Bravó, Jegesmedvék!

MJJSE-FTC 4-2
A Miskolci Jegesmedvék és a Ferencváros a Borsodi Jégkorong liga pénteki játéknapján a rájátszásban az 5. hely sorsáról döntött. A Macik hatalmas csatában győztek és szerezték meg az ötödik helyet.  video video

A találkozó a vendégek kérésére gyász szünettel kezdődik, ugyanis a nemrégiben elhunyt Treplák Bélára emlékeznek a felek. Terplák az Újpest és a Fradi többszörös magyar bajnok korongosa volt.

2. perc:felváltva forognak veszélyben a kapuk

3. perc: Hornák bombáját védi Szőke

4. perc: Bontovics egyéni akció után teszteli Duscheket

7. perc: forró pillanatok a hazai kapu előtt; a védők mentenek

8. perc: óriási iramot diktál mind a két csapat

Hátrányban a hazai csapat: Budai kapott két perces büntetést

9. perc: Béres megy el a bal szélen, lövését Szőke lehúzza a bal felső sarok előtt

10. perc: az MJJSE kiegészült

13. perc: GÓÓL! Popovics és Kállay a korong útja, amit Sike vált gólra (1-0), vezetnek a Jegesmedvék!

16. perc: egy picit ,,lassítottak” a tempóból a csapatok, azonban továbbra is lüktető, jó a játék.

18. perc: eddig sportszerű a meccs, mindössze egy kis ,,bünti” áll a jegyzőkönyvben

20. perc: gyorsan rácáfoltak a fentiekre a vendégek: Kiss és Krisztu G. kapott 2-2 percet

Vége az első harmadnak; megérdemelten vezet a miskolci együttes, amely a következő 20 percet kettős emberelőnnyel kezdi.

Megkezdődött a középső játékrész

21. perc: Vorobel veszélyeztet, Szőke a helyén

22 perc: GÓÓL! Kettős emberelőnyben járatták a pakkot a hazaiak; a ,,kör” végén Vorobel lőtt, ami utat talált az FTC ketrecébe, 2-0! A góllal a Fradi kiegészült.

24. perc: az FTC 2 perces technikai kis büntetést kapott, mert túl sok játékosuk tartózkodott a jégen.

26. perc: GÓÓL! Szépített az FTC! Krisztu G. és Serdült átadásával Schellin mattolta Duscheket, 2-1!

27. perc: Béres kapott 2 perces büntetést.

29. perc: ,,három az egyben” támadtak a Macik, de nem lett gól.

31. perc: az öt vendégszurkoló hangját elnyomják a hazaiak.

32. perc: páros kiállítás: Hornák és Székely-Mádai a büntetőpadon

35. perc: GÓÓL! Egyenlített az FTC. Jánosi lökete púpozta ki az MJJSE hálóját Székely-Mádai és Hoffmann jóvoltából, 2-2.

36. perc: Buday került furcsa körülmények között a jégre Schellinnek köszönhetően, aki ki is ülhetett 2 percre a büntető padra.

38. perc: GÓÓL! Kocsis és Hornák átadását Béres közelről ,,tessékelte” be a Fradi kapujába, 3-2!

39. perc: parádés a meccs, a csapatok óriási hőfokon égnek.

Vége a második 20 percnek, semmi sem dőlt el.

Megkezdődött a záró 20 perc

45. perc: a középső harmadon csak átrobognak a csapatok, majd a támadó harmadban lőnek. Ebben a játékrészben egyelőre eredménytelenül.

47. perc: Kiss A. vetődve próbálkozott a jégen, nem érte el a pakkot Szőke kapuja előtt. Popovics kapott 2 percet.

52. perc: jól védekeznek a hazaiak

53. perc: Rusnák lövése tévesztett célt.

55. perc: Rusnák bottal akasztás: két perces büntetés

56. perc: Krisztu G. bombáját Duschek vette mellre

57. perc: kiegészült a miskolci csapat

58. perc: a Ferencváros időt kért

59. perc: Pócs: két perces büntetés. Hátrányban a Macik.

59.41: GÓÓÓÓÓÓL! A Fradi lehozta kapusát, Vorobel lecsapott egy korongra, Béreshez passzolt, aki az üres kapuba lőtt, 4-2!!!

Vége a találkozónak. Kisebb népünnepély kezdődött a miskolci jégcsarnokban. Nem is csoda: az MJJSE egy nagyon jó meccsen az FTC és a Titánok előtt megszerezte bajnokságban az 5. helyet.

Miskolci Jegesmedvék JE – Ferencvárosi TC 4-2 (1-0, 2-2, 1-0)

Miskolc, Népkerti Jégcsarnok, 1200 néző. V.: Halassy, Soós Z., Soós M.

MJJSE: Duschek – Hornák, Pócs, Béres 2, Kocsis (1), Rusnak (1), Láda P., Vorobel 1 (1), Kállay (1), Popovics (1), Sike 1, Láda B., Budai, Kiss A., Lukács, Egri, Nagy G., Csaba M., Dányi, Németh Á., Urbán, Rácz (k).
Vezetőedző: Jan Faith.

FTC: Szőke – Nagy L., Székey-Mádai L.(1), Szappanos, Hoffmann (1), Jánosi 1, Serdült (1), Bontivics, Krisztu G. (1), Schellin 1, Kiss G., Vígh, Krisztu Gy., Kordisz, Simon, Nyerges, Kling, Molnár, Orbán, Major, Kolbenheyer, Székely-Mádai Z. (k).
Vezetőedző: Dragomir György.

Kiállítások: 12 illetve 10 perc.