BSE – DKSK: 80-71

Budapest – A női kosárlabda NB I/A rájátszásában, a két nyert meccsig tartó negyeddöntő első mérkőzésén a BSE-ESMA vendégeként játszik bajnokit a DKSK Miskolc gárdája.

Djelmis büntetőivel alakult ki a 80-71-es végeredmény.

A végén Borecká kísérletezett a hárompontos vonal mögül kétszer – eredmény nélkül.

Egy perccel a vége előtt nem tudott a gyűrűbe találni a Diósgyőr, nemúgy Papp (78-71).

76-67-nél Fodor szerzet labdát, ebből dobott kosarat Borecká (76-69) aztán Tyler vágott be egy lapattanót (76-71). 101 másdoperccel a vége előtt Farkas edző kért időt.

Két gyors góllal ismét látótávolságon belülre került a Diósgyőr (74-66), de a 37. percben Papp lehűtötte a vendégek kedélyeit (76-66).

A pályára visszatérő játékosok közül újra Fürész D. volt eredményes, amire Kovács K. válaszolt. Andó triplája után 12 volt közte (74-62).

A 34. percben Vidánál fújtak szándékos faultot 69-57-nél, ami után Keller büntetőzött félig jól (kettőből egyet dobott be), de Fodor betörését követően ismét tíz alatt volt a DKSK (69-60). Farkas Sándor kért időt.

64-55 után Djelmis négy büntetőt dobhatott, ebből három ment be, majd a folytatásban a BSE-nél maradt a labda, de ebből nem született kosár.

A 32. percben Tapodi Péter reklamálásért kapott technikait Király L. játékvezetőtől, majd Djelmis büntetője közben a tovább perlekedő trénernek a második technikait is beújta a sípos, így az edzőnek el kellett hagynia a termet.

A záró tíz perc elején Andó, majd Tyler szerzett gólt, aztán Fürész D. a triplavonal mögül (64-55).

A játékrész végén a DKSK támadhatott, de Borecká elvesztette a labdát, a leindítás végén pedig Djelmis talált be (59-53).

Tyler duplája után Imbergerová értékesített két büntetőt (57-53).

A két 15-ös, Vida és Tyler hármasai után Fürész D. is ugyanilyen kosarat szerzett (57-49).

Keller faultos találatával lett 49-42, majd a 27. percben Imbergerová akciósa után Tyler a büntetővonal mögül talált be kétszer (51-46).

Boecká labdaszerzéses leindulása után 10 ponton belülre jöt fel a Diósgyőr, majd Kosjár tette kerekké a különbséget egy büntetővel (49-39).

A folytatásban Kovács K. duplája után előbb Papp, majd Fodor ért el egy-egy hármast (48-35), aztán Borecká talált a gyűrűbe közelről (48-37).

A harmadik negyed első találatát Papp jegyezte a triplavonal mögül (45-30), majd Keller kapta meg támadásban a harmadik személyi hibáját.

A második játékrész utolsó percében Papp értékesített két büntetőt (42-30), a végén pdig Tyler kísérlete perdült ki a gyűrűből.

Kosjár húzott be egy triplát a 17. percben, majd Tyler mutatott be két szép szerelést, aztán Fürész D. is hárommal gyarapította termését (40-28).

Borecká hosszú percek után növelte csapata pontjainak számát, előbb egy kettessel, majd egy hármassal (34-26). Ekkor a túloldali időkérés miatt állt meg a játék.

Támadásban elképesztően rossz megoldásokkal próbálkozott a vendég együttes, így a DKSK trénere újra időkéréssel igyekezett helyre tenni csapatát (33-21).

A pauzát követően két rossz bejátszási kísérlet után Vukovic büntetett egy kontra találattal, majd Fürész D. büntetői után már 10 egységnyi volt a két gárda között (31-21).

Bő egy percen belül két akciógólt ért el a BSE, másodikra Djelmis tripla értékűt (25-17). A 13. percben 27-21-nél kért időt Tapodi Péter.

Az első tíz perc utolsó találatát Tyler szerezte – stílusosan büntetőből (20-17).

Büntetődobások mindkét oldalon, majd Keller akciókosara következett (18-15), egy perccel a játékrész vége előtt Andó hagyott ki két büntit.

A 7. percben Szávuly is kihagyott egy büntetőt – ahogy azt nem sokkal korábban Kovács K. is tette (12-11) – a túloldalon Vida ügyesebbnek bizonyult (14-11).

Az első negyed első felében néhány percen át a hazai együttes vezetett, a 3. minutában Tyler találatával azonban már a Diósgyőrnél volt az előny (6-7). Az 5. percben a csereként beállt Keller duplájával alakult 10-9-re a mérkőzés.

A Diósgyőr csapatában a bokasérüléssel bajlódó irányító, Tereza Brantlová nem tudta vállalni a játékot, a cseh játékos el sem utazott a budapesti összecsapásra.

BSE-ESMA – DKSK Miskolc 80-71 (20-17, 22-13, 17-23, 21-18)

Budapest, 150 néző. V.: Bognár T., Király L.

BSE-ESMA: FÜRÉSZ D. (17/9), DJELMIS (14/3), Kosjár (7/6), PAPP (17/9), Vukovic (11). Csere: Vida (9/3), Andó (5/3). Edző: Farkas Sándor.

DKSK Miskolc: BORECKÁ (17/3), FODOR (8/3), Kovács K. (9), Imbergerová (7), TYLER (17/3). Csere: Szávuly (1), Keller (12), Havasi (-). Edző: Tapodi Péter, Hajdu Roland.

Farkas Sándor: – Óriási teher van és volt a játékosok vállán, azért is játszottunk ilyen bizonytalanul.

Tapodi Péter: – Gratulálok a csonka csapatomnak, jól küzdöttek, de ettől több kell ahhoz, hogy a Városmajorban meccset tudjunk nyerni.