DVTK Jegesmedvék: Kicsike lazítás is belefért Debrecenben

Debrecen, Miskolc - Péntek este idegenben lépett jégre a DVTK Jegesmedvék gárdája a Mol Ligában.

A két csapat első idei debreceni találkája – talán – meglepő végeredményt hozott, ugyanis október 30-án a hajdúsági alakulat úgy tudott győzni a népkertiek felett, hogy közben gólt sem kapott (2-0). Ebben nagy szerepe volt a hazai hálóőrnek, Orlovnak, akit (és a többieket is) ekkor még Jevgenyij Muhin irányított a kispadon vezetőedzőként – míg ezúttal már a volt miskolci szakvezető, Jason Morgan.

Nyugalom, majd Piskunov

A vendég piros-fehéreknek több hiányzójuk is volt pénteken este: Kiss Bence és Sági Martin a magyar, Szopos Ottó a román korosztályos válogatottal tartózkodik, míg Andrew Johnston és Peter Sakaris sérülés miatt hagyta ki a meccset. Korán tudtukra adták vendéglátójuknak Ládáék, hogy ezúttal szeretnék, ha más forgatókönyv lenne: ugyanis már a 3. perc közepén vezetést szereztek, amelyben Magosi és Pavuk közreműködése mellett Galanisz vette be a debreceni kaput (0-1). Az első játékrész első felében két alkalommal is létszámfölényben korongozhatott a DHK, ám Salugáék sem a Popovics, sem a Hajós szabálytalankodása után megítélt előnnyel nem tudtak élni. A 13. perc elején Pavuk, aztán bő két minutával később Magosi is Orlov mögé küldte a pakkot (utóbbi fórban, ugyanis Berta bottal akasztott 13 másodperccel korábban), s ez már azért jelentős vezetésnek mutatkozott, lehetett dicsérni a Macik első sorát. Az állás némi nyugalmat is adhatott a borsodiaknak, ám ez az állapot mindössze 25 másodpercig tartott, tarthatott, mert Piskunov – lelkileg még éppen jókor – szépített (1-3). A második felvonásban, öt perc alatt ugyan megjárták a felek a másik harmadát, de nem tudott egyik gárda sem módosítani az eredményen. Pavuk hiányát (kétperces kisbüntetés) nem érezte meg csapata, legalábbis abban, hogy maradt a kétgólos miskolci vezetés. No de ezután… Piskunov duplázott, majd Gőz előnyben jegyezte magát a találatot elérők közé (2-4). 38:31 és 39:39 között Pavuk volt elemében, a társakkal együtt, kettőt „behúzott”, így már három „dugónál” járt (2-6).

Miskolczi, Magosi

A vendégdrukkerek cseppet nem bánkódtak a gólszüret miatt, a debreceni nézők azonban ekkor már úgy gondolhatták, hogy csapatuknak innen nem lesz visszaút. A harmadik felvonásban (amikor már Gyenes védett a DHK-nál) Miskolczi és Magosi tette még szebbé az estét, utóbbi kettős emberelőnyben, de Berta is jelentkezett egy gólocskával (3-8). Az 52. perc eleje és az 56. vége között megtáltosodott a Debrecen, betalált Németh, Berta és Sadikov, időt is kért Douglas Bradley. Az 59. perc végén Varga és Pavuk még bokszolt egyet, végleges fegyelmiért, ám ez az eredményt már nem befolyásolta.

- Molnár István -

Debreceni HK - DVTK Jegesmedvék

6–8 (1–3, 1–3, 4–2)

Debrecen, 400 néző. Vezette: Varjú, Németh, Vincze, Váczi

DHK: Orlov (Gyenes) – Varga (1), Bezrukov – Smith (1), Szagyikov 1 – Hetényi (1), BERTA 2; Dancsfalvi (2), KOSZUROV (3), Piszkunov 2 – Saluga, Hári (1), NÉMETH A. 1 – Vincze, Godó, Wéber – Molnár D., Vaszjunyin (1). Edző: Jason Morgan

DVTK Jegesmedvék: ADORJÁN (1) – Leppanen, Láda B. – Cianfrini, Kuqali – Vojtko, Gőz 1 (1); GALANISZ 1 (4), MAGOSI 2 (3), Pavuk 3 (2) – Hajós, TÓTH A. (2), Miskolczi 1 (1) – Rito, Popovics, Joe – Albert, Karda

Edző: Douglas Bradley

Kiállítások: 10+10 perc fegyelmi (Varga)+5 perc végleges fegyelmi (Varga), illetve 10+10 perc sportszerűtlen magatartás (Magosi)+ 5 perc végleges fegyelmi (Pavuk)

Jason Morgan: – Sokat hibáztunk, így nem lehetett esélyünk.

Douglas Bradley: – Ez volt az a meccs, amit a szurkolók szeretnek, a szakértők viszont nem. Sok volt a fegyelmezetlenség  a mérkőzésen, melyen nagy előnyt szereztünk, de ezek miatt szorosabban alakult a vége. Ettől függetlenül örülök a győzelemnek, mert Debrecenbe nem könnyű nyerni.