Csak egy csapat volt a pályán

DVSC-Kiskunhalas
Debrecen – Az idény legjobb játékával győzte le a DVSC-Aquaticum csapata a Kiskunhalast a női kézilabda bajnokság alapszakaszának utolsó előtti fordulójában.

Előzetesen nem tűnt sétagaloppnak a DVSC-Aquaticum számára a Kiskunhalas elleni hétközi bajnoki mérkőzés, ám végül gálaelőadást rendeztek a debreceni lányok a Hódos Imre-sportcsarnokban. Pedig nehezen találta meg a sebességet a cívisvárosi Lokomotív, ugyanis a mérkőzés első szakaszában rendre Zsiga Gyula tanítványainál volt az előny.

Tények

DVSC-Aquaticum–Kiskunhalasi NKSE 35–23 (18–12)
Debrecen, 500 néző. Vezette: Bonifert, Oláh
DVSC: VOROZSCOVA – CSÁKI 4, LATAKAITÉ 6, SZABÓ V. 2, SZŰCS G. 4/1, Orbán 5/2, Stuparicová 3. Cs: KIRÁLY (kapus), SOPRONYI 6, MADAI 3, Rácz. E., Sütő E. 2, Hornyák. Edző: Varga József
Kiskunhalas: Vörös – Boross 2, Ilyés 2, Kocsik, BORBÉLY 4, VALOVICS 6, Koroknai 4/1. Cs: Petróczi (kapus), Herr A., Szűcs V. 1, Barna 2, Kósa, Sterbik 1, Kurgyis 1. Edző: Zsiga Gyula
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–3. 10. p.: 5–6. 18. p.: 12–6. 22. p.: 14–7. 28. p.: 17–9. 35. p.: 19–14. 47. p.: 25–16. 52. p.: 29–18. 58. p.: 32–20.

A 12. percben Dagmar Stuparicova révén vezetéshez jutott a Loki és ezt követően már nem is engedték ki a kezükből a fórt a hazaiak; ekkor remek etapot produkáltak Szűcs Gabrielláék, hiszen zsinórban hét gólt dobtak, míg Valovicséknál gólcsend honolt. Remekül ráéreztek a mérkőzés ritmusára Varga József lányai, kiválóan védekeztek Szabó Valiék, ráadásul az ellenfél kapujánál ötletesebbnél ötletesebb akciók után örülhettek találatnak Csáki Viktóriáék. A szünetig a hajdúságiak hatgólos előnyre tettek szert.

Közte 12

A Kiskunhalas edzője a pihenő alatt sem tudott lelket verni a csapatába, annak ellenére, hogy a második játékrészben a DVSC-Aquaticumnál mindenki bizonyítási lehetőséget kapott és ezért kicsit felforgatottá vált a Loki, a vendéglátók előnye egyre csak nőtt. A csereként pályára lépő cívisvárosiak is gyorsan elkapták a fonalat, a védekezés továbbra is agresszív és hatásos volt, Király AnnamáriaTánya Vorozscovához hasonlóan bombaformában védett, míg elől rendre góllal zárultak a támadások.

A meccs hajrájához érkezve csak az volt kérdéses, hogy a végén mennyi lesz a különbség a két csapat között, nos a tízgólos álomhatárt már az 50. percben átlépték Sopronyi Anették s végül pont egy tucatnyi találat (35–23) lett a differencia a bajnokság 5., illetve 6. helyén álló gárda között.

A Loki teljesítményét látva nyugodtan kijelenthető, ebben a szezonban ilyen jól még nem játszottak Varga-mester tanítványai, így kellő önbizalommal várhatják a debreceni hölgyek a vasárnapi, Ikast elleni EHF-kupa visszavágót.

Mesterszemmel

Varga József: – Hellyel-közzel kiszolgáltuk a közönséget, mindenki játszott és mindenki bizonyított.
Zsiga Gyula: – Én szégyellem magam a teljesítmény miatt. Nagyon sok problémával küszködünk, de reméltem, hogy ennek ellenére egységes csapatként tudunk funkcionálni.