BOON - Sport - Triatlon

2018.07.09. 07:33

Magyar győzelem a junior EK-n Tiszaújvárosban

Tiszaújváros – A tiszaújvárosi triatlon junior Európa-kupa férfi számát Karai Levente nyerte vasárnap.

A tiszaújvárosi triatlon junior Európa-kupa hétvégéjén a szombati középdöntőkből bejutott 30-30 versenyző közül először a nők sorakoztak fel a Dísztó pontonhídjára, hogy onnan elrajtolva teljesítsék a két körből álló, összesen 500 méteres úszást.

A nőknél

Ez a szám a hazai környezetben versenyző Putnóczki Dorkának sikerült a legjobban, aki 6:41 perces idővel, 26 mp előnnyel ért partot elsőként. A magyar mix-váltóval tavaly junior Európa-bajnok aranyérmet nyert tiszaújvárosi sportoló az öt körös, 12,5 km-es kerékpározásban sem adta át a vezetést senkinek. Olyan tempóban haladt, hogy szó szerint utcahossznyi előnyre tett szert, mely a depózásnál 33 másodpercet jelentett számára. A mindent eldöntő, 3,6 km-es futás első kilométerénél azonban már nem ő vezetett, hanem a rendkívül jó tempóban haladó olasz Beatrice Mallozzi, aki meg is nyerte a versenyt. A legjobb magyar, a nagyot futó Soós Fanni 4. lett, Putnóczki Dorka ezúttal a 6. helyen zárta a versenyt. A többi, tiszaújvárosi színekben versenyző sportoló közül Mátyus Lili a 11., Bóna Kinga a 18., Molnár Sára a 21., Tóth Anna a 25. helyen végzett.

A férfiaknál

A férfiak nyitószámában az országváltás miatt a Nemzetközi Triatlon Szövetség zászlaja alatt induló Max Stapley vitézkedett a verseny elején, a dél-afrikai Jamie Riddle-vel. A magyarok közül Karai Levente, Hornyák Dömével együtt 10 mp-el később futhatott ki dr. Márkus Gábornak, a tiszaújvárosi triatlonsport atyjának, a világkupa, az Európa-kupa, a Nagyhét megteremtőjének szobra mellett a kerékpáros depóba. A két legjobb úszó a kerékpározásnál is az élen állt, 21 szekundum volt a fórjuk. Ez azonban elkezdett olvadni, Karai Levente révén. A magyar fiú az élre állt, és a célegyenesben is ő bukkant fel elsőként, és mivel megnyerte a versenyt, tiszteletére lejátszották a magyar Himnusz Tiszaújvárosban. A futam két tiszaújvárosi indulója közül Sinkó-Uribe Aurél a 7., testvére, Ábel a 11. lett.

Az érmeket Eugene Kraus, az Európai Triatlon Szövetség elnökségi tagja és dr. Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke adta át, akiknek dr. Fülöp György, Tiszaújváros alpolgármestere segédkezett.

Triatlon: Junior Európa-kupa eredmények

Nők: 1. Beatrice Mallozzi (olasz) 41:04 perc, 2. Amber Schlebusch (dél-afrikai) 41:35, 3. Kristina Jesenska (lengyel) 41:37, 4. Soós Fanni (magyar) 41:53, …6. Putnóczki Dorka (magyar) 42:01, …11. Mátyus Lili (magyar) 42:44, …14. Botka Anikó (magyar) 42:58, …17. Bukovszki Tünde (magyar) 43:13, 18. Bóta Kinga (magyar) 43:16, …20. Tóth Anna (magyar) 43:31, 21. Molnár Sára (magyar) 43:35, …25. Kovács Fruzsina Dóra (magyar) 45:31, 26. Hangya Adrienn (magyar) 46:06.

Férfiak: 1. Karai Levente (magyar) 37:26, 2. Jamie Riddle (dél-afrikai) 37:30, 3. Ben De La Porte (dél-afrikai) 37:30, …7. Sinkó-Uribe Aurél (magyar) 37:53 és Dévay Zsombor (magyar) 37:53, …11. Sinko-Uribe Ábel (magyar) 38:24, 12. Mészáros Viktor (magyar) 38:27, …15. Hornyák Döme (magyar) 39:00, …17. Kovács Márton Soma (magyar) 39:12, …19. Kanyik András (magyar)39:19, … 22. Jankov Máté (magyar) 39:37,… 24. Balla Bálint (magyar) 39:50, 25. Péter Benedek (magyar) 39:58, …28. Molnár Péter (magyar) 41:13.