Borsod-Abaúj-Zemplén megye Év sportolója 2016 – Harmincöten maradtak

Akt.:
1Hozzászólás
Borsod-Abaúj-Zemplén megye Év sportolója 2016 – Harmincöten maradtak
Miskolc – Kialakult a döntő mezőnye, a jövő hét csütörtökig lehet voksolni az Év sportolója fináléban.

A Borsod-Abaúj-Zemplén megye Év sportolója 2016 közönségszavazásban véget ért az elődöntő, szerdán délben lezárult a szavazás, mostantól már a finálé résztvevőire lehet voksolni.

Játékunk még tavaly indult, az elmúlt év végén arra kértük a sportbarátokat, hogy a szerkesztőségünk által állított listára további sportolókat, csapatokot, edzőket jelöljenek.

Összesen hét kategóriában (utánpótlás leány, utánpótlás fiú, utánpótlás csapat, felnőtt női, felnőtt férfi, felnőtt csapat, edző) a szerkesztőségünk által állított 5-5 jelölt mellett további 37 név érkezett a jelölési határidő végéig, így összesen 72 sportoló/csapat/edző kezdte meg a szavazatok gyűjtését az elődöntőben, a múlt héten szerdán.

Egy héten át

Egy héten át érkeztek a voksok az Észak-Magyarországból kivágott játékszelvényen, illetve interneten, a digitális Északon és a Borsod Online-on. Szerdán délben pedig véget ért az elődöntő, kialakultak azok az eredmények, amely alapján kiderült, hogy kik szerepelhetnek a fináléban.

Mind a hét kategóriában azok jutottak be a döntőbe, akik az első öt hely valamelyikén végeztek. Rájuk január 19-én délig lehet szavazni. Az egyes kategóriákban az lesz a győztes, aki a legtöbb szavazattal rendelkezik a verseny zárásakor.

Tiszta lappal

Fontos tudnivaló, hogy a döntőbe jutottak a fináléban tiszta lappal indulnak, vagyis a játék első fordulójában, az elődöntőben kapott szavazatokat nem hozzák magukkal.

Szavazni a fináléban háromféleképpen lehet: az Észak-Magyarországból kivágott szelvényen vagy a digitális Északon vagy a Borsod Online-on. Várjuk a voksokat a jövő hét csütörtökig, játsszanak velünk, döntsék el Önök, hogy kik legyenek 2016-ban a megye legjobb sportolói!

Borsod-Abaúj-Zemplén megye Év sportolója 2016 közönségszavazás: az elődöntő végeredménye

