Jegesmedvék vs. Acélbikák - Jó kezdés után jó befejezés

Miskolc - Hétvégi programjának első meccsét megnyerte a DVTK Jegesmedvék hokicsapata.

A Mol Liga találkozójának látogatottságán nem érződött a nagy hideg, ráadásul a kinti zimankóhoz képest ezúttal kifejezetten „strand­idő” volt a jégcsarnokban.

Sakaris kezdte

Ahol Becze előtt adódott az első nagyobb lehetőség, de szorongatott helyzetéből nem tudta az üresen árválkodó jobb felső sarkot kilőni. A hazaiak közül először Sakaris jutott el a kapuig, de a majdnem ziccer ebben a műfajban sem számít. Kaskov gáncsolás miatti kiállítása után két teljes percig az Acélbikák ketrece előtt úgy folytattak társasjátékot a Jegesmedvék játékosai, hogy a dunaújvárosiak csak szemlélői voltak a történéseknek, a 0-0-t mégis megőrizték. A 11. percben viszont már értékesítette második emberfórját a miskolci alakulat: a vezetést pár méterről Sakaris hozta össze (1-0). Később Galanisz terült el a jégen és miután feltápászkodott és lekorcsolyázott, úgy megtapsolta a publikum, mintha gólt szerzett volna. Bátran támadott a vendégalakulat is, a nézőknek tetszett is a nyílt sisak.

A második felvonást Leppa­nen nagyjelenete vezette fel. A védő a kapu előtt ólálkodott, és a hozzá került játékszert négy méterről a bal felső sarokba varrta (2-0). A 25. percben Toulmin ember­előnyös bombája legalább két játékost (közte Koitmaa-t) érintve esett a kapuba (3-0). A 30. percben Galanisz már az ütőjében érezte csapata negyedik egységét, méregette a távolságot, már elképzelte, hogyan fogják éltetni, aztán feladta a korongot a portás kesztyűjébe. Adorján is fogott két nagyot, aztán Pavuk és Sakaris büntetése telt el izzadtság nélkül.

Hideg zuhany

Az folytatásra az öltözőben maradt a DVTK Jegesmedvék csapata, így röpke 17 másodperc alatt minden bizonytalanná vált, ami eddig biztos volt. A 43. percben előbb Azari, majd Nagy M. közelről volt eredményes (3-2). Ettől kezdve néhány tűzijátékot csinált az újvárosi kapu előtt a vendéglátó, a levegőben lógott a negyedik gól, a szerencse azonban elpártolt Hajóséktól. A meccs kétségtelenül izgalmasabbá vált, bár közel sem biztos, hogy a Jegesmacik ilyen forgatókönyvre számítottak. Nem ment az emberelőnyök beváltása, de az 56. percben Sakarisnak mégis sikerült feltennie a pontot az i-betűre, Toulmin átadását 6 méterről elemi erővel vágta a bal felső sarokba (4-2), a sportszerű találkozó slusszpoénját pedig Galanisz és Magosi álomszépen kivitelezett támadása adta (5-2).

A piros-fehérek vasárnap 18.30-tól az Újpesti TE vendégeként vívják soron következő Mol ligás összecsapásukat.

DVTK Jegesmedvék – Dunaújvárosi Acélbikák

5-2 (1-0, 2-0, 2-2)

Miskolc, 1100 néző. V.: Vass, Haszonits (Kormos, Váczi).

DVTK Jegesmedvék: Adorján – Láda B., Leppanen 1, Magosi 1, Galanisz (1), Pavuk – Laczkó, Vojtkó (1), Hajós, Tóth A., Miskolczi – Joe (1), Kuqali, Toulmin 1 (2), Johnston (2), Sakaris 2 – Popovics, Szopos, Ritó, Sági, Karda – Kiss B. (kapus). Vezetőedző: Douglas Bradley.

Dunaújvárosi Acélbikák: Koitmaa – Hruby, Ölander (1), Cseter (1), Dansereau, Azari 1 – Lévai, Ladygin, Nagy M. 1, Becze, Kaskov –Lencsés, Hüffner, Borbás, Németh P., Léránt – Török, Odnoga, Tanka – Duschek (kapus). Vezetőedző: Malkia Heikki.

Kiállítások: 6 perc, ill. 10 perc.

Douglas Bradley: – Nagyon kemény küzdelmen vagyunk túl. A dunaújvárosiak végig harcoltak és ezzel próbára tettek minket. Adorján nagyszerűen védett, sokat tett hozzá a sikerünkhöz. A megszerzett 3 pontunk rendkívül értékes.

Malkia Hiekki: – Nagyon jól kezdtünk, sok helyzetet teremtettünk, de gólt hosszú ideig képtelenek voltunk szerezni. A második harmadban többször hibáztunk, ezért az a meccs tanulsága, hogy a fegyelmezettség terén is előre kell lépnünk.