Iskolákat, tanulókat és tanárokat jutalmaztak Borsodban

Borsodi diákok az idei országos diákolimpia megnyitóján - illusztráció
Borsodi diákok az idei országos diákolimpia megnyitóján - illusztráció
Miskolc – Miskolcon tartotta évzáróját és díjkiosztó ünnepségét a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület.

A jelenlévőket Török Dezső, a megyei közgyűlés elnöke és Fazekas Miklósné, az MDSZE elnöke köszöntötte.

A Megye Legeredményesebb Diáksport Szervezetei:

Általános iskolák, kis létszámú kategória:

1. Boldog Sándor István Katolikus Általános Iskola, Mezőnyárád,
2. Lajos Árpád Általános Iskola, Dédestapolcsány,
3. Mezőnagymihályi Arany János Általános Iskola.

Általános iskolák, közepes létszámú kategória:

1. Gyarmati Dezső Sport Általános Iskola, Miskolc,
2. Újváros Téri Általános Iskola, Ózd,
3. Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Miskolc.

Általános iskolák, nagy létszámú (500–799 tanuló) kategória:

1. Bolyky Tamás Általános Iskola, Ózd,
2. Tiszaújvárosi Széchenyi István Általános Iskola,
3. Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola, Edelény.

Általános iskolák, nagy létszámú (800 tanuló fölött) kategória:

1. Pollack Mihály Általános Iskola, Kazincbarcika,
2. Miskolci Könyves Kálmán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola,
3. Mezőkövesdi Általános és Alapfokú Művészeti Iskola.

Középfokú oktatási intézmények, 5–8. évfolyamos kategória:

1. Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, Miskolc,
2. Miskolci Herman Ottó Gimnázium,
3. Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium, Miskolc.

Középiskolák, nagy létszámú kategória:

1. Miskolci Herman Ottó Gimnázium,
2. Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc,
3. Tiszaújvárosi Eötvös József Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium.

Középiskolák, kis létszámú kategória:

1. Diósgyőri Gimnázium, Miskolc,
3. Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium, Sárospatak,
3. Avasi Gimnázium, Miskolc.

Jó tanuló, jó sportoló díjak

Általános iskolai kategória: Deim Marcell (Széchenyi István Általános Iskola, Tiszaújváros, kajak-kenu), Léport Milán Krisztián (Gyarmati Dezső Sport Általános Iskola, úszás, kéttusa), Macz Benedek János (Széchenyi István Általános Iskola, Tiszaújváros, kajak-kenu), Földi Boglárka (Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, Miskolc, kosárlabda), Vukicevic Mila (Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, Miskolc, kosárlabda), Esztián Petra (Avastetői Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Miskolc, úszás).

Középiskolai kategória: Feczkó Csanád (Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, Miskolc, cselgáncs), Demeter Ambrus (Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, Miskolc, tájfutás), Kiss Angelika (Fráter György Katolikus Gimnázium, Miskolc, kosárlabda), Bacsa Fanni (Diósgyőri Gimnázium, atlétika), Sárközy Kinga (Miskolci Herman Ottó Gimnázium, kajak-kenu), Tamás Bianka (Diósgyőri Gimnázium, tájékozódási futás, tájékozódási kerékpár, sífutás, atlétika), Halász Viktória (Miskolci Herman Ottó Gimnázium, torna), Guzi Blanka (Miskolci Herman Ottó Gimnázium, öttusa, atlétika).

Felsőfokú kategória: Maksa Balázs (Miskolci Egyetem, cselgáncs).

Borsod-Abaúj-Zemplén Megye Diáksportjáért emlékplakettet kapott: Lovas Ferenc, a tarcali Klapka György Általános Iskola testnevelő tanára, Fedor Árpád, a szendrői Apáczai Csere János Általános Iskola testnevelő tanára, Szendrey Tibor, a tiszaújvárosi Eötvös József Gimnázium testnevelő tanára, Pikó Attila, a cigándi Kántor Mihály Általános Iskola testnevelő tanára, Szopkó Tiborné, a mezőcsáti Egressy Béni Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola testnevelő tanára.



Cigánd.
BOON.HU






hirdetés