Utánpótlás leány

1. Havasi Bernadettet (futsal, DVTK-Vénusz) 82+111=193

2. Putnóczki Dorka (triatlon, Tiszaújvárosi TK) 0+123=123

3. Vécsei Réka (úszás, MVSI) 7+78=85

4. Almási Zsuzsanna (birkózás, DVTK) 33+34=67

5. Bragato Giada (kenu, Tiszaújvárosi KKSE) 8+41=49

6. Horváth Bernadett (kosárlabda, Aluinvent-DVTK) 3+44=47

7. Faragó Petra (cselgáncs, MVSC) 1+44=45

8. Arad Zsófia (kosárlabda, Aluinvent-DVTK) 0+43=43

9. Nagy Kinga (vívás, Diósgyőri VE) 0+41=41

10. Orosz Adrienn (kajak, Diósgyőri KKSC) 0+29=29

Utánpótlás fiú

1. Lehmann Csongor (triatlon, Tiszaújvárosi TK) 7+124=131

2. Zurai Rajmund (birkózás, DVTK-MVSI) 45+66=111

3. Feczkó Csanád ( cselgáncs, Miskolci VSC) 4+90=94

4. Szilágyi Gergő (karate, Justitia Fuji-Yama SE) 0+80=80

5. Béke Kornél (kajak, Tiszaújvárosi KKSE) 0+54=54

6. Dúl Ádám (súlyemelés, Ózdi SFC) 0+27=27

7. Kiss Roland (kézilabda, Mezőkövesdi KC) 0+25=25

8. Mayer Ákos (kosárlabda, Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK) 0+24=24

9. Joó Tamás (kosárlabda, Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK) 0+16=16

10. Pap Kristóf (sakk, Mezőkövesd Zsóry SE) 0+11=11

Utánpótlás csapat

1. DVTK-Vénusz U15 leány labdarúgás 16+109=125

2. Tiszaújvárosi TK ifjúsági leány triatlon 0+108=108

3. Miskolci Jégvirág KK junior szinkronkorcsolya 37+56=93

4. MVSC U14 fiú labdarúgás 35+46=81

5. Fráter György Katolikus Gimnázium Miskolc IV. korcsoport leány kosárlabda 0+41=41

6-7. Kossuth Lajos Evangélikus Gimnázium, Miskolc lány párbajtőr 5+35=40

6-7. Tiszaújvárosi Eötvös DSE fiú kosárlabda 0+40=40

8. Szilágyi Dezső Általános Iskola Miskolc III. korcsoportos leány kosárlabda 0+24=24

9. Mezőkövesdi KC junior férfi kézilabda 0+20=20

Felnőtt női

1. Váradi Cintia (labdarúgás, DVTK-Vénusz) 59+118=177

2. Gercsák Szabina (cselgáncs, Hell Miskolc JC) 43+109=152

3. Váczi Anita (parakajak, Tiszaújvárosi VSE) 1+129=130

4. Czank Tímea (kosárlabda, Aluinvent-DVTK) 5+70=75

5. Szajkó Tímea (röplabda, MVSC, röplabda) 22+52=74

6. Tinta Tamara (atlétika, MVSI) 18+36=54

7. Nagy Nikoletta (súlyemelés, Ózdi SFC) 0+23=23

8. Horti Dóra (kosárlabda, Aluinvent-DVTK) 0+19=19

Felnőtt férfi

1. Elek Ákos (labdarúgás, DVTK) 55+176=231

2. Fábián Kristóf (muay thai boksz, Harc és Táncművészeti SE) 0+168=168

3. Bacsa Patrik (labdarúgás, Diósgyőri VTK) 43+50=93

4. Varga Ádám (kosárlabda, Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK) 0+43=43

5. Sasa Misic (vízilabda, PannErgy-Miskolci VLC) 0+40=40

6. Kovács Zoltán (kosárlabda, Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK) 6+26=32

7. Mészáros László (erőemelés, MVSC) 0+27=27

8. Holló Balázs (kézilabda, Mezőkövesdi KC) 0+26=26

9. Oláh Ákos (fekvenyomás, Miskolc Benchpress Team) 5+18=23

10. Rudolf Cuzic (kézilabda, Mezőkövesdi KC) 0+18=18

11. Csóka Nándor (ökölvívás, M1 Fitness Miskolc) 0+14=14

12. Kunsági Roland (labdarúgás, Mezőkövesd Zsóry FC) 1+5=6

Felnőtt csapat

1. DVTK Jegesmedvék (jégkorong) 4+148=152

2. DVTK-Vénusz (női futsal) 36+75=111

3. Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK (férfi kosárlabda) 0+100=100

4. Aluinvent-DVTK (kosárlabda) 33+40=73

5. Miskolc Steelers (amerikai futball) 0+66=66

6. PannErgy-Miskolci VLC (vízilabda) 0+32=32

7. Vegyész RC Kazincbarcika (röplabda) 0+30=30

8. Mezőkövesd Zsóry FC (labdarúgás) 1+19=20

9. Mezőkövesdi KC (férfi kézilabda) 0+11=11

Edző

1. Fábián Kristóf (muay thai boksz, Harc és Táncművészeti SE) 0+168=168

2. Lehmann Tibor (triatlon, Tiszaújvárosi TK) 1+111=112

3. Repka Attila (birkózás, DVTK) 37+40=77

4. Flórusz János (cselgáncs, Hell MJC) 0+54=54

5. Miguel de Jesús López Alonso (kosárlabda, Aluinvent-DVTK) 6+44=50

6-7. Száraz Zsolt (amerikai futball, Miskolc Steelers) 0+48=48

6-7. Jason Morgan (jégkorong, DVTK Jegesmedvék) 0+48=48

8. Sajgó László (úszás, MVSI) 0+45=45

9. Lukács Bertalan (labdarúgás, Szerencs VSE) 1+40=41

10. Pintér Attila (labdarúgás, Mezőkövesd Zsóry FC) 0+31=31

11. Benőcs Tibor (kosárlabda, Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK utánpótlás) 6+19=25

12. Skaliczki László (kézilabda, Mezőkövesdi KC) 0+21=21

13. Brunyánszky István (kosárlabda, Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK) 0+20=20

14. Sivák Sándor (labdarúgás, Bogács) 0+8=8

Megjegyzés: a sportolók (csapatok, edzők) neve után szereplő számok közül az első az Észak-Magyarországban megjelent játékszelvényekkel beérkezett szavazatok száma, a második a Borsod Online-on illetve a digitális Északon kapott voksok összesített darabszáma, a végén pedig ennek a kettőnek az összege. Ez utóbbi határozta meg a helyezési sorrendet, és ez alapján került be minden kategóriában az első öt helyen végzett sportoló/csapat/edző az Év sportolója 2016 döntőjébe.

Szavazzon az Év sportolóira! Döntő!

Ön döntheti el, hogy kik legyenek a 2016-os esztendő legjobb Borsod-Abaúj-Zemplén megyei sportolói, csapatai, edzője, hogy kik kapják a közönség díját hét kategóriában (utánpótlás leány, utánpótlás fiú, utánpótlás csapat, felnőtt női, felnőtt férfi, felnőtt csapat, edző). A döntőben január 12-től egy héten át háromféleképpen lehet voksolni: az itt lévő szavazószelvénnyel, amelyet személyesen vagy levélben az Észak-Magyarország címére (3526 Miskolc, Zsolcai kapu 3.) kell eljuttatni, a digitális Észak oldalon (http://www.eszak.hu/evsportoloja) vagy a Borsod Online-on.

A döntőben a szavazatokat 2017. január 19-én, csütörtökön 12 óráig várjuk. A kategóriánkénti ötös döntőben mindenki tiszta lappal indul (az elődöntőben kapott voksok nem számítanak és az elődöntős szavazószelvényeket nem vesszük figyelembe az eredmények összegzésénél). A győztesek azok lesznek, akik ez alatt az egy hét alatt a legtöbb szavazatot kapják.

A szavazók között 1 darab okosórát és 4 darab északos ajándékcsomagot sorsolunk ki, és ezek nyerteseit meghívjuk a díjátadó gálára.



1Hozzászólás

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

Még 1000 karakter