BOON-Sport-MKC

2016.12.18. 18:00

MKC: Tovább mélyült a szakadék Egerben

Eger, Mezőkövesd - Elveszítette a szomszédvárak csatáját a Mezőkövesdi KC, a sereghajtó szinte kilátástalan helyzetbe került.

Bő húsz percig volt nyitott a Mezőkövesdi KC egri vendégjátéka. A borsodi együttes csupán a meccs első harmadában tudta tartani a lépést a hazaiakkal, ezután komoly különbség alakult ki a felek között. Pedig az MKC számára élet-halál kérdés lett volna a két pont megszerzése, de a pályán ez egyáltalán nem látszott ezen az estén.

Statikus, ötlettelen

Már az elején is látszott, hogy az egriek hatosfalas védekezése egyáltalán nem ízlik a Kövesdnek, Grigoriev egy-egy váratlan közbelövését leszámítva ziccereket sem tudtak kialakítani. A másik oldalon viszont „fickándoztak” a hazaiak: a beálló helyén Petrot rendszerint megtalálták a középső emberek, átlövőben pedig Radojevic és Dobó is eredményesen játszott. Az egriek a támadásokat vagy góllal zárták, vagy olyan jövéssel, ami után az MKC nem tudott gyors kontrákat vezetni. A statikus játékban pedig elfogyott a tudomány. Erőlködés, ötlettelen adogatás jellemezte Janó Pál együttesét. A remény azonban ekkor még élt, hiszen a játékban érezhető különbség, az eredmény szempontjából csak a félidő hajrájában látszott meg a felek között. Lélektanilag a legrosszabb pillanatban, egy másodperccel a lefújás előtt talált be Dutra, amivel az addigi legnagyobb különbség alakult ki a hazaiak javára, (15-11).

Nyílt az olló

A fordulás után hiába igyekezett az MKC, az Eger abszolút kézben tartotta a mérkőzést. A hevesiek jól tudták, ha lefékezik a vendégeket, akkor nem érheti őket nagy meglepetés. Janó Pál forgatta a csapatát, de az ütőképes támadósort nem sikerült megtalálnia. Lókodi és Gulás mellé nem volt aki felzárkózzon, ráadásul az orosz bombázó, Grigoriev is megsérült negyed órával a vége előtt. Ekkorra azonban már minden eldőlt. 17-13 után ugyanis zsinórban ötöt szórtak Dobóék, hét perccel a vége előtt pedig a tízet is rászámolta a hazai közönség a kövesdi gárdára. A hajrában már a vereség ténye nem, csak a gólkülönbség volt a kérdés. 28-19-ről egy jó sorozatot produkálva 28-22-re jött vissza az MKC, sőt a mínusz ötért is támadhattak. A végszó azonban az ismét az Egéré volt, Lezák Áron duplájának köszönhetően visszaállt a nagyobb differencia. A lefújás után az egriek körtáncot jártak, a kövesdi játékosok pedig szomorúan vonulhattak az öltözőbe. A dél-borsodiak egy olyan meccset veszítettek el, amelyet nem lett volna szabad, ha komolyan gondolják az élvonalbeli tagság megőrzését. Janó Pál egyáltalán nincs könnyű helyzetben.

ÉM-ME

Férfi NB I., 15. forduló

SBS Eger Eszterházy SZSE – Mezőkövesdi KC

30-22 (15-11)

Eger, 850 néző. V.: Hargitai G., Markó G.

SBS Eger Eszterházy SZSE: STOCHL – LEZÁK Á. (6), Radojevic (4), DOBÓ ZS. (9), PETRO (4), Szabó P. (-), ANTL (6/3). Csere: Repóth (k), Bajorhegyi Á. (-), Dutra (1), Kiss G. (-), Menyhárt M. (-). Edző: Tóth Edmond.

Mezőkövesdi KC: Kovács J. – Radnic (2), Grigoriev (4), Grünfelder (1), Trivkovic (-), LÓKODI G. (7), Szepesi (3/3). Csere: Holló B. (k), Vukic (1), Vaskó P. (-), GULÁS M. (4), Pordán (-), Selviasiuk (-), Kiss R. (-). Edző: Janó Pál

Kiállítások: 12, ill. 12 perc

Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3

Tóth Edmond: - Ezen a mérkőzésen mi csak nyerhettünk. Nem volt más opció, egész héten úgy készültünk, hogy a két pontot itthon kell tartanunk. A csapat jól kézilabdázott ezen az estén, egyértelműen az történt a pályán, amit szerettünk volna. Ezzel a győzelemmel kívánunk kellemes ünnepeket és boldog új esztendőn minden szurkolónknak.

Janó Pál: - Néhány játékos közel sem nyújtotta azt a teljesítményt, ami elvárható lenne. A védekezésből hiányzott a kellő keménység, ezért a labdaszerzések is elmaradtak, amiből gyors gólokat lőhettünk volna. Felállt fal ellen csak szenvedtünk, és futottunk az eredmény után. Nem kérdés, hogy a hazaiak rászolgáltak a győzelemre, nekünk a folytatásban ettől jóval több kell, ha előrébb szeretnénk lépni.