Borsod-Abaúj-Zemplén megye Év sportolója 2015: harmincöten maradtak

Akt.:
Borsod-Abaúj-Zemplén megye Év sportolója 2015: harmincöten maradtak
Miskolc – Kialakult a döntő mezőnye, a jövő hét csütörtökig lehet voksolni hét kategóriában az Év sportolója-fináléban.

A Borsod-Abaúj-Zemplén megye Év sportolója 2015 közönségszavazásban véget ért az elődöntő, szerdán délben lezárult a szavazás, mostantól már a finálé résztvevőire lehet voksolni.

Játékunk még tavaly indult, az elmúlt év végén arra kértük a sportbarátokat, hogy a szerkesztőségünk által állított listára további sportolókat, csapatokat, edzőket jelöljenek.

Összesen hét kategóriában (utánpótlás leány, utánpótlás fiú, utánpótláscsapat, felnőtt női, felnőtt férfi, felnőtt csapat, edző) a szerkesztőségünk által állított 5-5 jelölt mellett további 40 név érkezett a jelölési határidő végéig, így összesen 75 sportoló/csapat/edző kezdte meg a szavazatok gyűjtését az elődöntőben múlt héten szerdán.

Egy héten át

Egy héten át érkeztek a voksok az Észak-Magyarországból kivágott játékszelvényen, illetve interneten, a Borsod Online-on. Szerdán délben pedig véget ért az elődöntő, kialakultak azok az eredmények, amely alapján kiderült, hogy kik azok, akik szerepelhetnek a fináléban.

Mind a hét kategóriában azok jutottak be a döntőbe, akik az első öt hely valamelyikén végeztek. Rájuk január 21-én délig lehet szavazni. Az egyes kategóriákban az lesz a győztes, aki a legtöbb szavazattal rendelkezik a verseny zárásakor.

Tiszta lappal

Fontos tudnivaló, hogy a döntőbe jutottak a fináléban tiszta lappal indulnak, vagyis a játék első fordulójában, az elődöntőben kapott szavazatokat nem hozzák magukkal.

Szavazni a fináléban kétféleképpen lehet: az Észak-Magyarországból kivágott szelvényen (amely ezen oldalunk alján található) vagy a Borsod Online internetes portálon. Várjuk a voksokat a jövő hét csütörtökig, játsszanak velünk, döntsék el Önök, hogy kik legyenek 2015-ben a megye legjobb sportolói!

