Tiszakanyár: Kanyári G. – Csuka Gy. (Terjék Z.), Molnár P., Jánvári D., Nagy R. (Dobrai D.), Ablonczy D., Vicickó L., Rézinger B. (Nagy Á.), Molnár Zs., Tóth N. (Hajdu L.), Csáki R. Játékos-edző: Csáki Róbert.

Nyírkarász: Marics I. – Ujj Gy., Ujj K., Liptai D. (Liptai A.), Jávor P. (Horváth J.), Varga J. (Nagy B.), Bandor J., Rákóczi L., Horváth G. (Király J.), Till J., Tóth T. (Csaholczi R.). Edző: Tóth Tibor.

Gól: Ablonczy D., Molnár Zs., Rézinger B. Ifi: 6–0.

Csáki Róbert: – Az első félidőben a vezetés megszerzését követően ismét kapkodóvá vált a játékunk, többször is helyzetben hoztuk az ellenfelet. A mérkőzés ezen periódusában nem játszottunk jól. A második játékrészben játékban és erőnlétben Nyírkarász fölé nőttünk, így magabiztosnak mondható győzelmet arattunk. A vezetők és a csapat nevében Jánvári Dánelnek boldog születésnapot kívánok.

Tóth Tibor: – A mérkőzés összképe alapján jobb eredményt is elérhettünk volna, amennyiben mi is úgy sáfárkodunk a helyzeteinkkel, mint ellenfelünk. Így viszont nem marad más hátra, mint hogy gratuláljak nekik!

Vaja–Demecser 5–2 (2–0)

Vaja, 150 néző, v.: Knoblok.

Vaja: Papp J. – Winkler A., Kósa G. (Katona R.), Járomcsák G. (Konrád A.), Noszál T. (Major B.), Sándor A. (Gáspár D.), Mocsár G. (Kiss A.), Mulutó P., Kósa S., Sipos J., Simák Zs. Edző: Molnár István.

Demecser: Fintor S. – Hajnal A., Zsoldos T. (Gombkötő Z.), Fodor G., Dankó G., Erőss P. (Csáki L.), Gombkötő S., Ignéczi Cs., Sajtos N. (Fodor Cs.), Kiss M., Hudák P. Játékos-edző: Gombkötő Sándor.

Gól: Katona R. 2, Sándor A., Mulutó P., Mocsár G., illetve Gombkötő S., Dankó G. Ifi: 2–1.

Molnár István: – Őszinte részvétünket fejezzük ki a Szabad családnak! A meccsel kapcsolatban annyit, hogy az elején egy kicsit viharban voltunk, és ha némi szerencsével is, de jöttek a gólok. Gratulálok mindkét együttesünk győzelméhez, és külön köszönet a remek napot kifogó ötvenhétéves kapusunknak.

Gombkötő Sándor: – Az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, de nem tettük. Az ellenfél hat lövéséből ötből gólt szerzett, így megérdemelt hazai győzelem született, amihez csak gratulálni tudok neki.

Hodász–Pátroha 3–2 (1–2)

Hodász, 100 néző, v.: Lucsik.

Hodász: Tóth K. – Gulyás K. (Kiss L.), Sinkó E., Bordás J., Botos G., Vass R., Pályi Zs. (Varga R.), Vadon B. (Lőrincz G.), Pálfi J., Szabó L. (Pál R.), Tóth K. Edző: Pálfi József.

Pátroha: Mucsicska – Kalu B., Mozga Gy., Fedor A., Balogh I., Borku T., Lakatos P., Kállai Á. (Ponczók T.), Csépke M. (Boda R.), Mocsár Cs., Molnár V. Játékos-edző: Lelt József.

Gól: Vass R., Szabó L., Tóth-Kondor I., illetve Kalu B.,. Borku T. Kiállítva: Lőrincz G. (85. perc), illetve Balogh I. (85. perc). Ifi: 4–0.

Pálfi József: – A második félidőben győzedelmeskedett a szív!

Lelt József: – Kitűnő játékvezetés mellett, amíg a csapatom tájékozódott mint parasztgalamb Újkupáson, addig a szerény képességű, de roppant lelkes hazai csapat átszaladt rajtunk.

Fényeslitke–Ajak 2–4 (1–3)

Fényeslitke, 150 néző, v.: Oláh Z.

Fényeslitke: Márta J. – Nagy M., Kázsmér L. (Kernács J.), Rusznák L. (Bakó G.), Rusznák S., Balogh K., Huszti Cs., Lovas I., Miskolczi G. (Kovács A.), Semegi T., Miskolczi Á. (Sáreczki F.), Szatmári M. Játékos-edző: Sárkány Gábor.

Ajak: Leskovics A. – Kontér D., Sütő N., Magyar R. (Kovács L.), Magyar P. (Bulitka Sz.), Jaczina L. (Bulitka L.), Balogh S. (Balogh T.), Soós T., Fekete L., Folytán Z. (Lakatos Cs.), Markos J. Edző: Kovács Tibor.

Gól: Kovács A., Nagy M., illetve Soós T. 2, Folytán Z., Balogh S. Ifi: 3–3.

Mártha Ferenc vezetőségi tag: – Hazai pályán ettől sokkal erőszakosabb, és lelkesebb játékot várok el a csapattól, amennyiben mérkőzést akarunk nyerni. Úgy érzem, hogy az asszisztens egy hibájával döntően befolyásolta a mai végeredményt.

Kovács Tibor: – Javuló játékkal, megérdemelt győzelmet arattunk. Jó szórakozást kívánok a „lagzis” csapatnak.