BOON - Sport - DVTK

2017.10.28. 19:01

Bódog Tamás: „A helyzetek alapján bőven megérdemelten nyertük meg a mérkőzést”

Miskolc, Sopron - „Jól kezdtük a mérkőzést, azonban 15-20 perc után a Haladás átvette az irányítást. Ebben az időszakban szerencsénk is volt, mert jobban játszott a Haladás. Az első félidő igen nehézre sikeredett, a második viszont teljesen rendben volt” - nyilatkozta Bódog Tamás a DVTK szakmai igazgatója a Szombathelyi Haladás elleni 3-0-ás idegenbeli győzelemmel végződött mérkőzés után.

Pacsi Bálint (Szombathelyi Haladás): - Az egyik oldalon minőség, a másikon mennyiség. Ezért a teljesítményért, kimondottan a védekezésért én szégyellem magam. Egyszerűen szégyen és gyalázat, amit védekezés címén bemutattunk, de a támadásoknál is olyan helyzeteket hagytunk ki, amit NB I.-es szinten nem lehet, mert az ellenfél megbüntet. Egy Illés Akadémia-nevelés eldöntötte a mérkőzést. A helyzeteket be kell rúgni. A labdarúgás arról szól, hogy az egyik csapatnak minimum eggyel több gólt kell lőni. Ebben mi rendkívül gyengék vagyunk. Minden más magyarázkodás.

[poll id="1448"]

Bódog Tamás (Diósgyőri VTK): - Jól kezdtük a mérkőzést, azonban 15-20 perc után a Haladás átvette az irányítást. Ebben az időszakban szerencsénk is volt, mert jobban játszott a Haladás. Az első félidő igen nehézre sikeredett, a második viszont teljesen rendben volt. Bemozogtunk a területekbe, az egy az egy elleni helyzeteket jól oldottuk meg, erősek, masszívak voltunk. A helyzetek alapján bőven megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. A játékosokban megvolt az ötlet, az akarat, a humor, a jókedv, ami hozzásegítette a csapatot a sikerhez. Emellett természetesen kellettek a győztes párharcok, az, hogy az ellenfél nem tudott mögénk kerülni, bejátszani a védők mögé a labdát, amiből veszélyt tudtak volna kialakítani. Ez első félidőben látott hiányosságokat viszont ki kell elemeznünk.