ÉM





Borsod-Abaúj-Zemplén megye Év sportolója 2015 szavazás: az elődöntő végeredménye

Utánpótlás leány

1. Bragato Giada (kenu, Tiszaújvárosi KKSE) 0+350=350

2. Gercsák Szabina (cselgáncs, Hell Miskolc JC) 38+264=302

3. Vécsei Réka (úszás, Miskolc Városi Sportiskola) 5+216=221

4. Arad Zsófia (kosárlabda, Aluinvent-DVTK) 2+215=217

5. Posta Réka (kajak, Miskolci VSC) 0+204=204

6. Havasi Bernadett (futsal, DVTK-Vénusz) 62+134=196

7. Bacsa Fanni (atlétika, MVSI) 9+150=159

8. Almási Zsuzsanna (birkózás, DVTK-MVSI) 17+75=92

9. Nagy Kinga (vívás, Diósgyőri VE) 2+75=77

10. Majlát Bianka (birkózás, DVTK-MVSI) 0+37=37


Utánpótlás fiú

1. Béke Kornél (kajak, Tiszaújvárosi KKSE) 5+428=433

2. Kiss Bence (jégkorong, DVTK Jegesmedvék) 0+396=396

3. Joó Tamás (kosárlabda, Tiszaújvárosi PKK) 5+222=227

4. Tóth Apor (cselgáncs, Miskolci VSC) 7+170=177

5. Zurai Rajmund (birkózás, DVTK-MVSI) 61+102=163

6. Szilágyi Gergő (karate, Justitia Fuji-Yama SE) 0+138=138

7. Holló Szilárd (súlyemelés, Kazincbarcikai VSE) 0+127=127

8. Kiss Roland (kézilabda, Mezőkövesdi KC) 0+126=126

9. Pintér Erik (atlétika, Miskolci Városi Sportiskola) 10+103=113

10. Botos Bence (birkózás, DVTK-MVSI) 8+62=70

11. Szinay Csaba (birkózás, DVTK-MVSI) 0+67=67

12. Mozgi Milán (kajak, Tokaj VSC) 7+58=65

13. Kovács Zoltán (kosárlabda, Tisza TV-Tiszaújvárosi Phoenix KK) 0+40=40

14. Botos Dominik (birkózás, DVTK-MVSI) 3+28=31

15. Pap Kristóf (sakk, Mezőkövesd Zsóry SE) 0+27=27


Utánpótláscsapat

1. TVK-Mali TK ifjúsági leány triatlon 0+263=263

2. DVTK-Vénusz U15 leány futsal 41+213=254

3. Herman Ottó Gimnázium (Miskolc) fiú kézilabda 0+219=219

4. Miskolc Steelers U19 amerikai futball 0+214=214

5. Tiszaújvárosi Eötvös DSE fiú kosárlabda 0+175=175

6. Miskolci VSC U14 labdarúgás 69+88=157

7. Mezőkövesdi KC junior férfi kézilabda 0+121=121

8. Jégvirág KK Advance Novice szinkronkorcsolya 1+114=115

9. Diósgyőri TC ifjúsági fiú (F18) tájékozódási futás 6+95=101

10. Swimming Pentathlon Club U12 leány kéttusa 0+89=89

11. DVTK-MVSI diák I. korcsoport, szabadfogású birkózás 10+75=85


Felnőtt női

1. Czank Tímea (kosárlabda, Aluinvent-DVTK) 2+344=346

2. Szász Kitti (freestyle football, Sajószentpéter) 6+339=345

3. Bernáth Csilla (futsal, DVTK-Vénusz) 117+196=313

4. Váczi Anita (parakajak, Tiszaújvárosi VSE) 1+279=280

5. Szabolcsi Fruzsina (triatlon, TVK-Mali TK) 0+241=241

6. Nagy Nikoletta (súlyemelés, Ózdi SFC) 1+53=54


Felnőtt férfi

1. Rados, Ivan (labdarúgás, DVTK) 67+330=397

2. Dudas Jesse (jégkorong, DVTK Jegesmedvék) 1+221=223

3. Gergely István (kerekesszékes vívás, Diósgyőri VE) 15+161=176

4. Molnár Péter (kajak, Tiszaújvárosi VSE) 3+169=172

5. Viola Viktor (kenu, Diósgyőri KKSC) 8+128=136

6. Pöstényi Zoltán (kosárlabda, Tisza TV-Tiszaújvárosi Phoenix KK) 3+115=118

7. Holló Balázs (kézilabda, Mezőkövesdi KC) 0+117=117

8. Sagert, Kalvin (jégkorong, DVTK Jegesmedvék) 0+101=101

9. Varga Ádám (kosárlabda, Tiszaújvárosi Phoenix KK) 3+54=57

10. Csóka Nándor (ökölvívás, M1 Fitness Miskolc) 7+33=40

11. Kunsági Roland (labdarúgás, Mezőkövesd Zsóry FC) 0+23=23

12. Cuzic, Rudolf (kézilabda, Mezőkövesdi KC) 0+15=15


Felnőtt csapat

1. DVTK Jegesmedvék (jégkorong) 7+571=578

2. Aluinvent-DVTK (kosárlabda) 8+222=230

3. DVTK-Vénusz (női futsal) 106+121=227

4. Tiszaújvárosi Phoenix KK (kosárlabda) 0+206=206

5. Mezőkövesdi KC (kézilabda) 0+116=116

6. Vegyész RC Kazincbarcika (röplabda) 6+101=107

7. Miskolci Steelleaders KSE (cher dance, senior hip-hop) 0+73=73

8. PannErgy-Miskolci VLC (vízilabda) 0+63=63


Edző

1. Majoross Gergely (Miskolci Jegesmedvék) 4+250=254

2. Sivic Tomislav (labdarúgás, DVTK) 4+240=244

3. López, Miguel del Jesús Alonso (kosárlabda, Aluinvent-DVTK) 59+164=223

4. Brunyánszky István (kosárlabda, Tiszaújvárosi Phoenix KK) 0+210=210

5. Skaliczki László (kézilabda, Mezőkövesdi KC) 7+142=149

6. Fázold Henrik (öttusa, kéttusa, Swimming Pentathlon Club) 0+143=143

7. László István (atlétika, Miskolci Városi Sportiskola) 41+93=134

8. Repka Attila (birkózás, DVTK) 10+106=116

9. Flórusz János (cselgáncs, Hell MJC) 3+87=90

10. Molnár Ágnes (cher dance, Miskolci Steelleaders KSE) 0+75=75

11. Dubeiné Balogh Gabriella (kosárlabda, Aluinvent-DVTK) 0+47=47

12. Sivák Sándor (labdarúgás, Bogács) 0+25=25

13. Siroki Norbert (ökölvívás, M1 Fitness Miskolc) 2+19=21


Megjegyzés: a sportolók (csapatok, edzők) neve után szereplő számok közül az első az Észak-Magyarországban megjelent játékszelvényekkel beérkezett szavazatok száma, a második a Borsod Online-on kapott voksok darabszáma, a végén pedig ennek a kettőnek az összege. Ez utóbbi határozta meg a helyezési sorrendet, és ez alapján került be minden kategóriában az első öt helyen végzett sportoló/csapat/edző az Év sportolója 2015 döntőjébe.




Sporthírek






hirdetés